Komentowana treść: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS
[#1] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS
Artykuł jest ciekawy, jednak brakuje tutaj podstawowej informacji jak wspomniane klawiatury współpracują z Open Firmware Maka, gdyż ja kiedyś testowałem kilka różnych i pod MorphOsem działały dobrze a pod Open Firmware nie chciały co nie pozwalało stratować np z płyty. W końcu skończyło się na tym, że kupiłem sobie aluminiową klawiaturę Appla. Wprawdzie nie działają klawisze - ciszej, głośniej. Morphos ich nie widzi, ale działa przycisk wyjmowania płyty (Mak Mini ma napęd na płyty SLOT IN) i wszystkie podstawowe klawisze. Do niej też podłączyłem Mysz Logitech M185. Kolor tu nie ma znaczenia (szary, niebieski i czerwony) i działa bez problemu.

Np mam zestaw: MICROSOFT Wireless Desktop 800 i pod Morphosem działała klawiatura, a mysz nie. Za to ten zestaw pięknie działa pod Linuxem.
[#2] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@gilban, post #1

jak wspomniane klawiatury współpracują z Open Firmware Maka

Klawiatury Microsoft Comfort Curve 2000 i 3000 nie maja najmniejszych problemów z OpenFirmware, tak samo Logitech K230 - używam tej klawiatury codziennie w moim G5. Rapoo - cóż one są bardzo kapryśne, raz działa, raz nie, a wejście do OF graniczy z cudem, bo z reguły klawiatura nie działa ;) .
[#3] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@trOLLO, post #2

Ja korzystam z klawiatury DELL KB522 - ma wbudowanego huba na 2 porty usb oraz klawisze multimedialne.
Z mosem działają wszystkie klawisze, mysz podpięta do huba też działa.
Jedyny minus - nie udało mi się włączyć OF-a na tej klawiaturze..
[#4] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@MaaG^dA, post #3

Mój Razer BlackWidow do OF wchodzi bezproblemowo. Więcej napisałem do grudniowego Amigazynu .
[#5] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@MaaG^dA, post #3

Dobrze wiedzieć bo właśnie rozglądam się za klawiaturą firmy Dell.
Stary Logitech, model Ultra-X ładnie chodził z PowerMac G5, nie było problemu z wejściem do OF.
[#6] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@deez, post #5

A może zwyczajnie nie potrafię... lub robię coś źle. Niemniej jednak - przed chwilą próbowałem win+o+f .. i nic z tego..
Być może wewnętrznie klawiatura również podłączona jest poprzez huba usb i dlatego nie chce działać.
[#7] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@MaaG^dA, post #6

A to nie jest przypadkiem kombinacja win+alt+o+f ? :)
[#8] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@Drako^BB, post #7

szeroki uśmiech
[#9] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@Drako^BB, post #7

Jesteś wielki...
Infromuję, iż DELL KB522 "łapie" tez OF-a :D
[#10] Re: Klawiatury, myszki i inne, czyli co można podłączyć do komputera z systemem MorphOS

@MaaG^dA, post #9

Masz szczęście
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem