Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna
Kurde, miałem ze 20 lat temu na jakiejś składance PD opisywaną tu gierkę "Bomber" szeroki uśmiech
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna
[']

siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 14:30:40 przez snajper
[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna
Jednocześnie informujemy, że nowe numery magazynu nie będą się już ukazywać


Dlaczego?
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@waldiamiga, post #3

Pewnie za dużo zabawy z tym było i za mało artków do posklejania kolejnych numerów. Tak czy inaczej szkoda, nabyłem chyba wszystkie numery - tak jak i polskiej edycji TA.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 16:00:58 przez fazior
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@waldiamiga, post #3

pewnie dlatego, że nie ma komu pisać, a zanim się uzbiera materiałów do zapchania numeru, to minie z rok. siedzi, pije i chrupki
[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@waldiamiga, post #3

"Dlaczego?"

Udajesz ulomnego czy malo czytasz forum?




p.s.
Ubolewam nad tym, jak pokazuje ten przyklad, ze amigowcy nie potrafia sie dogadywac i wspolpracowac ze soba (oczywiscie mowa o tych, ktorzy w ogole cokolwiek robia).
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@selur, post #6

Ale że o co chodzi? Z kim współpraca nam nie szła?
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@recedent, post #7

Nie wiem, nie bralem udzialu w tym przedsiewzieciu ale skoro pismo padlo to znaczy,
ze nie szla tak jak powinna, no chyba, ze komus sie juz nie chcialo tego drukowac.
To wtedy mozna zaznaczyc to w podanej informacji.
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@selur, post #8

Kliknij w odnośnik:

Ostatni numer Polskiego Pisma Amigowe pojawił się 5 stycznia 2015 roku. Decyzja została podjęta na skutek braku napływu nowych artykułów. Wszystkie artykuły, które dotarły do redakcji z zamiarem ich publikacji w PPA#15 zostały opublikowane na portalu lub ich autorzy zdecydowali o ich innym przeznaczeniu.
[#10] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@selur, post #8

Nie wiem, nie bralem udzialu w tym przedsiewzieciu

Ja brałem i wiem, że z mojej strony powodem braku tekstów był całkowity brak czasu :( .

Co z tego, że pomysłów mam na kilkanaście stron tekstu, skoro nie mam czasy aby siąść i to napisać :(. Myślę, że u reszty osób współtworzących pismo było podobnie.

Niemniej nie skreślałbym od razu PPA, mam nadzieję, że kiedyś inicjatywa powróci :)
[#11] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@selur, post #8

Wszystkim, którzy składali artykuły, drukowali, zajmowali się kolportażem chciało się to robić, nie było jednak czego składać, bo przez okres 9 miesięcy wpłynęło tylko 5 artykułów na maksimum 12 stron. 28. stronicowego magazynu z tego nie zrobimy.
[#12] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@selur, post #6

Udajesz ulomnego czy malo czytasz forum?

Czytam co raz mniej. Powodem tego jest wręcz rynsztokowe wypociny "ulomnego" selura z lekarzem medycyny które co raz częściej pojawiają się w różnych wątkach właśnie na forum.
[#13] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@trOLLO, post #10

Akurat ty nie powinieneś mieć sobie nic do zarzucenia. Prawie co numer pojawiał się Twój jeden lub dwa teksty (na te 5 artykułów do PPA#15, 2 były Twoje!), więc w porównaniu z innymi wyrabiałeś mega normę i wielkie za to dla Ciebie podziękowanie. Podobnie rzecz ma się z Asmanem, Recedentem, Tfardym, Slayerem, MarXem, Krashanem i kilkoma innymi osobami, których tutaj nie wymieniłem, a miały swój wkład w powstawanie kolejnych numerów. Wielkie dzięki, że choć raz na kwartał lub raz na pół roku podesłaliście artykuł - to bardzo dużo i to właśnie dzięki takim jak Wy, cała inicjatywa się kręciła. Oczywiście nie bez znaczenia jest też wkład "wolnych strzelców", którzy na 14 numerów podesłali nawet 1 artykuł - to zawsze więcej od tych, którzy nie podesłali żadnego, a "piszą dużo".

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 16:38:34 przez mailman
[#14] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@mailman, post #13

#12
Fajne bzdety plodzisz.

#13
"To zawsze więcej od tych, którzy nie podesłali żadnego, a "piszą dużo" "

No to Panowie moderatorzy, zamiast "poprawnosci politycznej" w wiadomosciach mozna by napisac wprost

"pismo PPA padlo, bo jak zwykle udziela sie tylko, ta sama grupka osob, ktore cos robia w naszym swiatku a cala HORDA amigo-entuzjastow-teoretykow jak zwykle nie robi nic, poza tworzeniem brednioseriali"

Prawda, ze proste? ...i nikt by nie pytal glupkowato "Dlaczego?"
OK
[#15] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@selur, post #14

Ja uważam że to "dlaczego" ma zupełnie inny wymiar, ale z grzeczności nikt tego nie pisze.
Wydaje mi się że chodzi o to, że dużo artków zamiast do PPA, poszło do Amigazynu.
[#16] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@Andrzej Drozd, post #15

Ja ze swojej strony chciałem podziękować za możliwość współpracy i drukowanie moich wypocin :) Pisać nie przestanę, więc tu i ówdzie co jakiś czas coś mojego będzie można poczytać :)

Druga sprawa: nie da się ukryć, że do Amigazynu odeszła część artykułów. Z drugiej strony sam projekt Amigazyn i jego powodzenie, to w dużej częsci zasługa pracy włożonej przez Adama Zalepę (choć oczywiście nie tylko), a profil magazynu jest trochę inny niż PPA. Co przyniesie przyszłość - zobaczymy ;)
[#17] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@snajper, post #2

Też uważam, że szkoda.
Zobaczymy na ile wystarczy energii i chęci "konkurencji" ...
[#18] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@twardy, post #16

Kurcze może chociaż jeden numer w roku na święta by się szanownym redaktorom udało sklecić.
Kupowałem wszystkie jak leciało tak jak Amimagazyn z tą różnicą że PPA było fajniejsze kolorowe i takie bardziej swobodne w czytaniu.
Nie chce mi się wierzyć że Amimagazyn wyparł PPA.
[#19] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@Jacol, post #18

ja wszystkich nie kupowałem, ale na szczęście w porę udało mi się uzupełnić brak OK


W kwestii PPA vs Amigazyn to odnośnie treści się nie wypowiem, bo Amigazyny w większości leżą nietknięte :) Ale papier jest na plus dla Amigazynu - twarda okładka, a strony się nie gną jak w PPA. A że czarno-białe? C&A też było czarno-białe. siedzi, pije i chrupki
[#20] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@snajper, post #19

Amigazyny w większości leżą nietknięte :) No co Ty, nie chcesz przeczytać przedruku instrukcji obsługi Casabnlanki, tudzież Mufiastych wynurzeń na temat 10 dem które działają pod os4 - szejm on ju.
[#21] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@fazior, post #20

Ech niektórym to nie dogodzisz. Jest rok 2015, mamy kwartalnik Amigowy z bardzo zróżnicowanymi artykułami na 90 stronach, a tu jeszcze narzekania ...
[#22] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@Jacol, post #18

Nie chce mi się wierzyć że Amimagazyn wyparł PPA.


Wyparł to za dużo powiedziane
Amigazyn po prostu realizuje swój plan wydawniczy. Wielki szacunek. Ale głównym portalem o Amidze zawsze będzie PPA. Przeminą rewolucje i kiedyś znowu pojawi się papierowy PPA. Nasz portal jako jedyny przetrwa próbę czasu. Np. ACP i w pewnym sensie Exec, to już przeszłość. Amiga Rulez!
[#23] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@twardy, post #21

Heh to tak dla pobudzenia dyskusji :). Amigazyn kupuję regularnie ale musisz (nie masz wyjścia:) ) przyznać, że co poniektóre artykuły przyprawiają o ból zębów. A może po prostu o Amidze napisano już wszystko co się dało napisać sensownego i żeby zapełnić te 90 stron to poraz enty czytam o lokalizacji os3.x za pomocą WFMH Locale.
[#24] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@fazior, post #23

jakoś Amiga Future nie ma problemów z zapełnieniem siedzi, pije i chrupki
[#25] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@mailman, post #13

Mailman Mega Dzięki za papierowe PPA. Wiem, że współpraca ze mną nie należy do łatwych, bo przeważnie się spóźniałem z artykułami i trzeba mnie naciskać i, wiem że takie naciskanie to jest irytujące. Rozumiem, że w przypadku tych dwóch artykułów co podesłałem trzeba podjąć jakąś decyzję co z nimi będzie. Czy mógłbyś mi napisać w mejlu jak to widzisz. Bardzo dziękuje

@trOLLO
W moim przypadku oprócz totalnego braku czasu, dołożyłbym jeszcze lenistwo i słomiany zapał.

@Jacol
To od nas zależy. Ja się zmusiłem i dwa artykuły (fakt że pierwsze cześci szerszych tematów - ale za to jakich :) ) napisałem.

@Twardy
profil magazynu jest trochę inny niż PPA
I tego nie mogę zrozumieć. Co znaczy trochę inny, mógłbyś rozszerzyć ? Dziękuje.
[#26] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@asman, post #25

Asman - jak do tej pory Amigazyn skupia się w dużej części na kursach, tutorialach i opisach programó użytkowych. Tematy scenowe np. pojawiły się dopiero 3 numerze, nie ma też jak na razie opisów nowych gier. Tak jak ja to widzę PPA kojarzy mi się z ACS, a Amigazyn z Amigowcem :)
[#27] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna
Będzie mi brakowało PPA, dlatego mam nadzieję, że uda się wskrzesić magazyn w przyszłości. Co do mojego wkładu w postaci komiksu (niezbyt merytoryczny, ale wokół-amigowy)... Ambicje przerosły moje możliwości. Praca nad jednym kadrem pochłaniała często parę dni po pracy, a do tego jeszcze scenariusz, storyboard, teksty, skład. Forma jednej planszy była trochę męcząca - ciężko było czasem zmieścić się z historią na jednej planszy, wygospodarować kadry z pożytkiem i zachowaniem płynności. Technika pasteli była ciekawa, ale czasochłonna, bardzo. Później tego czasu w ogóle już nie miałem, zmuszony byłem pracę przenieść do domu. Żałuję bo przygoda z wydawaniem tego w PPA była ekscytująca. Dzięki za cierpliwość redaktorską ;) - szkoda, że nie byłem w stanie urozmaicać dalszych numerów tą "historyjką". Jeszcze rok temu łudziłem się, że powrócę do tego - mam nawet scenariusz, gdzie miał pojawić się nie kto inny a komiczny Ranx - no ale brakło już po prostu zapału.
Myślałem też, by wesprzeć magazyn jakimś artykułem, ale nie miałem pomysłów. Naprawdę nie jest to proste, podziwiam wszystkich, którzy pisali artykuły, wiele z nich na naprawdę dobrym poziomie.

Tak na marginesie, w sumie nie rysuję już od paru lat, muszę do tego powrócić i chciałbym kontynuować serię, którą zacząłem w PPA, więc jeżeli nie na papierze, to czemu by nie na portalu. Ciekaw jestem Waszego zdania.

Dzięki za możliwość wydawania tej serii w PPA, dziękuję też wszystkim Czytelnikom! Także tym, którzy głosowali w ankiecie na bieg wydarzeń kolejnego odcinka komiksu. Dzięki!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2015 15:44:03 przez BagoZonde
[#28] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@snajper, post #24

jakoś Amiga Future nie ma problemów z zapełnieniem siedzi, pije i chrupki


Właśnie to chciałem napisać.

Że. W sumie, co za problem dla redakcji PPA napisać do Andreasa, czy by nie chciał "polskiej wkładki"? Wzbogaciłoby to AF, PPA byłoby "odciążone" od momentu składania w górę (no is skład byłby ruchomy np.) a i PPA-magazyn żyłby dalej, nieco innym życiem, czekając na comeback lub jak się ostatnio mówi, coming-out.

Ja kiedyś informowałem na awnet (jak jeszcze wchodziłem na awnet) że jest PPA nowe, byli pojedynczy ludzie, co mówili, że kupią. Polaków za granicą (tzn. poza UK) mieszka w sumie trochę lub jest polskiego pochodzenia... Ja osobiście doradziłbym ten kierunek na ten moment.

Osobiście dziękuję twórcom. Co do pisania, popełniłem kiedyś coś w AF ale to dawne czasy, jak miałem czas wolny. To właśnie powód, że nic nie pisałem do PPA (choć się zbierałem z tym), kto wie, gdyby wiadomość że może się zawiesić, może bym coś naprędce napisał. Ale co by to pomogło? Odłożyłoby problem może w czasie.

Mam ileśtam pierwszych numerów, potem przestałem kupować, bo nie miałem czasu czytać. Szkoda. Jeszcze raz podziękowania dla autorów i redakcji. Dla mnie magazyn był megawartościowy. Nawet poszczególne artykuły pokazywałem kolegom-nieamigowcom i się podobały, czytali.

Tego drugiego-nowego od AZ nie znam.
[#29] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@DiskDoctor, post #28

Albo jesteś krótko na forum, albo nie czytałeś nigdy dokładnie wątków o papierowym magazynie. Rozmowy z Andreasem były, aby stworzyć Amiga Future po polsku, ale dwumiesięczny cykl wydawniczy AF sprawia, że nie ma u nas mocy przerobowych, aby wyrobić się czasowo z tłumaczeniem (ćwiczyliśmy to z TA PL i na początku tłumaczy było chyba 15, a skończyło się na 3 czy 4).. Druga kwestia - nakład. Andreas musiał mieć gwarancję, że sprzeda chyba 500 sztuk (bo taki jest nakład - ale tutaj mogłem przekręcić liczby - dawno to było). PPA a wcześniej Total Amiga PL schodziło 100-120 sztuk.

Polska "wkładka"? Czyli co, 4 lub 8 stron po polsku w angielskiej i niemieckiej wersji magazynu? On nigdy się na coś takiego nie zgodzi. To tak, gdybyś kupował w Polsce gazetę i miał chińską wkładkę - płacisz za nią, a nie rozumiesz sensu. Język polski dla Niemca lub Anglika to nie język światowy, ale egzotyka.
[#30] Re: Polskie Pismo Amigowe #11 - wersja elektroniczna

@mailman, post #29

Albo jesteś krótko na forum


To łatwo sprawdzić. Poza tym - pojęcie względne.

albo nie czytałeś nigdy dokładnie wątków o papierowym magazynie


To z kolei prawie wprost wynika z mojej wypowiedzi.

Rozmowy z Andreasem były


Dobrze że przynajmniej ktoś o tym pomyślał i wybadał sprawę.

To ja mam drugi temat jeszcze - wydawanie PPA w formie e-booka (czytnik pdf lub e-reader). Sporo już tego na rynku, poza samym Kindlem oczywiście. Niższy koszt (czarno-biały, brak druku i wysyłki) no i można wszędzie czytać / zabrać. To nie to samo, co kolorowy papier, ale...

Zresztą PPA nie musi być przecież stricte cykliczny. Mnóstwo gazet (chip itp.) ma takie dodatki nieregularne tematyczne grube, dość drogie. Więc PPA jako druk / e-book mógłby być po prostu nieregularnym dodatkiem do PPA.pl - jeśli oczywiście readkcje wzajemnie zgodziłyby się na takie utożsamienie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem