Komentowana treść: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
[#1] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
Kupiłem i kilka minut później zostało dostarczone. Jak tylko skończę aktualnie czytany ebook to zabiorę się za ten poza kolejnością. OK
[#2] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
Ile stron ma ta książka?
[#3] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@PopoCop, post #2

Tak jak wydanie na papierze - 300 stron.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 20:30:08 przez A2
[#4] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
Tak jak zwykle wrzuciłem epub do biblioteki iBooks i zsynchronizowałem iPhona i iPada. Niestety coś jest nie tak, bo co 3 wiersze (chociaż to zależy od wielkości fonta jaki wybiorę) jest pusty wiersz. Niespecjalnie to wygląda. Wobec tego wrzuciłem do iBooks jednak PDFa. Ten wygląda normalnie więc z tego formatu będę czytał.
[#5] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@MDW, post #4

Dzięki za zwrócenie uwagi, postaramy się to sprawdzić i poprawić. Osobiście preferuję PDF jako najmniej problemowy.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 21:16:17 przez A2
[#6] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
Tak z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje wersja papierowa i okazuje się, że tyle samo co elektroniczna. Papier i druk są w Polsce darmowe?
[#7] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@PopoCop, post #6

Są dwie wersje do wyboru, nie widzę sprzeczności. Mogę zdradzić, że będzie też wydanie w języku angielskim.
[#8] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@A2, post #7

Znowu skandal :)
[#9] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@PopoCop, post #6

Dla mnie ebooki mogą być nawet droższe. To cena wygody kupowania, czytania, użytkowania, składowania. Jestem z tych, którzy książek nie wąchają tylko czytają.
[#10] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@MDW, post #9

Zostały poprawione pliki EPUB i MOBI, przepraszamy za usterki.
[#11] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@MDW, post #9

Niestety ale kolega wcześniej miał rację. Ebooki zawsze są tańsze niż drukowane, bo nie ma kosztów papieru oraz wydruku. W tym przypadku też powinna być cena pomniejszona o te koszty i każdy wtedy wybiera czy drukowana (droższa) czy elektroniczna (tańsza). W tym wypadku taka sama cena mnie nie zachęca do kupienia wersji elektronicznej. Nawet wydawcy gazet wersje elektroniczną mają tańszą niż papierową.
[#12] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@Jarkman, post #11

Co powinno być to nie wiem. Jednak gdy za tę samą cenę mam dostępną wersję mniej wygodną i bardziej wygodną (z wieloma funkcjami niedostępnymi dla tej pierwszej) to zdecydowanie wybieram bardziej wygodną. szeroki uśmiech

Poza tym można na to patrzeć na dwa sposoby. Kto powiedział, że ebook ma zawyżoną cenę? A może ma normalną cenę a wersja papierowa ma zaniżoną? ;)

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 07:27:20 przez MDW
[#13] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@A2, post #10

Zostały poprawione pliki EPUB i MOBI, przepraszamy za usterki.

Szybko. Ściągnąłem paczkę z tego samego linku i faktycznie teraz nie ma pustych linii w iBooks. Dzięki wielkie!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 07:40:22 przez MDW
[#14] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@MDW, post #12

Dziwnie myślisz, ponieważ jeśli wersja papierowa jest za 40 zl to dostajesz książkę drukowaną a gratis powinna być w wersji elektronicznej, bo w tym przypadku dla sprzedającego nie ma różnicy czy będziesz czytał w pdf czy z papierka. Ale dla mnie ma olbrzymie znaczenie czy za tą sama cenę kupuje wersje drukowaną gdzie koszty wydania są wyższe, czy otrzymam wersje elektroniczna która nie jest warta tej samej ceny
[#15] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@Jarkman, post #14

Niektórzy dodają pdf-a jak kupisz papierową.
[#16] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@Ender, post #15

No właśnie o tym pisałem. I dla mnie to jest ok
[#17] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@Jarkman, post #14

Panowie - teoretyzować jest łatwo, ale jeśli samemu nie zajmuje się człowiek daną działalnością, to trudno mu ocenić koszt tej czy innej formy. Może koszt papieru i "e-papieru" jest jednakowo pomijalnie mały w stosunku do kosztu choćby oprawy graficznej, korekty, itd. - i cena podyktowana jest właśnie tymi składowymi a nie finalną formą "dystrybucji treści"? Jeśli sama treść nie pasuje potencjalnemu nabywcy, to ani cena, ani forma - nie mają przecież znaczenia. Wartością wydawnictwa nie jest "ile autor wydał pieniędzy, żeby ono powstało" a jak ciekawą dla czytelnika treść zawiera.

Pozdrawiam.
[#18] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
Wiem że przecież nie ma obowiązku kupowania i czytania, ale faktycznie oferowanie e-booka i książki papierowej w tej samej cenie jest - delikatnie mówiąc - mało profesjonalne.
[#19] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@autumnlover, post #18

...ale widzisz :) niektórzy za ebooka chcą płacić więcej niż za papierową. Sami się podkładają :)
I co zrobisz, jak nic nie zrobisz..?
[#20] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@MDW, post #12

Jednak gdy za tę samą cenę mam dostępną wersję mniej wygodną i bardziej wygodną (z wieloma funkcjami niedostępnymi dla tej pierwszej) to zdecydowanie wybieram bardziej wygodną.


czy e-booki są bardziej wygodne, nie powiedziałbym. Po pierwsze co komu po e-booku, jak nie ma na czym go czytać (a zakładanie, że w dzisiejszych czasach to każdy ma na czym, to tak jak z twierdzeniem, że każdy ma konto na fejsbuku). A siedzenie przed monitorem dla "czytania książki" wydaje mi się jakoś nieszczególnie wygodne. Podobnie jak leżenie na plecach na łóżku czy na plaży z tabletem w ręku. Do tego zawsze jakimś ograniczeniem jest bateria.

a sama książka jest spoczko, choć z deka krótka mimo swej pozornej obszerności. siedzi, pije i chrupki Można ją spokojnie w jeden dzień połknąć, jak ktoś ma wolny czas.
[#21] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@Jarkman, post #14

Jeśli autor ma więcej zarobić na wersji elektronicznej to niech zarabia. Nie kosztuje ona więcej więc jaki problem? Zabawne te Twoje "oburzenie" jest- nikt nikogo nie zmusza do kupienia książki, a ich ceny to niezależna wola wydawcy.
[#22] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@michalmarek77, post #21

Nikt tutaj się nie oburza, a zwraca uwagę na dany fakt.
[#23] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@snajper, post #20

Po pierwsze co komu po e-booku, jak nie ma na czym go czytać(...)

Ja mam na czym czytać. Nawet powiem więcej - ebook czytam ze 100 razy szybciej dzięki temu, że mam go ZAWSZE przy sobie i wykorzystuję dziury czasowe w ciągu doby.

A siedzenie przed monitorem dla "czytania książki" wydaje mi się jakoś nieszczególnie wygodne.

Przy komputerze? To faktycznie byłoby bez sensu. Ebook na komputerze przydaje się tylko wtedy gdy coś z niego wycinamy, czegoś szukamy. Ale żeby tak czytać? Nieee...

Podobnie jak leżenie na plecach na łóżku czy na plaży z tabletem w ręku.

No właśnie forma dla mnie jedna z podstawowych zalet. Kartki mi się nie zawijają, książkę mogę położyć, nie zamyka mi się, mogę ją trzymać jedną ręką. Dla mnie to tysiące razy wygodniejsze.

Do tego zawsze jakimś ograniczeniem jest bateria.

Tak, to jest ograniczenie. Ale jak się świadomie używa swojego osobistego urządzenia to nie jest ograniczeniem.

Oprócz wygodnego czytania są inne zalety: notatki, wyszukiwanie, książki zawsze przy sobie, synchronizacja notatek i zakładek między urządzeniami, kopiowanie, aktualizacje książek. Dla mnie nie do przecenienia.
Książkę papierową czytam już ponad rok, ebook czytam 1-2 miesiące, audiobook pochłaniam w tydzień czy dwa. Dodam, że nigdy nie siadam do książki. Czytam właściwie tylko wykorzystując takie kilku/kilkunastominutowe przerwy w czasie licznych zajęć codziennych. Prawie zawsze nie miałbym wtedy dostępu do klasycznej książki.

Żyjemy w czasach idealnych, bo zawsze dostępne są obie wersje więc nie powinniśmy się wzajemnie przekonywać tylko wybrać swoją wersję i się cieszyć. :)

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 15:07:24 przez MDW
[#24] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@MDW, post #23

Żyjemy w czasach idealnych

Ciekawe określenie możliwości czytania książek tylko podczas kilkuminutowych przerw między innymi zajęciami. Dla mnie coś takiego to byłyby smutne czasy.
[#25] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@PopoCop, post #24

Ciekawe określenie możliwości czytania książek tylko podczas kilkuminutowych przerw między innymi zajęciami. Dla mnie coś takiego to byłyby smutne czasy.

Tak czytam ebboki. Audiobooki czytam dwa razy dziennie po 30 minut. W drodze do i z "fabryki". A czasy są idealne ze względu na to, że mamy wybór. Każdy może korzystać z tego co chce, a nie z tego z czego musi.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 21:51:18 przez MDW
[#26] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@MDW, post #9

"Dla mnie ebooki mogą być nawet droższe. To cena wygody kupowania, czytania, użytkowania, składowania. Jestem z tych, którzy książek nie wąchają tylko czytają. "

sądząc po komentarzach, jest to odosobnione zdanie. Jeśli masz taką fanaberię, to możesz nawet zlecić autorowi napisanie książki w jednym egzemplarzu w ramach umowy o dzieło, ale nas nie przekonasz ;)
[#27] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@charliefrown, post #26

A ja bym sugerował na przyszłość dodanie e-booka do wersji fizycznej gratisowo. Wilk syty i owca cała :) . Tak czy inaczej podziwiam Adama za dobrą robotę jaką wykonuje dla naszego środowiska hobbystów.
[#28] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny

@twardy, post #27

Tak czy inaczej podziwiam Adama za dobrą robotę jaką wykonuje dla naszego środowiska hobbystów.


Zgadzam się.
[#29] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
ja tam wole papier.
[#30] Re: AMIGA.net.pl: Nowy e-book już dostępny
A ja dzisiaj leżałem z rodziną na plaży w Gdańsku na Górkach Zachodnich i wciągałem analoga "Zapomnianej królowej maszyn" i bardzo przyjemnie się wciągało :).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem