Komentowana treść: A-EON kupuje TuneNet
[#1] Re: A-EON kupuje TuneNet
[#2] Re: A-EON kupuje TuneNet

@recedent, post #1

Kto bogatemu zabroni.
[#3] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Leon, post #2

Ciekawe co powiesz kiedy za tydzień Trevor kupi eXeca :)
[#4] Re: A-EON kupuje TuneNet
Kupują i do "lodówki", kto to będzie rozwijał? O nowych wersjach nic nie słychać. Wiem, wredny mosista... .
[#5] Re: A-EON kupuje TuneNet

@recedent, post #3

Program od dłuższego czasu jest martwy więc rura. Mnie bardziej ciekawi kto to będzie dalej rozwijał, skąd Trevor weźmie programistów? A może dotychczasowy autor będzie rozwijał ale teraz "na zlecenie"?
[#6] Re: A-EON kupuje TuneNet

@TomK, post #5

In recent years, due to changing work commitments, Paul hasn’t been able to devote time to support and update TuneNet. Rather than let his creation stagnate Paul said, “I’ve realised for quite a while that TuneNet needed a new home. I just did not have the time to give it the attention it deserved and I’m really pleased that A-EON have taken up the challenge to drive it forward”. Matthew Leaman added,“TuneNet is quality AmigaOS software and we look forward to building on Paul’s excellent legacy”.
[#7] Re: A-EON kupuje TuneNet

@recedent, post #3

A niech kupuje tylko to na dobre wyjdzie dla eXeca. Jak dla mnie to i może PPA kupić czy w pakiecie dostać. Na pewno miałoby to większy sens niż kupowanie programów, których nie ma kto rozwijać. Tak byłaby kasa na artki, konkursy z nagrodami, opłaty za serwery, można by wtedy pomyśleć o wyłączeniu reklam na stronie itd.
[#8] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Leon, post #7

Sam fakt kupowania kolejnych programów przez Trevora ni ziębi mnie, ni grzeje, ciekawym tylko czy za tym stoi jakaś większa strategia.
[#9] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Krashan, post #8

wprowadzi abonamenty na sciaganie darmowego softu :)
[#10] Re: A-EON kupuje TuneNet
a-eon to taki amigowy Mikrosoft siedzi, pije i chrupki
[#11] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Krashan, post #8

ciekawym tylko czy za tym stoi jakaś większa strategia.
To samo chodzi mi po głowie odkąd stało się oczywistym hurtowe wykupowanie "miękcizny" przez A-EON. Mam nadzieję że, to nie jest tylko zapobiegawczy skup, a rzeczywiście ma zamiar te programy rozwijać. Chociaż pewnie będzie (przynajmniej na początku) tak jak z PPaintem, przystosują
do systemów NG i puszczą za parę ełro. Co samo w sobie mi odpowiada, bo lepsze to niż emulacja.
[#12] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Ferin, post #11

Trwajmy więc, bo tylko to nam zostało w świecie Amigi. OK
[#13] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Andrzej Drozd, post #12

Gdyby amigowanie polegało tylko na trwaniu, to bylibyśmy mnichami/pustelnikami :P
[#14] Re: A-EON kupuje TuneNet
Z tego co się orientuje to jeden z najlepszych programów dla OS4 (a jak wiadomo, na OS4 jest bardzo bardzo mało dopracowanego oprogramowania pisanego tylko dla tego systemu). Dobrze, że teraz jest szansa na jakis rozwój.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 19:17:27 przez michal_zukowski
[#15] Re: A-EON kupuje TuneNet
A to już było?

[#16] Re: A-EON kupuje TuneNet

@waldiamiga, post #15

UFO? Chyba tak, bo wielu ludzi ufo im.
[#17] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Ender, post #16

nie ufoj nikomu! siedzi, pije i chrupki
[#18] Re: A-EON kupuje TuneNet

@snajper, post #17

A jakże, ofowanie może doprowadzić do dziwnej galaktyki OKOKOKOKOK
[#19] Re: A-EON kupuje TuneNet

@michal_zukowski, post #14

Jakby porównać to do działań Microsoftu, to 1:1 tylko nie ta skala. MS skupował firmy, programy a tego co nie mógł kupić, doprowadzał swoimi działaniami do bankructwa (Netscape). Więc Trevor zachowuje się iście w gentelmeńskim stylu
[#20] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Voyox, post #19

A kogo doprowadził do bankrutctwa?
[#21] Re: A-EON kupuje TuneNet

@TomK, post #20

Siebie ;).
[#22] Re: A-EON kupuje TuneNet
A-EON zaczyna być bardzo znaczącym graczem na arenie amigowej. Wykupienie praw do programów uważam za świetne posunięcie, które przybliża nas do większej ilości oprogramowania na nowy system Amiga OS. Podoba mi się to z dwóch powodów: po pierwsze wszystkie te programy mają głębokie amigowe korzenie, a po drugie lepiej rozwijać dobry sprawdzony program na Amigę, niż portować Libre Office, czy Firefox bez szans na ukończenie.

Najnowsze wieści donoszą o znacznie unowocześnionej wersji MultiView. Będzie dostępny zarówno dla naszych Amig jak i pod system Amiga OS 4. OK
[#23] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Hexmage960, post #22

Misiu na razie to jest info o wykupieniu "trupów", a ich dalszy rozwój to nasze pobożne życzenie (wszystkich). No i jak stary program jest lepszy, bo? bo musi skoro powstał na Amigę 68k (pewnie A1000/A500). Sorki, ale to do mnie nie przemawia. Zauważ, że wszelkiej maści tzw. unowocześnienia to próba wyrównania do obecnej końcówki stawki IT (w kwestii oprogramowania).
[#24] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Ender, post #23

Jeśli nazywasz ImageFX, OctaMED, Aladdin 4D, czy TuneNet "trupami" to nie rozumiem czego oczekujesz od rozwoju Amigi. Te programy (z wyjątkiem TuneNet, który jest dla Amiga OS 4) to klasyki amigowego oprogramowania. To są najlepsze programy na Amigę w swoich dziedzinach. Przecież wiadomo, że w świecie Amigi brakuje zasobów ludzkich, by choć starać się dorównywać czołówce IT. Pozostaje praca jednostek. Przykładowo MultiViewerem zajął się Andy Broad - znana postać wśród programistów Amiga OS.

Osoby, które zajęły się portowaniem Firefoxa, czy Libre Office z jakichś powodów nie mogą sprostać zadaniu. Zatem wydaje się, że nie tędy droga.

Okazuje się, że tylko połączenie sił daje jakieś wymierne rezultaty. Andy nie był osamotniony w swoim projekcie. MultiViewer to owoc współpracy A-EON, AmigaKit oraz programistów Amiga OS jak Andy Broad.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 19:08:59 przez Hexmage960
[#25] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Hexmage960, post #24

A z którego roku są te programy, ile lat ich nie rozwijano?
[#26] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Ender, post #25

Dokładnych dat nie znam (TuneNet np. kilka lat), choć na pewno łatwo wyszukać, wiem tyle, że np. OctaMED autorstwa Teijo Kinnunena (jak również zapewne reszta programów) rozwijał się długo po bankructwie Commodore. To są programy, które pisali ludzie zakochani w Amidze, jej technologii.

Te programy tworzą amigową historię, inaczej co byłoby w niej zapisane? Wraz z tysiącami kolorowych gier są kwintesencją amigowości.

Tak jak napisałem nie ma komu obecnie pisać nowych jakościowych programów na Amigę, nie ma co oczekiwać że powstanie nowa przeglądarka itp. Obecnie jest wielka dziura w amigowej historii oprogramowania. Posunięcia A-EONu mogą w tej kwestii bardziej pomóc, niż zaszkodzić.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 20:18:00 przez Hexmage960
[#27] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Hexmage960, post #26

nie pisz "Amiga" mówiąc o AmidzeONE, która nie jest prawdziwą Amigą - i to NIE jest mój troling, bo podobne zdanie wyraża autor Zapomnianej Królowej Maszyn, za co mu powinniśmy dziękować, więc proszę mnie tutaj nie banować - bo to bluźnierstwo i ujma dla Amigi, i w ten sposób fałszujesz historię. siedzi, pije i chrupki Poza tym trudno nam, szaraczkom, stwierdzić teraz, co decyduje o ROZWOJU komputera, który w chwili powstania był rewolucją i wyznaczał nowy kierunek. Być może gdyby nie długie lata niemalże stagnacji pod flagą Komodore, to takich kierunków Amiga wyznaczyłaby jeszcze kilka. To, co my nazywamy rozwojem, to już tylko naśladownictwo.
[#28] Re: A-EON kupuje TuneNet

@snajper, post #27

Ja również naprawdę cieszę się, że Adam Zalepa, który jest autorytetem w wielu sferach Amigi uważa komputery AmigaONE za nie-Amigi, ponieważ te komputery w rzeczy samej nie stanowią naturalnej drogi rozwoju Amigi, nie są w ogóle z nią nawet kompatybilne na poziomie sprzętowym, inaczej niż jest np. w przypadku PC. Są jakieś-tam kompatybilności na poziomie systemowym, co jednak powoli przestaje być orężem w dyskusji dla użytkowników Amiga OS 4, bo po prostu uważają stare oprogramowanie za zbyteczne. Niedługo przekonają się, że nie mają racji.

Również jestem zdania, że Amiga OS 4 marnotrawi zasoby komputera w stopniu zatrważającym. Amiga OS w swojej oryginalnej formie obsługuje przerwania sprzętowe Amigi, daje bezpośredni dostęp do koprocesorów Amigi typu Blitter, Copper.

Amiga OS 4 zarzuca ten model i "dezaktywuje" główne komponenty komputera. Powstaje nakładka, która polega na samym "brutalnym" taktowaniu procesora. Główne układy Amigi, z których jesteśmy dumni, zostają wyłączone. Komputery AmigaONE korzystają z dokładnie tego samego modelu systemu - liczą się tylko wysokopoziomowe komponenty, przez co komputer wlecze się i Quake 3, który wymaga procesora w przypadku PC 90MHz wymaga 2GHz w przypadku Amiga OS 4.

Wszystko przez użyty model systemu.

Atuty systemu Amiga OS jak niezawodność, stabilność, lekkość, małe wymagania sprzętowe, intuicyjność to jest coś czego nie mają systemy Amiga OS 4 czy MorphOS, które jak trafnie określiłeś naśladują oryginalny system Amigi, a ściślej pewne wyszczególnione elementy systemu.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 21:09:57 przez Hexmage960
[#29] Re: A-EON kupuje TuneNet

@Hexmage960, post #28

Stary, po raz kolejny stwierdzam, że albo nie wiesz o czym piszesz, albo najzwyczajniej w świecie trollujesz i tylko udajesz głupiego.

Minimalne wymagania Quake III to Pentium II/AMD K6-2 o taktowaniu 266/350 MHz. Na podobnie taktowanej Efice (396 MHz) ta gra chodzi normalnie (ewentualne ograniczenia dotyczą dostępnej pamięci RAM). Co prawda pod systemem MorphOS, ale dla Ciebie to "to samo".

Mam pytanie: Używałeś kiedykolwiek komputera z systemem MorphOS, że tak kategorycznie wypowiadasz się na temat jego "zawodności, niestabilności, ciężkości i dużych wymaganiach sprzętowych"?
[#30] Re: A-EON kupuje TuneNet

@recedent, post #29

oj tam, Hexmage dobrze wymagania podał, tylko to nie wygląda na Quake III, a bardziej na zestawienie jedynki z czwórką siedzi, pije i chrupki Co ostatecznie i tak nie ma większego znaczenia, bo Quake to nie jest amigowa gra, więc to jeden pies.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem