Komentowana treść: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie
[#1] Re: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie
W jaki sposób moduły są przerabiane na pliki audio, czy efekt Amigowego stereo jest niwelowany. Gdy moduł jest przygotowywany do odsłuchu, przed głosowaniem. Tak po prostu chciałem wiedzieć.
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#3] Re: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie

@snajper, post #2

Bo HD-REC ma taką opcje że można otworzyć plik .mod i wybrać czy np: uzyskać z niego plik audio.













Zamieściłem kilka zdjęć, jak w prosty sposób można zrobić tona Amidze.
[#4] Re: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie

@TechNineWonder, post #1

Moduły na pliki audio zostaną przerobione przez twórców muzyki. Moduły z Protrackera przerobione na audio nie mogą mieć połączonych kanałów. Jeżeli ktoś nie podeśle audio, to plik zostanie przekonwertowany na WinUAE (prefsy audio ustawione na 100% separacji) i Protrackerze 3.15. Kiedyś próbowałem zgrać dźwięk prosto z Amigi, jednak jakość nie była do przyjęcia.
[#5] Re: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie

@snajper, post #2

Jeżeli ktoś podeśle oszukany plik audio, niezgodny z modułem, to powinien się zaczerwienić jak buraczek. Wtedy moduł zostanie specjalnie przerobiony na OpenMPT, na którym nie działają wszystkie komendy. Po to aby dokuczyć cwaniaczkowi.

Oczywiście ów cwaniaczek będzie mógł podesłać audio jeszcze raz lub przeprosić i poprosić o konwersję na WinUAE ze 100% separacją.OKOKOKOKOK
[#6] Re: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie

@Andrzej Drozd, post #4

Aha, rozumie, nie no tak zastanawiałem jak to jest robione. Spoko rozumie że przez jakiś konwerter.
[#7] Re: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie

@TechNineWonder, post #3

HD-Rec bawiłem się już na A1200 i AmigaOS4, ale testowałem go jako magnetofon wielośladowy - https://www.youtube.com/watch?v=RTfrhs2ylOY

Czy jesteś pewny że odtwarza wszystkie komendy Protrackera?
MODy na Amidze można także zgrać na HippoPlayerze lub EaglePlayerze (któryś z nich ma wybór odpowiedniego trybu Wave lub Aiff 16 bit, a któryś obsługę AHI. Dawno ich nie używałem).
[#8] Re: Szósty forumowy konkurs muzyczny PPA - przypomnienie

@Andrzej Drozd, post #7

Czy jesteś pewny że odtwarza wszystkie komendy Protrackera?



Nie działa, teraz sprawdziłem i z modułem Profesional Tracker sobie nie radzi i w ogóle go nie widzi. To jak nie widzi modułu to z nim nie działa a jak widzi to działa. To jak będzie jakiś prosty moduł to powinien działać.
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem