Komentowana treść: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
[#1] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Jak dla mnie to z najciekawszy odcinek AmiWigilii z dotychczasowych. Dzęki Panowie, dobra robota.
[#2] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Wysłuchałem z przyjemnością ;)
[#3] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Koniecznie posłucham tego odcinka, bo tematyka ciekawa i gość ciekawy. I koniecznie wystawię grę na tegorocznym Retrokomp Mam nadzieję, że Sachy nie ogoli się na łyso. Niech nawet o tym nie myśli. szeroki uśmiech
[#4] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Hexmage960, post #3

Ty nie skończyłeś żadnego ze swoich projektów. Więc zejdź na ziemię
[#5] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Super! OK Sachy też nie polecam polskiej ligi ale oglądam
[#6] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Agrabowski, post #4

Tak na dobra sprawe procz Juena i Koyota nikt niczego nie skonczyl...
[#7] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Muzyka w tle zbyt cicha.Pierwsza część bardziej interesująca dla mnie.
[#8] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Agrabowski, post #4

Ty nie skończyłeś żadnego ze swoich projektów. Więc zejdź na ziemię

Brutalny jesteś. Nie niszcz młodzieńczego zapału. Nawet jeżeli jest to słomiany zapał. szeroki uśmiech
[#9] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Agrabowski, post #4

przeciez zrobil w pelni edytor ikon dla os4 i mapy dla benefactora
[#10] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Fajny odcinek, z przyjemnością posłuchałem :)
[#11] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@makarsky, post #10

Fajny odcinek, słucham na raty, pozdro Sachy i sprawdź maila :)
[#12] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Agrabowski, post #4

Poniższy algorytm przedstawia moją pracę programistyczną:

pracaRoberta()
{
	/* Jeśli zdrowie nie osiągnęło wystarczającego pułapu */
	if(zdrowie < obliczPulap()) {
		/* Zdrowiej dalej (bierz lekarstwa) */
		zdrowiej();

		/* Pracuj na tyle, na ile możesz */
		wynikPrac = pracujJakMozesz();

		/* Zwróc wynik prac */
		return(wynikPrac);
	}

	/* Przy wystarczającym zdrowiu wreszcie pracuj skutecznie */
	wynikPrac = pracujSkutecznie();
	return(wynikPrac);
}

Zapewniam, że prace trwają... Są postępy. Pułap zdrowia w zasadzie został już osiągnięty. Opublikuję wyniki jak wszystko będzie gotowe.
[#13] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Hexmage960, post #12

Dobre- z jajem OK
[#14] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@simka113, post #7

Super się słuchało :)

Muzyka w tle zbyt cicha.


Nah, to ma być tło a nie żeby zagłuszało rozmówców.
[#15] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Bardzo fajny i pozytywny odcinek. Sachy to bardzo sympatyczna persona. OK Nasze definicje pojęcia "Amiga" nie mają ani jednego bajta wspólnego ale posłuchać i poprzypominać sobie Amige sprzed 20-25 lat zawsze miło. OK
[#16] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Ponad 2 godziny ale wchłonięte z przyjemnością :)

Świetna rozmowa, dzięki Radzik i Sachy :) Pozdrowionka dla was.
[#17] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@MDW, post #15

"Nasze definicje pojęcia "Amiga" nie mają ani jednego bajta wspólnego"

i Bogu niechaj beda dzieki
[#18] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@selur, post #17

i Bogu niechaj beda dzieki


Bóg to niech lepiej broni, żeby tu nie wybuchła kolejna kłótnia o to, co jest czym, a czym nie jest. Wtedy będą dzięki i chwała i cześć

---

Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak! O tym, że Atari i Amiga figurują w Wolnym Mieście jako instrumenty muzyczne to dowiedziałem się dopiero teraz OK

PS. Sachy, no to kto się dobijał w końcu do tych drzwi?
[#19] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@mccnex, post #18

Bóg to niech lepiej broni, żeby tu nie wybuchła kolejna kłótnia o to, co jest czym, a czym nie jest.


Nie kuś. :)
[#20] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error
Szkoda, że nie było pytań słuchaczy. Radzik nie interesuje się sceną i ta rozmowa niestety bardzo na tym ucierpiała.

Ale wysłuchałem całości, bo Sachy to ciekawy gość. Jak mówił o początkach to normalnie jakbym czytał o sobie – Atari 800 XL u kolegi „dwa bloki obok”, później C64 i fascynacja cracktrami, Quartet... Sachy’ego poznałem w okolicach 1998 roku kiedy szukałem kodera do złożenia musicdisku – tę mrożącą krew w żyłach historię opisałem tutaj, a pierwsze nasze spotkanie twarzą w pysk to było chyba Satellite 2000.
[#21] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Jazzcat, post #20

Dokładnie - szkoda że tak mało o osiągnięciach i scenie. Taka moja rada dla Radzika może warto o danym gościu poszperać przed wywiadem i wtedy będzie wiadomo o co go można zapytać. Można podpytać jego kolegów o osiągnięciach/sukcesach międzynarodowych/zdobytych nagrodach. Nie każdy po prostu będzie się czymś chwalił niepytany o to :)

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 12:45:24 przez pong777
[#22] Re: AmiWigilia - Odcinek #14 - Sachy - RetroKomp/Load Error

@Jazzcat, post #20

JazzCat, przeczytałem twoje boje z szukaniem kodera do music disku i przyznam, że ciekawa historia, choć frustracji nie zazdroszczę szeroki uśmiech. Jakże mnie cieszy, że Crust okazał się tym, kogo szukałeś, bo tak się składa, że... się znamy :). Nadmienię tylko krótko, że chłopak nie miał historii amigowej, jak większość z nas. Jest z tego późniejszego pokolenia, a Amigą zainteresował go - jeśli dobrze pamiętam - Hasid z Amnesty, czyli z naszej grupy. Młodzian chłonął asemblera od Hasida jak gąbka wodę i w bardzo krótkim czasie nauczył się tak wiele, że nawet jego "mistrz" był pod wrażeniem - o nas nie wspominając. Pamiętam jego zachwyt i pasję, gdy puszczał mi w chacie demka z ciekawymi efektami, ale jedno zapadło mi w pamięci szczególnie: teksturowane ściany i pomieszczenia a'la Quake, które na 40-ce chodziły, muszę przyznać, niebywale płynnie (pełne Z, czy jak to się tam zwie). Nazwy dema niestety nie pamiętam, ale do tego, to ja nigdy pamięci dobrej nie miałem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem