Komentarze do artykułu: M-Tec 1230 Viper

[#1] Re: M-Tec 1230 Viper
Warto dodać ze karta jest taktowana synchronicznie z płytą główną, dzięki czemu mamy chociażby szybsze IDE.
[#2] Re: M-Tec 1230 Viper

@tom256, post #1

Gdyby tylko pozwalała na użycie 32MB ram, byłaby super kartą na dzisiejsze standardy retro. W 1994r. 8MB ram to i tak był super luksus, karta była sporo tańsza od Blizzardów, kiedyś marzyłem o takiej (nawet w wersji 28MHz).
[#3] Re: M-Tec 1230 Viper

@flops, post #2

kiedyś marzyłem o takiej (nawet w wersji 28MHz).

Miałem, kupiona za pierwszą zarobioną kasę gdzieś pod koniec 94 roku, i to dociskanie 68881 w PGA co by Amisia ruszyła bo inaczej był żółty ekran.
[#4] Re: M-Tec 1230 Viper
Mam taką kartę w wersji 42 MHz, z koprocem 68882 taktowanym synchronicznie. Świetna, stabilna karta. Ma zasadniczo dwie wady (pomijając oczywiste, konstrukcyjne ograniczenie ilości pamięci):
- czasem trzeba docisnąć koproc żeby Amiga się uruchomiła (to już było wspomniane)
- źle siedzi w gnieździe, tj. czy ją damy "pod" czy "nad" podpórkę od obudowy, zawsze jest nienaturalnie wygięta, co rodzi obawy o żywotność płyty w okolicy jak i samego złącza kart turbo.

Jeśli chodzi zaś o używanie PCMCIA - po odpowiednim spatchowaniu systemu, można śmiało używac kart ETH (ja osobiście używam 3Coma), zgodnie z tym co o czym w jednym daaaaaaaaaaawnym wątku wspomniał SPIDI.

Mimo drobnych niedogodności - kartę mogę śmiało polecić, zarówno do okazjonalnego grania w whd-gierki, jak i do zabawy w wyciskanie z Amigi siódmych potów (oczywiście, w zakresie na który pozwala 030+8mbfast :) ). Captured Dreams chodzi przyzwoicie ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 11:26:55 przez baderman
[#5] Re: M-Tec 1230 Viper

@baderman, post #4

Jeśli chodzi zaś o używanie PCMCIA - po odpowiednim spatchowaniu systemu, można śmiało używac kart ETH (ja osobiście używam 3Coma), zgodnie z tym co o czym w jednym daaaaaaaaaaawnym wątku wspomniał SPIDI.


Co ja tam pisałem jeśli można wiedzieć? Może masz linka do tego wątku?
[#6] Re: M-Tec 1230 Viper

@spidi, post #5

Przepraszam - oczywista pomyłka, pisał o tym Strim_ (jeszcze na starym koncie).
Przy okazji, jak będzie chwila, to wrzucę na ppa szybki opis, jak to zrobić.
[#7] Re: M-Tec 1230 Viper
Czy jest możliwość otrzymania adf z dyskietki którą dodawał producent do karty? Mam tą kartę ale bez oprogramowania. Byłbym bardzo wdzięczny.
[#8] Re: M-Tec 1230 Viper

@majstermsi, post #7

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem