Komentowana treść: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
[#1] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
Chyba kikstarter byłby lepszym pomysłem.
Niemniej jednak wydanie profesjonalnie przygotowanego kolejnego produktu na ami klasyczną cieszy mnie mocno. OK
Bardzo pozytywny news
[#2] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@Koyot1222, post #1

Dalej w backbone, jak się upewniłem w wątku na eab. Autor nie rozumie, że tu jest potrzebny koder i normalny engine...
[#3] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@twardy, post #2

Autor pewnie nie ma koderskiej wiedzy...Lepiej zrobić coś samemu, nawet w backbone, zgodnego z wizja twórcy niż silic się na coś, co ma marne szanse na powstanie...Proszenie o kod, czekanie nan cholera wie jak długo, poprawianie...W 1991 raczej o kodera trudno nie było, dziś praktycznie nikt tego robic juz nie potrafi. a jak znajdzie się kogoś kto jest w stanie kodowac to co z tego, skoro on nie ma już czasu na pierdoły.
[#4] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@michalmarek77, post #3

Hehe, ciekawe ile autor ma RAMu. Mam nadzieje że prace nad grą nie zpełzną na niczym przez to że "wczoraj mi się backbone uruchamiał, dzisiaj się nie uruchamia".
Jak będe miał rozszerzenie 8mb fast(albo turbiałke), to bardzo chętnie zrobie taką gierke.

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: czy gra będzie za free, czy autor będzie żądał diabolicznie wysokich sum jak na polskie realia?
[#5] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@redstonecraftpl, post #4

Pierwsza część kosztowała około 15 euro. Więc jeśli dla Ciebie to nie jest cena na polskie realia, to sobie nie pograsz
[#6] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@michalmarek77, post #3

No bez przesady. To można w Amosie napisać. Jak jest fajna oprawa i scenariusz to aż żal marnowa na backbone. Potem mamy takie kwiatki jak skokowy scroll, bohatera strzelającego mieczami (bo inaczej się nie da) brak save (backbone nie supportuje), z d... wymagania sprzętowe (bo backbone jest wolny) itp ograniczenia. Szkoda tej oprawy ...


P.s. a może np. Kolega teh_Kain się wypowie czy do takiej gry nie dałoby radę po modyfikacjach silnika z Castle Hack użyć ? :)

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 16:34:12 przez twardy
[#7] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
Hmm... Pierwsza część wyszła bez preorderu i kosztowała 15 euro, tak? Teraz sequel ma kosztować 28 i wyjdzie tylko jeśli zbierze się 200 chętnych. Czyli co, że autor konstruuje nowy model biznesowy, bo pierwsza część mu się "nie opłaciła"?
[#8] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
Ciekawie, co prawda backbone ma spore ograniczenia, ale trzymam za autora kciuki. Jak się komuś nie podoba to niech zrobi lepsze :)
[#9] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@twardy, post #6

Oczywiście, że się da, tylko najpierw silnik ten musi być sprawny.

Nawet nie wiecie jak mnie ten news zagotował - takie gnioty sprzedawane po 15-30€ a mój kod rozkraczony leży. Szybkie rysowanie bobów mam, aktualnie walczę ze scrollingiem - poruszanie kamery na skos haczy...

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 20:40:37 przez teh_KaiN
[#10] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@teh_KaiN, post #9

Obejrzałem trailer. Muszę przyznać, że praca autora gry robi wrażenie. Dużo grafiki, szkice. Widać zaangażowanie w projekt, a to jest najważniejsze. Tylko ten nieszczęsny BackBone. Może złóżmy się na książkę o AMOSie dla autora "Tales of Gorluth".

Planuję złożyć zamówienie w przedsprzedaży, ale dopiero gdzieś tak w połowie sierpnia. Obecnie pieniędzy brak.
[#11] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@teh_KaiN, post #9

To koncz ten kod :)
[#12] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@teh_KaiN, post #9

Walcz, walcz, a w miedzyczasie moglbys zlozyc jakies mala pokazowke:)
[#13] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@aszu, post #12

Pokazówki już były dwa lata temu i rok temu.Czas na pełną grę. Nagrody na RetroKomp GameDev czekają ;)
[#14] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@aszu, post #12

Zajrzyj do działu prywatnego. Jak nie masz dostępu to wyślij PM do Recedenta żeby Ci dał dostęp.
[#15] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@teh_KaiN, post #14

Aaa mam, tylko zapomnialem, juz zagladam :)
[#16] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@twardy, post #15

To akurat też do Aszu kierowałem. ;)

Tak czy inaczej, wszystko co tam mojego jest jakoś niedługo pojawi się w strefie twórców, więc bez spiny.
[#17] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
Panowie miejcie litosc!

NIE KUPUJCIE tego gniota, bo jak sie inni zorientuja, ze mozna zbic kase na takim gow...e to bedziemy mieli wysyp amigowych krapow, jakich jeszcze swiat retro nie widzial a nikomu nie bedzie juz zalezalo aby stworzyc cos profesjonalnego na nasze sprzety.


W ogole niech ktos uswiadomi tego marzyciela, ze jego spojrzenie na swiat, nie musi byc tozsame ze spojrzeniem innych i ze gosc nie ma absolutnie zadnego talentu do tworzenia gier.



"I know Backbone´s limitations, but I and the majority of Amigans think it is a good game."
duszenie kupki
[#18] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #17

bedziemy mieli wysyp amigowych krapow, jakich jeszcze swiat retro nie widzial

Ten wysyp już przecież trwa od lat.
[#19] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #17

Ja zakupię tą grę pod warunkiem, że autor choć zainteresuje się programowaniem (nawet w AMOSie) i zacznie czytać książki na jego temat.

Trailer mi się spodobał, a chciałbym wesprzeć takie inicjatywy. Wszak sam chciałbym na rynku retro coś zdziałać w przyszłości.
[#20] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
Ja mogę dać 10 EUR pod warunkiem, że gra ruszy na MorphOS-ie bez emulatora.
[#21] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@Ender, post #20

#18
Ale poki co, byl to wysyp krapow darmowych a teraz jeszcze trzeba do tego szmelcu doplacac...

#19
Nie zacznie czytac, pewnie nawet nie otworzy tej ksiazki, bo woli klepac te gnioty dalej. To nie pierwszy gniot, ma juz chyba na swoim koncie ze 4 superprodukcje...

#20
Jestes chyba jedynym zapalonym niebieskim graczem.
Ogolnie przeslaniem Morphos'a jest uzywanie systemu a nie granie. Zmien platforme na PSX albo PC, wyjdziesz na tym o niebo lepiej OK
[#22] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #21

teraz jeszcze trzeba do tego szmelcu doplacac...


Gorzej - trzeba zapłacić z góry :)

Ogolnie przeslaniem Morphos'a jest uzywanie systemu a nie granie. Zmien platforme na PSX albo PC, wyjdziesz na tym o niebo lepiej


Równie dobrze Ender mógłby Ci odpowiedzieć: "Chcesz fajnych gier na klasyka? Zapomnij, kup PC albo PSX, wyjdziesz na tym o niebo lepiej". Ja tam lubię czasem sobie w coś pograć i na MorphOSa nie narzekam. A zamiast crapów w Backbone można śmiało pograć w krapy SDL-owe (choć zdarzają się gry całkiem fajne, a nawet - prawdziwe perełki).
[#23] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@recedent, post #22

#21 #22

Mnie się graficznie ta gra podoba, przypomina mi gierkę z SNES-a. Gdyby działała natywnie na moim systemie i kosztowała odpowiednio mniej, to chętnie bym kupił. Jak sobie przypomnę ten remake/inkarnację WINGS to powiem, że cena zbyt wysoka w stosunku do tego co oferuje sama gra.
[#24] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@Ender, post #23

A owszem grafika bardzo przyjemna, tylko ze...

tutaj tez jest fajna grafika
Ambermoon Crapp

i tu
Agent Crapp

i takze tu
Super Crapp

i tutaj
Smurf Crapp

i ostatecznie tu
Tales of Crapp


...ale co z tego kiedy maja one grywalnosc na poziomie ZX 81 a wymagaja kart turbo 68030? Beznadziejne gry z ladna grafika i nic ponad to.
Jak sie zwyklo mawiac "grafika to nie wszystko".
[#25] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #24

we wszytkim grafika jest z wyrypana z innych gier. tales of gorluth to grafika z jakiejs gry na komorki, jeszcze w javie czy mophunie, z tym ze mial pozwolenie na jej uzycie
[#26] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@aszu, post #25

Tak miał pozwolenie, nawet jest logo tej firmy ktora zrobila gre na komorki w intrze... a na Eab autora chwalą, bo jest moderatorem...
[#27] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@twardy, post #26

#25
Ja doskonalne o tym wiem ale widac inni nie wiedza i dlatego sie tak podniecaja.

#26
"a na Eab autora chwalą, bo jest moderatorem"
No to mowie, skoro gosc tego nie rozumie, ze wali nastepnego gniota to nie kupowac! az w koncu zrozumie, ze nie jest mesjaszem amigowych gier a jego straz przydupna nie jest armia zbawienia naszego swiata ok, racja ok, racja
[#28] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #27

Najszybciej ktoś mu pokaże, robiąc fajną grywalną grę tj. np. Solid Gold. Nie koniecznie w Asm, wystarczy C (pewnie i tak trzeba będzie jechać po rejestrach, ale nawet używając systemowych bibliotek pewnie będzie szybciej działało niż Backbone).
Nie ma się co denerwować, że ktoś robi gierkę, która jakością znacznie odstaje od tego co pamiętamy z lat '90. Z rozwojem innych twórców i pojawieniem się lepszych gier, crapy same odpadną. A jak ktoś chce kupić sobie taką gierkę, to niech kupuje.
[#29] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@flops, post #28

Ta, tylko ciekawe kto napisze takiego Solid Golda w asmie...
[#30] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #29

Kod jest upubliczniony z tego co pamietam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem