Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto
[#31] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto

@mailman, post #30

Ciekawy jestem tej korespondencji. Czyżby było to coś w tym stylu:

C: "Czy możemy użyć ROMu do Cyberstorma?"
R: "Możecie go używać, ale nie w komercyjnym produkcie"
C: "Bardzo dziękujemy. Będziemy go za darmo dołączać do AmigaForever"
[#32] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto
A co jeśli ma się ten ROM z AmigaForever i sflaszuje się go oficjalnym Flash Update z Aminetu.

Czy wtedy ROM staje się legalny?
[#33] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto

@TechNineWonder, post #32

tak, ale nadal musisz mieć Blizzarda lub Cyberstorma PPC
[#34] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto

@michal_zukowski, post #33

W każdym razie mnie MCB przekonał, że można legalnie używać z AF "tak o".

Więc kupuję.
[#35] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto

@DiskDoctor, post #34

MCB jest zdania ze mozna, co nie znaczy ze mozna. Niemniej mysle ze skonczy sie tym ze bedzie mozna bo romy kraza po sieci od dawna, i nie ma co zaklinac rzeczywistosci (wydaje mi sie ze to jest powod dlaczego RS nie ma zamiaru pozywac)
Mimo to Cloanto powinno wyskoczyc z kasy do spoly z P. Paparą, bo on pierwszy zaczal sprzedawac romy w swoim sklepiku. Laire ma co prawdaa lekko wyj*e chyba juz, bo mleko i tak sie rozlalo. Ale kasiorke niech siorbnie bo nalezy mu sie, jakis soczek sobie kupi i bedzie ok. A tym czasem torrent z OS4 coraz popularniejszy sie robi :D
[#36] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto

@Valwit, post #35

co nie znaczy ze mozna.


Nie znaczy to też, że nie można.

Napisałem tylko, że czuję się przekonany i nie mam zamiaru przekonywać kogokolwiek, nie mam w tym interesu.
[#37] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto

@DiskDoctor, post #36

i tu sie IMO mylisz.
z defaulta nie mozna, dopoki ktos posiadajacy stosowne prawa udzieli zgody. czyli RS musi sie zgodzic. RS twierdzi ze sie nie zgadzal.
MCB mowi ze zgode ma, ale wiemy ze MCB nie ma praw autorskich ani wlasnosciowych. Poniewaz obaj uwazamy go za godnego zaufania, obaj mu ufamy i wychodzimy z zalozenia ze nie klamie i ze mozna. Dlatego cieszymy sie wersja 2016 :)
Co dalej nie znaczy ze ogolnie ot tak mozna. Ryzykujemy sobie bo ufamy sprzedawcy i wiemy ze nie bedzie konsekwencji w razie jakby cos.

Mozna bedzie jak MCB i RS wyjasnia sobie na co RS sie zgadzal, bo na cos sie na bank zgodzil. Sek w tym ze RS jest zdania, ze zgodzil sie na cos innego niz MCB myslal ze RS sie zgadza. Nie przypominam sobie kontaktu z MCB wiec nie bede spekulowal kto gdzie cos zle zrozumial, jednego jestem pewien: nie bylo tu zlych intencji. W przypadku innych 4 czy 5 panow w ciemno bym obstawial ze probowali zrobic RS w bambuko albo co gorsza udaja idiotow bo wiedza ze niczym to nei grozi.
[#38] Re: AmigaOS 4.1 Final Edition Classic w ofercie Cloanto

@Valwit, post #37

RS twierdzi ze sie nie zgadzal


No właśnie. "Twierdzi".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem