Komentowana treść: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500
[#31] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@_arti, post #30

nie jest przelotowe ale
[#32] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500
Twórca karty graficznej nazywa się Matthias Heinrichs. Ksywa "Matze".
[#33] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@wali7, post #29

No i teraz rozumiem po co szybszy procesor.
[#34] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500
Szanuję takie przedsięwzięcia, podziwiam autorów ale zupełnie nie rozumiem po co się coś takiego robi.
[#35] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@MDW, post #34

Aby ikonki na blacie przesuwały/rysowały się szybciej
[#36] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@pong777, post #35

Na jakim blacie? Przecież to pięćsetka, czyli komputer typu "włóż dyskietkę i graj". szeroki uśmiech
Ja nawet w 1994 roku nie widziałem sensu rozszerzania A500. Co innego A1200. Z braku funduszy na A4000 była jedyną możliwą podstawą do rozszerzenia. Ale A500? Nawet dokupienie do niej więcej niż 1MB RAM wydawało mi się stratą kasy. Przy tym Kickstarcie 1.3... bez sensu. Jak ktoś chce rozszerzać klasyczne rozwiązania Commodore to zdecydowanie lepiej wybrać A1200, którą można rozszerzyć do niewyobrażalnych postaci. Amigę 500 ma się po to żeby grać w połowę klasyki (druga połowa wymaga jednak AGAty).
[#37] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@MDW, post #36

Ale jak chcesz mieć dopaloną 500-kę z RTG, to już teraz możesz OK
[#38] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@MDW, post #36

zazdrość przez Ciebie przemawia. siedzi, pije i chrupki Tymczasem Vampire 2 dla sześćsetki w cenie 150 jurków pomału wchodzi do sprzedaży kipper2k.com/accel600.html Następnym krokiem będzie królowa wszystkich Amig, czyli model [klęknij] 500 [powstań]. A śmieszna [usiądż] tysiąc dwusetka o HDMI może sobie jeszcze śnić.
[#39] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@MDW, post #36

Ja nawet w 1994 roku nie widziałem sensu rozszerzania A500.


W 1992 roku nie było jeszcze A1200 i rozszerzanie A500 miało sens, taki sam jak A1200 w 1994. Dysponowałem tym http://amiga.resource.cx/exp/gvp530
[#40] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@sigma2pi, post #39

W 1992 roku ... Dysponowałem tym http://amiga.resource.cx/exp/gvp530


O kurcze, oddałbym za to wtedy ciocię razem z wujkiem,
to kosztowało chyba tyle co nowy samochód, byłeś synem Kulczyka?
Miałem w tamtym czasie HD do A500+ i rządziłem na dzielni
.


Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 22:01:02 przez rePeter
[#41] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@rePeter, post #40

to kosztowało chyba tyle co nowy samochód, byłeś synem Kulczyka?


na szczęście nie byłem . Od rodziców miałem tylko prawie gołą A500 najpierw bez, a potem z plusem, na GVP A530 zapracowałem sobie sam, a właściwie otrzymałem najpierw w taką jakby dzierżawę, potem przeszło na mnie, bo mając do wyboru nowego PC386 z monitorem, wybrałem wtedy GVP A530 z full opcją min. sprzętową emulacją PC286, do MSDOSa w zupełności stykło. Wtedy jeszcze nie miałem możliwości kupna A1200, co uczyniłem 2 lata później. Z tej perspektywy rozbudowa A500/+ miała sens.
[#42] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@sigma2pi, post #39

Ja w 1994 roku kupiłem A500 tylko dlatego, że nie stać mnie było na A1200. Szkoda by mi było cokolwiek do A500 dokupować, bo wolałem tę kasę przeznaczyć na konto A1200, która była moim celem. Po kupnie A1200 nie miałem już oporów finansowych. Szły na nią wszystkie pieniądze jakie zarabialiśmy z bratem. Pamiętam jak listonosz pukał się w głowę komentując to jakie drogie paczki do nas przychodzą. Paczka mieszcząca się w kieszeni w wartości 2-3 pensji wydawała mu się dziwna. Sam BlizzardPPC 603e/160+060/50 kosztował tyle co sensowny wtedy pecet. A w tej samej paczce było jeszcze BVision3D i RAM. A zanim taką konfigurację kupiliśmy to po drodze były inne karty z 030, 040, EBox, FastATA, FlickerFixer, kupa dysków innych drobiazgów.
[#43] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@MDW, post #42

No popatrz, też kupiłem sobie A500 w 1994, z tych samych powodów, ale zanim trzy lata później mogłem już nabyć Amigę 1200, zdążyłem do pięćsetki kupić HDD, fast, kicka 3.0. Potem wszystkie te rzeczy sprzedałem bez straty.
[#44] Re: Pierwsza karta graficzna dla Amigi 500

@Krashan, post #43

Ja tak bardzo chciałem A1200, że A500 traktowałem tylko jako fazę przejściową, przymus. Byłem wtedy mało świadomy handlowo i nie wiedziałem, że na takich zakupach się nie straci.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem