Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5
Chyba was popurkało :) Kto normalny wysiedzi 2,5 godziny słuchając jak dwie osoby ględzi?
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@adam_mierzwa, post #1

Kto będzie chciał, ten wysiedzi. Komentarz na poziomie sześciolatka.
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@adam_mierzwa, post #1

A widzisz tu jakichś normalnych?
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@recedent, post #3

W sumie...szeroki uśmiech Ja wczoraj to sobie puściłem przy uchu na smartfonie i obudziłem się w połowie. Może pora nieodpowiednia była, niemniej przerost formy nad treścią, choć rekord nie został pobity (najdłuższy odcinek miał prawie 3 godziny 20 minut).
Taki podcast jak dla mnie to powinien trwać godzinę, no chyba ze ktoś to słucha jak radia (brzęczy sobie w tle, jednym uchem wleci, drugim wyleci).
Do 10 odcinka odsłuchiwałem wszystkie, ale ostatnio sobie odpuszczam.
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@adam_mierzwa, post #1

Podcastów słucham od lat i jeszcze nigdy nie słuchałem specjalnie siedząc i patrząc w ekran. Takich rzecz słucha się w drodze do/z pracy, w kolejce na poczcie, w czasie mało skomplikowanych zajęć (mycie naczyń, odkurzanie, malowanie, wymiana klocków hamulcowych w samochodzie, zamiatanie podwórka). Dlatego urządzenia mobilne ze słuchawkami są do czegoś takiego idealne i nawet nie próbuję podcastów i audiobooków słuchać inaczej. Gdyby to było nadawane np. w radiu w jakąś np. środę o 18:30 to by było bez sensu... A tak - słucham jak chcę, kiedy chcę, gdzie chcę, dzielę na tyle części ile chcę, wykorzystując czas, który normalnie byłby stracony i wykorzystując wolne "zasoby mózgowe". Idealna forma przekazu treści mówionej. :)

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 10:47:45 przez MDW
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@MDW, post #5

No tak, to pamiętam, często wspominasz o swoim podejściu do współczesnych form dystrybucji treści. Mnie chodzi o to że jestem przyzwyczajony do zamkniętej formy. Przykładowo tu jest tak że Radzik ma tematy, pytania i nawet fajnie się słucha, po czym np. po 40 minutach traci to "tempo". Jest taka płynna granica (dla mnie) kiedy coś przestaje być podcastem a staje się zwykłym nagraniem rozmowy, tak jakbyśmy sobie np. we dwóch siedli i gadali, a potem opublikowali nagranie rozmowy. Dodatkowo (subiektywnie oczywiście) Adam ma tendencję do wygłaszania monologów.
Przed "Ami Wigilią" nie słuchałem podcastów, słucham na zasadzie że robię coś czy nawet czytam i jednocześnie słucham, i skupienie uwagi jednocześnie na dwóch treściach w dłuższym odcinku czasu... no nie potrafię. Ale faktycznie "urządzenia mobilne ze słuchawkami" przy jakiejś fizycznej czynności nie wymagającej myślenia to by było to.

Co do odcinka to jestem tak gdzieś w połowie. Porównanie założeń Retrokomp do Amigazynu - szczerość rozbrajająca ;)
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@adam_mierzwa, post #6

Jeżeli podcast przechodzi do formy luźnej gadki dwóch osób to nawet fajnie. Ja na codzień nie spotykam ludzi, którzy mieliby choćby cień pojęcia o tym co to jest Amiga więc i rakich rozmów nie mam okazji posłuchać. Czasem aż trudno mi uwierzyć jak niewiele ludzie wiedzą o Amidze i kojarzą ją tylko ze stojącym pod telewizorem urządzeniem do którego podłączało się joystick i mysz.
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@MDW, post #7

Na telefonie mam chyba z 16 różnych subskrypcji podcastów. Jedne trwają krócej, inne dłużej, ale praktycznie nigdy nie słucham danego odcinka ciągiem. Albo robię to w aucie, albo w pracy itd. Proponuje podejść do tego w tem sposób.
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@radzik, post #8

Ja musze sie przyznac, ze cierpie na notoryczne zaparcia
i slucham podcastow siedzac na kibelku. Nie powiem, bardzo mi to pomaga ok, racja
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@selur, post #9

Działanie zdrowotne to miły dodatek. OK
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@radzik, post #10

Wymyśliłem Ci nawet slogan reklamowy:

"Gdy Cię z tyłu coś przytyka
Nie łam się - słuchaj Radzika!"
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@radzik, post #10

Co do A.L.I.C.E i odpalenia PPC z AOS 4.1 - to śmiga w WinUAE pod Wine na Linuxie z qemu. Prędkość działania jak już gdzieś wspomniałem na poziomie lekko powyżej A1200 z PPC 200 MHz.

Jan powiedział coś o cenie do 1000E oraz o tym, że będą 3 wersje - Acer z i3, i5 i i7.
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #5

@recedent, post #11

Dzięki, fajnie posłuchać w czasie pracy zamiast radia, i to nawet bez - zalecanej przez Selura - obstrukcji.

W kwestii merytorycznej, jak dla mnie, trochę za dużo teorii, a zabrakło mi jakiegoś, choćby krótkiego podsumowania, opisu wrażeń Adama z Retrokompa w Gdańsku, który to zacną imprezą był.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem