Komentowana treść: AmiResE.T. 2015
[#1] Re: AmiResE.T. 2015
A gdzie plakat na miniaturkę do newsa? ;) Impreza z newsa niżej ma :)
[#2] Re: AmiResE.T. 2015
Yech ...
[#3] Re: AmiResE.T. 2015

@grxmrx, post #1

No cóż, nie ma pośród organizatorów talentów malarskich, plakat jest w trakcie projektu. A zależało nam na newsie z odpowiednim wyprzedzeniem. Dołączymy plakat za jakiś czas, na pewno będzie dodatkowy wątek w październiku, to wtedy najpóźniej.

Dodam jeszcze, bo tego nie ma w treści newsa, że wstęp jest oczywiście bezpłatny. Jedyna opłata to dojazd i ew. nocleg. Piwo lane Pod Palmą kosztuje jeśli dobrze pamiętam, 5 PLN.

Dojazdy do Rzeszowa są względnie dobre, jak na położenie; z Warszawy - kilkanaście autobusów dziennie (PolskiBus, Neobus, LuxExpress) w cenie ok. 20-40 PLN w jedną stronę (300 km, ok. 5 h). Podobnie Kraków (PolskiBus, Neobus, Marcel) - 20-30 PLN (200 km, ok. 2 h) ale też Śląsk i Wrocław (już nieco dalej). Jest też połączenie dobre z Kielcami, Lublinem i Łodzią. Dla wygodnych - lotnisko z 4ma połączeniami z Warszawą codziennie (Eurolot). Od Wrocławia jest czynna autostrada na całej długości.
[#4] Re: AmiResE.T. 2015
Musiałoby się stać coś strasznego, żebym nie przyjechał (co prawda w opcji bez noclegu). Powinienem też przywlec ze sobą jakąś "młodzież".
[#5] Re: AmiResE.T. 2015

@recedent, post #4

I to lubię OK
[#6] Re: AmiResE.T. 2015
Oczywiście że jestem obecny :)))

Pamiątka z poprzedniej wizyty z noclegów w DS FILON ;)

[#7] Re: AmiResE.T. 2015

@Mariodj, post #6

Hehe pamiętam. Tym razem akademiki będą z długimi (męskimi) łóżkami.
[#8] Re: AmiResE.T. 2015

@Mariodj, post #6

Oczywiście Jan to Ján Zahurančík - autor AmigaKit. (Dla zainteresowanych - AmiCast u Radzika).

xJP to ksiądz Jan Pikul. Legendarna osoba w świecie polskiego amigowania. Autor czcionek PL i sterowników do drukarek. Można więcej poczytać w Magazynach Amiga oraz na PPA jest z nim wywiad. Prywatnie bardzo fajna osoba, mieliśmy okazję zaprosić xJP osobiście.

Gimby mogą nie pamiętać.
[#9] Re: AmiResE.T. 2015

@pong777, post #8

Lista wystąpień jest dłuższa, ale nie chcieliśmy "przeładowywać" programu na ten moment. Dokładną listę wystąpień podamy w osobnym wątku w październiku.

Z osób chętnych zgłosili się jeszcze (na razie wstępnie, w sierpniu jeszcze) Fazior i Doktor666 - jeśli się nic u Nich nie zmieni, również wpadną.

Nas z Rzeszowa będzie ok. 10 osób. Jak się uda, salka może być wobec tego pełna.
[#10] Re: AmiResE.T. 2015
Czy ktokolwiek z Wrocławia się wybiera? Polskibus jedzie 5 godzin i 45 minut, ale jeśli przy wcześniejszej rezerwacji podróż w dwie strony może wyjść od 15 do 25 zł.
[#11] Re: AmiResE.T. 2015

@grxmrx, post #10

Podpytałem kolegi z Wrocławia, co go poznałem na AmiParty i byliśmy na Riverwash, pewnie się odezwie jak coś.

Gdybyście razem jechali, byłoby raźniej. Jeśli chodzi o podobne ceny, z uwagi na preferencje czasu odjazdu, z Wrocławia jest jeszcze Neobus. Może jechać jakieś 15-30 min. dłużej, w pesymistycznym wariancie.

Przy okazji - PartyPlace jest ok. 4 km od dworca, dojeżdża tam bezpośrednio >1 autobus - linia 0 (zero).
[#12] Re: AmiResE.T. 2015

@DiskDoctor, post #11

Przy okazji - PartyPlace jest ok. 4 km od dworca, dojeżdża tam bezpośrednio >1 autobus - linia 0 (zero).


Puki dysponuję sprawnym autem mogę odebrać z dworca i dowieźć na miejsce ok, racja

Michał piszesz jak przyjezdny, nie "zero" tylko "koło"
[#13] Re: AmiResE.T. 2015

@BULI, post #12

BULI Twoje zadanie to grzać silniki i odebrać Jana z lotniska (nie wiadomo, czy będzie w piątek, czy w sobotę, porozmawiam z nim niebawem).

A piszę nie jako przyjezdny tylko dla przyjezdnych, więc poprawnie, nie czepiaj się

Nie napisałem też, że dojazdy OK autobusowe (więc i drogowe) są z Radomia (ok. 3h). Do Lublina niestety nie ma już polskichbusów (od niedawna), bo tamtejsi przewoźnicy nie tolerowali konkurencji. Pociągi na trasie Rzeszów - Kraków: nie polecam, jechałem 2 tygodnie temu 3.5 h (1 h dłużej niż busy i o wiele drożej).

Co jeszcze... Z takich drobnych rzeczy jak ktoś przyjedzie i chce zjeść np. kiełbaskę lub karkówkę, po drugiej stronie Wisłoka (5 min) jest taki namiot - Marina. Tam jest grill i lane piwo.

Co do autobusów jeszcze, z tzw. "centrum" (do 500 m od dworca PKP/PKS/podmiejskiego) dojeżdżają następujące autobusy: 0A/0B (bo jeszcze jest A i B), 8, 11, 18, 34, 36. Więc są co 5 minut praktycznie. Jedzie się (w sobotę) do 10 min, niestety w Rzeszowie płaci się bilet za bagaż ponadwymiarowy. Taxi kosztuje (w sobotę) w granicach 20 PLN.

Najprawdopodobniej w pokojach gościnnych są ręczniki (więc nie trzeba brać) - jutro się wybiorę i podpytam o warunki. Jeśli się nie pomyliłem, cena wynosi dokładnie 35 PLN/os/noc. Jak by nas było więcej (np. 15 osób a już jest na ten moment prawie 10), może udałoby się wynegocjować jeszcze zniżkę. Oczywiście są inne noclegi też ale te, co polecamy są tanie, czyste i w tym samym budynku (@Mariodj to są zdjęcia z DS Laura, a nie DS Filon )
[#14] Re: AmiResE.T. 2015

@DiskDoctor, post #13

+1
[#15] Re: AmiResE.T. 2015

@DiskDoctor, post #13

zwał jak zwał freski były pierwsza liga ;)

jak coś ja pewnie swoim autkiem dotrę w miarę wcześnie to chętnie podjadę po kogoś gdzie trzeba
[#16] Re: AmiResE.T. 2015
Ale nazwę imprezy to macie przekombinowana.
[#17] Re: AmiResE.T. 2015

@Sokok, post #16

Słuszna uwaga, jeśli komuś nazwa się kojarzy z Amigą i Resetem to jest w błędzie- nic z tych rzeczy
[#18] Re: AmiResE.T. 2015

@Mariodj, post #15

Będziemy pamiętać- na was Chłopaki z Chełma i okolic zawsze można liczyć OK

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 10:02:35 przez BULI
[#19] Re: AmiResE.T. 2015

@DiskDoctor, post #9

Ekipa z Białej Podlaskiej przybędzie bo to dla nas zamknięcie sezonu 2015.
Jeśli nic mi się nie stanie to będę w tym samym składzie co w Chełmie plus kolega.szeroki uśmiech
[#20] Re: AmiResE.T. 2015

@BULI, post #17

E tam. Amiga na stół, dużo alkoholu i reset (a nawet twardy reset) może nastąpić.
[#21] Re: AmiResE.T. 2015

@doktor666, post #20

O widzę, że rozszyfrowałeś nas

Super, że dotrzymacie słowa i się pojawicie OK
[#22] Re: AmiResE.T. 2015

@BULI, post #21

Będziemy!!!
Ewentualnie tylko zdarzenie losowe może przeszkodzić w obecności i podpisaniu listy obecności na zakładzie.
[#23] Re: AmiResE.T. 2015

@doktor666, post #22

i podpisaniu listy obecności na zakładzie.


[#24] Re: AmiResE.T. 2015

@grxmrx, post #10

grxmrx, przyciśnij Marcina (GB) i wpadajcie ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 10:17:17 przez BULI
[#25] Re: AmiResE.T. 2015

@Mariodj, post #6

To nie był DS Filon tylko DS Laura, teraz śpimy w DS Filon.

Poza tym mieliście całym samochodem z Chełma przyjechać (mini cooperem), a nie tylko jedna osoba. Drako^BB chyba będzie (jak nic nizeakoliduje Mu), a pozostali? @Drako^BB rezerwować Ci miejsce?

A nadto, mam prośbę o zabranie ze sobą współdzielonych plakatów imprezowych dużych: AmigaForever, A-EON i - oczywiście, jak macie, jak jest - MorphOS (były rok temu zastrzeżenia, że brak )
[#26] Re: AmiResE.T. 2015

@Sokok, post #16

Ciesz się, że w nazwie nie ma cyrylicy, bo tutaj granica jest blisko.
[#27] Re: AmiResE.T. 2015

@DiskDoctor, post #25

Ja kojarzę z AmiParty deklarację Turusa (on może tego nie pamiętać
Jenot, Drako, Jacek Świdnik- jesteście?
[#28] Re: AmiResE.T. 2015

@BULI, post #27

Taurusa!

Może pamiętać, może nie pamiętać, mam nagrane szeroki uśmiech
[#29] Re: AmiResE.T. 2015

@DiskDoctor, post #28

Upss literówka się wkradła, sorki Taurus. Nie wykorzystaj tego jako pretekstu, żeby nie przyjechać ok, racja
[#30] Re: AmiResE.T. 2015

@DiskDoctor, post #9

A tak, tak. O deklaracji pamiętam, już zmiękczam Pączulę:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem