Komentowana treść: Reaktywacja amiga.org.pl
[#31] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Valwit, post #26

Też się pomyliłem w ten sposób.
[#32] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@selur, post #24

Przyznaje ci racje.Niestety strona powoduje natychmiastowy odruch "gdzie tu sie wychodzi".Na mnie calosc sprawia wrazenie dawno porzuconej stronki ktora sobie jakis zatwardzialy fan Amigi dziergal ku wlasnej uciesze wiele lat temu. I tak pozostalo.Ma sie poczucie, ze jest sie pierwszym gosciem od bardzo dawna i w zasadzie wtf?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 12:42:11 przez Aniol
[#33] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Leon, post #23

Tak, początkowo to będzie takie FAQ.
Ja bym chciał to zrobić docelowo trochę inaczej.
Teraz jest tak:
- dana gałązka amigowania podana w pigułce
- zasoby (kluczowe linki)
- wejście w szczegóły dla tych którzy chcą poczytać więcej
I tak po kolei wszystkie rozwiązania. Jak wszystko będzie na poziomie "gałązki" MorphOS (czyli po 3 "artki") to wtedy będzie zmiana.
Czyli dotychczasowa zawartość miałaby być przeniesiona (jak by "ktoś" się znał - np. jQuery Mobile + Phone Gap) w formia apki na smartfon. Byłaby darmowa oczywiście. Wtedy zmieniłbym wygląd strony i rozwijał o artykuły, może przy współpracy innych osób.
Przyznam że spodziewałem się raczej pomysłów jak rozwijać te stronę, a nie postów o kupach i wymiotach, no ale tak jest przecież prościej.
To co zgłaszał recedent jest poprawione, pozostałe merytoryczne uwagi wezmę sobie do przemyślenia.
[#34] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #33

Przyznam że spodziewałem się raczej pomysłów jak rozwijać te stronę, a nie postów o kupach i wymiotach

Na PPA niestety trzeba się liczyć z tym, że pewne stałe grono osób umie pisać jedynie o kupach i wymiotach. Taki ich wkład w amigowe środowisko, czym chata bogata...
[#35] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #33

Podałem Ci porady odnośnie rozwoju strony. Zresztą na tą wypowiedź odpowiedziałeś.
Zatem dla przypomnienia:

1. Określ bardziej szczegółowo o czym ma być strona. O wszystkich gałęziach Amigi po trochu, czy jedna rozwinięta nieco szerzej?
2. Dopisz artykuły. Jesteś znany z ciekawych i merytorycznych wypowiedzi. Wykorzystaj tą umiejętność przy tworzeniu strony.
3. Dopracuj szatę graficzną.
[#36] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #33

Rozszerzenie wymienionych punktów:

1. Wybierz kierunek rozwoju. Znając Twoje opinie pewnie będzie zmierzać ku lepszemu przedstawieniu AmigaOS 4. Zbyt ogólna tematyka strony powoduje, że traci się na jakości strony. Podam na własnym przykładzie. Jak zajmowałem się tylko edytorem do gry Benefactor oraz Dune 2 i tylko o tym traktowała moja strona, to można było poczytać wiele jakościowych tekstów. Kiedy próbowałem rozszerzyć tematykę o nowe rzeczy, teksty zaczęły być bardzo ogólnikowe.

Specjalizacja (zawężenie tematyki) ma zatem zasadnicze znaczenie przy tworzeniu strony, która ma być informatywna, ciekawa i użyteczna. Zresztą widać to po moich projektach. Tylko skupienie się na wąskim temacie przynosi efekty. Dowodem to, że napisałem działające edytory do Glooma, ale pełnej własnej gry nie napisałem jeszcze.

2. Ciekawe artykuły stanowią materiał strony. Przyznam, że już teraz teksty na Twojej stronie przypadły mi do gustu. Rozwiń je. Niech powstaną autonomiczne artykuły, jest już potencjał do ich stworzenia.

3. Proponuję, aby jednak popracować nad szatą graficzną. Od razu zaznaczę, że nie przepadam za stronami przeładowanymi grafiką i niczym poza tym. Jednak dodanie kilku elementów graficznych doda stronie atrakcyjności. Wiem, że tworzysz tą stronę dla urządzeń przenośnych (widać po zastosowanej czcionce oraz układowi strony). Jeśli to ma być jedyna Twoja grupa docelowa to OK. Nie wierzę jednak, że przeglądarka nie ma możliwości sprawdzenia, jakie są parametry urządzenia, na którym tekst jest wyświetlany. U mnie na stacjonarnym komputerze troszkę trudno się to czyta, bo jest wielka czcionka, a wiersze są wąskie.

To tyle odnośnie luźnych uwag.
[#37] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #33

Kiedyś myślałem o stworzeniu podobnej strony dla osób, które po upadku C= odeszły od Amigi. Mało kto z nich teraz wie, że Amigę można rozbudować o PPC, FPGA, kartę graficzną nie wspominając o systemach NG. Dlatego zgłosiłem się do rozwoju strony amigaos.pl z której szybko zostałem przeniesiony na eXec.pl i tak już zostało.

Jedynie co mogę zaoferować od siebie to zdjęcia dotyczące amigowego sprzętu. Gdybyś był nimi zainteresowany to mogę wysłać Tobie listę sprzętu na maila. Z artykułami niestety nie pomogę z tego względu, że kiepski ze mnie pisarz a jak już coś napisze to ląduje to na eXecu bo poza mną artki pisze tylko jedna osoba. Trzymam kciuki za projekt jak będę miał uwagi do strony to dam znać mailowo.
[#38] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Leon, post #37

Faktycznie jesteś filarem eXeca, teraz sobie przypomniałem o tej liście dyskusyjnej na Yahoo. Artykuły twoje bardzo dobrze pamiętam (najbardziej chyba ten o Gloomie, wydziergany w imponującej formie).
Założenia są bardzo podobne do tego co teraz napisałeś, skontaktuję się z tobą przez pw.
[#39] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #38

Zdjęć jakiegoś konkretnego sprzętu potrzebujesz? Bo jak tak to mam sporo hardware do klasyka więc też coś mogę podesłać jak potrzebujesz.
[#40] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #33

Przyznam że spodziewałem się raczej pomysłów jak rozwijać te stronę, a nie postów o kupach i wymiotach, no ale tak jest przecież prościej.


Gdybyśmy się takimi rzeczami przejmowali, wówczas PPA już by dawno nie istniało. Rób swoje, a pewnymi indywiduami się nie przejmuj - wkrótce zamilkną
[#41] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@lekarz_med, post #39

Strona będzie promować raczej nowsze rozwiązania. Ale jestem świadom twojej kolekcji i na pewno dobrych zdjęć będę potrzebował - na dalszym etapie.
Na razie "ustawiam temat" czyli zbieram kontakty i opinie. Muszę też zorientować się w oczekiwaniach - bo strona ma przyciągać nowych - jakie konkretne artykuły będą potrzebne, i to z tym jest powiązana sprawa fotografii.
Na stronie na razie niewiele będzie się działo bo mam swój blog o AmigaOne, a ten nowy projekt gdyby chcieć go zrobić "tak jak ma być" to raczej jedna osoba nie podźwignie. W tej chwili grzebię w necie za wtyczkami zmniejszającymi wielkość czcionki. Pomalutku i do przodu.
Ogólnie zależy mi na powiększeniu środowiska i żeby wszyscy zgodnie żyli. Utopia, ale może się ziści.
[#42] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Leon, post #37

Myślisz że nie potrafią wpisać w Googlach słowa Amiga ?
I jak się dowiedzą to znowu zechcą się pobawić Amigami?

To tak jakby wierzyć że ktoś kto w latach 90ych przesiadł się ze Spectruma na Amigę miałby chcieć wrócić do ZX-a po tym jak ktoś mu uświadomi że można do niego przyczepić AY3 i stację dysków. szeroki uśmiech Podziwiam optymizm.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem