Komentowana treść: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex
[#1] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex
A czy można kupić SAM460 bez systemu AOS 4.x ?
[#2] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Ender, post #1

Obecnie wynika, że nie można. Możesz jednak kupić i go nie wziąć, za co dostaniesz 48 euro zwrotu. Zapewne wynika to z umowy, że sprzęt będzie sprzedawany z systemem.
[#3] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@mailman, post #2

Technicznie muszę go odebrać, a później na swój koszt odesłać, bo tak to zrozumiałem? Sam zwrot systemu jako pomysł może być, ale mam mieszane uczucia co do tego jak to zrobić.
[#4] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Ender, post #3

Nielegalna praktyka handlowa ? to wciskanie systemu bez możliwości wyboru przez klienta ? To nieźle MosTeam namieszał. Powinno się też to odnieść do Windowsów, bo jest więcej systemów na x86, a większość sprzętu ma zainstalowany Windows?
[#5] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Voyox, post #4

A cóż to znaczy "MOSTeam namieszał"? Po prostu wydał MorphOS-a na kolejny interesujący sprzęt. OK
[#6] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Voyox, post #4

[#7] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Ender, post #3

Osoby, które płyty główne dopiero będą kupować, mogą procedurę skrócić przez żądanie zwrotu w momencie zakupu.
[#8] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Krashan, post #5

Namieszał = pozytywnie... kolego Krashan..Tak mi graj !!
[#9] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex
Przyznam, że nie rozumiem, o co chodzi w tym wszystkim. Co ma wydanie MOS-a na Sam do dyrektyw unijnych i związanym z nimi opcjonalnym zwortem OS4?
[#10] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@_arti, post #9

Może wzrosła ilość klientów niezainteresowanych zakupem Amiga OS4.1, a cena płyty bez tego OS-u będzie nieco niższa.
[#11] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@_arti, post #9

Wydaje mi się, że chodzi o to, że jeżeli na jednym sprzęcie działają dwa systemy, to nie mogą zmuszać do zakupu jednego z nich (AmigaOS 4.1 jest wliczony w cenę zgodnie z wcześniejszymi umowami). Do tej pory był jeden, więc nie było problemu, ale teraz są dwa. Gdy pojawiła się obsługa MorphOS-a, ktoś może chcieć nabyć tylko płytę główną w tym właśnie celu, a jest "zmuszany" do kupna również AmigaOS 4.1, którego może nie chce używać.
[#12] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@mailman, post #11

Wcześniej był Linux i chyba Aros (była wersja na poprzednią SAM), by zadziałał.
[#13] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@mailman, post #11

W sumie to mogli to rozwiązać mądrzej - jeśli rekompensata wynosi 48 Euro, a koszt licencji MorphOSa na SAM 460 - 49 Euro to można było po prostu dać opcję przy zakupie - kupujesz z OS4, albo z MorphOSem, system zawsze wliczony w cenę sprzętu i kropka.
[#14] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Ender, post #12

Czyżby wcześniej nikt nie kupował SAM dla samego Linuxa bądź Arosa, czy obu tych sytemów (za które i tak kaski ACube pobrać nie może chyba) ?

@recedent - W sumie tak, pomysł dobry ale pewnie ta umowa im wadzi, a... a dobra już.







Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 22:27:52 przez ede
[#15] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@recedent, post #13

To byłoby najlepsze rozwiązanie.
[#16] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@recedent, post #13

A może ktoś nie chce ani jednego ani drugiego i będzie jechał na wersji demo MorphOSa... i dlatego takie rozwiązanie obrali, zwrócą kasę i kupuj co chcesz albo nic...
[#17] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Voyox, post #16

Z drugiej strony mimo zbliżonej ceny obu systemów na SAM, to jednak średnio to hipotetyczne rozwiązanie pasuje do aktualnego modelu sprzedaży MorphOS-a, w którym to użytkownik zakupuje klucz indywidualnie. ACube musiałoby zająć się dystrybucją tych kluczy...




Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 23:13:36 przez ede
[#18] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Ender, post #1

wydajność SAM460 jest tak słaba że jedyną jego zaletą to to że działa na nim AOS4. Dla MOSa są dostępne lepsze i tańsze sprzęty.

Po co ktoś miałby kupować tą płytę i używać na niej tylko MOSa? zombie
[#19] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@XoR, post #18

Pewnie znajdzie się ktoś , kto chce kupić nowy sprzęt, a kupno funkiel nówki np. PowerBooka czy Mini graniczy z cudem. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, zarówno PowerBook jak i Alienware są używane :)
[#20] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@Voyox, post #4

Powinno się też to odnieść do Windowsów, bo jest więcej systemów na x86, a większość sprzętu ma zainstalowany Windows?

I zapewne tak jest. Gdyby się uprzeć to pewnie można byłoby zażyczyć sobie zwrotu pieniędzy za komputer, który był dostępny tylko z Windows. Jacyś zatwardziali linuksiarze powinni tak zrobić.

Ciekawy jestem jak to jest z Applem. Też na nim ludzie używają Linuxa i Windows.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 18:34:28 przez MDW
[#21] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@MDW, post #20

Ja kilka razy uruchomiłem Windowsa, na próbę , więc nie nazwał bym tego używaniem. Linuxa nie udało mi się zainstalować
[#22] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@MDW, post #20

Robią.
[#23] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@MDW, post #20

Ostatnio jak rozglądałem się za nowym laptopem widziałem sporo modeli w wersji z windą lub linuchem do wyboru (oczywiście te z linuchem były tańsze..).
Były też modele bez systemu - tylko jakiś DR DOS + płytka ze sterownikami do windy i linucha... tak że można takie coś kupić..
[#24] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@MaaG^dA, post #23

Tak, można takie kupić. Tylko ile ich jest? Pewnie z 95% laptopów ma jednak zainstalowanego Win-wirusa. :)
[#25] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@MDW, post #24

To może tak żeby było jeszcze taniej, to wymusić na Producentach sprzedaż bez Bios-u. No bo co jeśli nie chcemy tego biosu, tylko chcemy sobie swój napisać albo tak naprawdę pobrać bios z internetu bo przecież taki musi być udostępniony przez producentów, czy nie. I sobie samemu wgrać.

Bo co jeśli kupujemy komputer w celach kolekcjonerskich, wtedy bios jest nam nie potrzebny a komputer bez biosu, raczej nie nadaje się do użycia czyli jest to płu-produkt. Czyli co, dało by się jeszcze zejść z cenny, pewnie mogło by to wywołać małe wahania na rynkach... no ale cóż.

Bo to przecież Konsument wymaga, a jeśli wymaga to trzeba tym wymaganiom sprostać.
[#26] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex

@amizet, post #25

Bo to przecież Konsument wymaga, a jeśli wymaga to trzeba tym wymaganiom sprostać.


W przypadku wyboru systemu jak najbardziej, bo software to jest dodatek do hardware.
[#27] Re: Akcja zwrotu egzemplarza AmigaOS 4.1 przy zakupie płyty głównej Sam460ex
Dobra wiadomość dla tych co nie chcą mieć Windy na kompach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem