Komentowana treść: Minimig AGA 1.1 dla MiST
[#1] Re: Minimig AGA 1.1 dla MiST
Doceniam, ale czekam na więcej. Nadal problemy z:
* Ubek
* Pinball 3
* AmigaSYS
[#2] Re: Minimig AGA 1.1 dla MiST
Czy obraz wyświetlany na TV LCD z oryginalnej Amigi 1200 jest lepszy (rozmycie, ogólne wrażenie), czy jednak ten wyświetlany przez MiST na nowym rdzeniu Minimig? Jak z prędkością (mamy 020 czy 030 procek)? Czy ten nowy rdzeń oferuje jakieś udoskonalenia w kwestii ChipRAM, AGA w stosunku do oryginału, czy to wierna kopia?


Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 22:39:22 przez Ender
[#3] Re: Minimig AGA 1.1 dla MiST

@Ender, post #2

Ogólnie kolega chwalił A1200 u mnie na TV LCD/LED ale nie robiliśmy porównania (naówczas) A1200 vs. Minimig.

Nie odpowiem Tobie. Jedynie jak czytam podobne dyskusje, że to kwestia gustu bardziej chyba - tzn. LCD/LED vs. CRT. A jak jest z Classic vs. Minimig/Mist na LCD/LED? Sam jestem ciekaw.
[#4] Re: Minimig AGA 1.1 dla MiST

@Ender, post #2

Porównywaliśmy na AEM obraz z Amigi i Mista na 1084S (oczywiście po wyłączeniu scandoublera na Miście). Pabloz stwierdził, że nie widać różnicy, a jego oko można umieścić w Sevre jako wzorzec. ;) Nic nie haczy, scrolle są superpłynne - to samo na core Atari STe.
Co do prędkości - mamy 020, Sysinfo pokazuje 99MHz ale to lipa, wydajność na poziomie 030/33-030/40, transfer z karty SD znacznie się poprawił (o ile pamiętam teraz jest ok. 2MB/s). Już można bez większych problemów używać a Rok (chaos) zadba o poprawki. Nowe wsady może nie wychodzą tak szybko jak by wszyscy chcieli ale nie ma co narzekać. Mi brakuje jedynie, żeby UFO w wersji AGA działało poprawnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem