Komentowana treść: Retro Life
[#1] Re: Retro Life
Jako stary piernik jestem "targetem" takich inicjatyw. OK Dodatkowo forma podcastu jest tą, która mi najbardziej odpowiada (ze względu na możliwość słuchania gdzie chcę, kiedy chcę i jak dlugo chcę).
Jak tylko laryngolog sprawi, że znów słuchawki będa mogły być częścią mojego ucha to przesłucham wszystkie dostępne części. No i pewnie nie uda mi się powstrzymać przed komentarzem.
[#2] Re: Retro Life
A jest opcja na mp3/ogg? Ja słucham z odtwarzacza i średnio mam opcję korzystania z soundcloud, a już tym bardziej z iTunes :).
[#3] Re: Retro Life

@void, post #2

No ale przecież z iTunes możesz pobrać mp3, które możesz sobie dowolnie transferowac na ten czy inny odtwarzacz :) tez nie lubię iTunes ale do podcastow wszelakich wyjątkowo się przydaje.
[#4] Re: Retro Life

@michalmarek77, post #3

Z tego co wiem iTunes jest na osx i windows, więc mnie to nie urządza.
[#5] Re: Retro Life

@void, post #2

Obadam czy da się włączyć pobranie plików. Wrzuciłem jeszcze na YouTube.
[#6] Re: Retro Life

@void, post #2

Z YouTube "wyszarpiesz" sobie audio w dowolnym formacie. Jest to średnio wygodne ale dla Amigowców niewygodna jest normą.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 09:05:06 przez MDW
[#7] Re: Retro Life

@MDW, post #1

Jako stary piernik jestem "targetem" takich inicjatyw.
Ja natomiast po przesłuchaniu pięciu minut podcasta stwierdziłem, że zdecydowanie nie jestem targetem takich inicjatyw. Mimo, że w zakresie komputerowego hobby w pewnym sensie zaliczam powrót do przeszłości, to poza tym dyskretny urok PRL-u w ogóle na mnie nie działa i raczej staram się w życiu patrzeć do przodu, a nie wstecz.
[#8] Re: Retro Life

@Krashan, post #7

Jeszcze nie słuchałem więc właściwie nie powinienem się wypowiadać. Ale generalnie wspominać dawne czasy lubię. Jeździć dzisiaj Syreną czy nawet Fiatem 125p bym nie chciał ale gadam i słucham o tym chętnie. Tak samo chętnie wspominam AmigaOS 3 ale używać już nie chcę.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 12:39:42 przez MDW
[#9] Re: Retro Life
Film o używaniu Windowsa 95 przez dzisiejszych nastolatków przewinął mi się przez RSSy i Twittera ale ciągle w niego nie "kliknąłem". Nie wiem więc jaki tam mógł być problem. Jednak trochę nie wiem jaki mógł być problem z obsługą Windy z 1995 roku. Przecież funkcjonalnie Windows 95 i Windows 7 (który nadal jest najpopularniejszy) właściwie niczym się nie różnią. Takie same okna, przyciski do zamykania i maksynalizacji okna identyczne, jest ten nieszczęsny Start, jest taki sam pasek z otwartymi oknami/aplikacjami. Ktoś kto sprawnie porusza się po Windows 7 na pewno dałby sobie radę z Win 95. Dopiero przy Windows 8 Microsoft spróbował naruszyć tę filozofię. Interface Windowsa za panowania Gatesa i Balmera właściwie nie ewoluował.

Gdyby posadzono takich nastolatków przed C64, Atari XL/XE czy ZX Spectrum to bym rozumial. Ale Windows 95?! Też mi retro... To takie samo "retro" jak Fiat 125p. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 13:52:56 przez MDW
[#10] Re: Retro Life
Posłuchałem odcinka o Sondzie i całkiem dobrze się słuchało (myślę, że Wasz podcast będzie fajnym przerywnikiem dla mnie +ok, racja) OK
[#11] Re: Retro Life
W odcinku o nowej Sondzie wspomniano coś o niezbyt dobrze wybranej "godzinie emisji". Może mi ktoś wyjaśnić co to jest ta "godzina emisji"? szeroki uśmiech
[#12] Re: Retro Life

@MDW, post #11

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest ta "godzina emisji"?


Godzina emisji to jest coś co nie ma znaczenia, kiedy nie oglądasz telewizji reżimowej (jak w tym wypadku) lub nie oglądasz telewizji w ogóle
.
[#13] Re: Retro Life

@rePeter, post #12

Aaaaa... pamiętam. Faktyczne było coś takiego w czasach mojego dzieciństwa. No ale przecież nikt kto ma mniej niż 70 lat dzisiaj nie podporządkowuje sobie życia pod ramówkę telewizji tylko po to żeby obejrzeć coś co JEST ODTWARZANE Z NAGRANIA. To jakiś absurd.
Godzina emisji ma znaczenie jeżeli chcemy oglądać coś na żywo: mecz, jakieś wydarzenie w polityce. Albo gdy idziemy do teatru. A całą resztę w XXI wieku człowiek ogląda wtedy gdy chce, może i jak długo może.
[#14] Re: Retro Life

@rePeter, post #12

Godzina emisji to jest coś co nie ma znaczenia, kiedy nie oglądasz telewizji reżimowej
Zbędny ból siedzenia i mieszanie polityki do wszystkiego. Odcinki Sondy 2 można sobie o dowolnej porze obejrzeć na vod.tvp.pl.
[#15] Re: Retro Life

@Krashan, post #14

Aaaaa... Dopiero teraz uświadomiłem sobie, że chodziło o reżim w sensie politycznym. Byłem przekonany, że chodzi o reżim oglądania o określonej godzinie. szeroki uśmiech Ja naprawdę jestem zupełnie oderwany od życia w tym społeczeństwie i nie mam pojęcia, że istnieje coś takiego jak polityka.

A co do wszelkiego rodzaju VoD to faktycznie jakoś działa i pozwala mi oglądać wszystkie dwa programy produkowane przez telewizję polską. Chociaż gdyby tego nie było to też bym sobie poradził, bo dzisiaj dzieciaki z internetem potrafią lepiej zorganizować dystrybucję treści tekstowych/audio/video niż poważne, mocno komercyjne instytucje zajmujące się tym już kilkadziesiąt lat.
[#16] Re: Retro Life
Odnośnie oryginalnego Misia Uszatka. Dlaczego on niby wydaje się dzisiaj "prymitywny" technicznie?! Jestem wielkim zwolennikiem nowych technologii i cyfrowych efektów audiowizualnych. Ale baaardzo lubię produkcje "lalkowe" i absolutnie nie uważam je za prymitywne. Wręcz przeciwnie - to właśnie polskie 3D najczęściej wychodzi "prymitywnie".

"Kajko i Kokosz" był tworzony przez ponad 2 lata i projekt upadł. Udało się zdobić tylko ok. 15 minut i nawet był wyświetlany w kinach (byłem nawet w kinie - kupowało się bilet za 0 zł). Niestety modele postaci (3D) i ich animacja były zupełnie nieakceptowalne. Jedyne co było na bardzo dobrym poziomie i naprawdę wyszło bardzo dobrze to otoczenie, które było robil między innymi dobrze wszystkim znany Amigowiec - Tomasz "Traitor" Cechowski.

Są zaawansowane plany ekranizacji komiksu Tadeusza Baranowskiego pt. "Podróż smokiem Diolodokiem". Wolałbym Orient-mena albo Kudłaczka i Bąbelka. Ale Diolodok też może nie być zły.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 08:20:04 przez MDW
[#17] Re: Retro Life

@MDW, post #16

Baranowski powinien być juz dawno najwspanialszym dobrem narodowym Polski. Cholerny geniusz. O nim powinny się dzieciaki uczyć w szkole na j.polskim a nie o jakichś Mickiewiczach czy, równie nudnych, Slowackich.
Diplodoka lykam w ciemno, mam nadzieje, ze będzie sukces i przyszłość przyniesie nam animowana (byle nie 3d, Borze bron!) wersje Nerwosolka, Babelka z Kudlaczkiem i Orient-Mana!
[#18] Re: Retro Life

@michalmarek77, post #17

Diolodok raczej będzie 3D. Ale pewnie nie takie tandetnie błyszczące jak rabderingi z czasów świetności Reala 1.4. Dzisiaj nawet 2D często robi się w 3D, bo to daje większe możliwości. 3D spokojnie może być "cartoonowe", płaskie. Weźmy "Family Guy". Całe jest typowo płaskie, postaci są rysowane czarną kreską i wypełnione płaskim kolorem. A jednak czasem gdy np. Brian "pomyka" swoim autem to widać, że pomimo tej płaskości, wszystko się pięknie obraca w dowolnej osi zachowując ideaną perspektywę. Nikt by tego tak idealnie ręcznie nie narysował. W czasach ręcznego 2D takich ujęć się unikało, bo była z tym masa roboty, a wfekt taki sobie. Takie 3D to ja rozumiem. Technika mnie nie obchodzi. Niech sobie robią w 9D byle tylko finalna wersja wyglądała to tak jak oryginalny komiks.

Świat zaczyna rozumieć to, że efekty specjalne wtedy są dobre gdy ich nie widać. Efekty to nie płyszczące kulki, bloby w Terminatorze czy lasery w StarWars. Efekty to dzisiaj np. zwykłe drzewo na tle zwykłej łąki albo zwykły samolot na tle zwykłego nieba. Dzisiaj nikt się już raczej nie podnieca wybuchami i laserami.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 10:38:10 przez MDW
[#19] Re: Retro Life

@MDW, post #18

W sumie ciekawa definicja efektów specjalnych i jestem skłonny się z nią zgodzić.

Propo Uszatka. Nie wiem czemu mu zamknęli buźkę, przecież tym prócz uszka odróżniał się od każdego innego misia ze sklepu. Głos Maćka chociaż go lubię to jakoś mi do Uszatka nie pasuje. Wszystkie postacie z tej bajki żyły we własnym uniwersum w którym nie było fabryk i robotów i NIE BYŁY ZABAWKAMI. Ale najbardziej się martwię że z takiego rozsądnego Misia zrobią jakiegoś głuptasa który poznaje świat, po to żeby więcej dzieci się z nim utożsamiało.
Na szczęście stare Uszatki są dość łatwo dostępne i wielu rodziców je dzieciom dostarcza. :)

Co do Sondy. Byłem fanem tej starej i ładnie uwspółcześnili intro. I na tym się zalety nowej kończą. Pooglądałem sobie sporo filmików Rożka na YT i stwierdzam że formuła Sondy 2 niczym się nie różni od tego co tam prezentuje od wielu miesięcy czyli: płytko, krótko, wycinkowo, prosta teza i kiepskie uzasadnienie na zasadzie wierzcie mi na słowo bo jestem naukowcem, a nie dlatego że umiem przedstawić jakiś sensowny argument. Te filmiki zwykle mają po 3 do 5 min i nie rozwinął żadnego tematu i to pomimo że zastrzeżenia jakie ludzie mają w komentarzach do Sondy2 nie są nowe bo pełno podobnych pod tamtymi filmikami a także porównań do "starej" Sondy. A skoro od dawna nie bierze sobie tych uwag do serca to nie spodziewam się by teraz się to miało zmienić. Chyba jedyne co sobie przyswoił z tych komentarzy to pomysł na zastosowanie nazwy Sonda - do promowania swojej osoby, skoro więcej ludzi zna Sondę niż jego kanał i/lub książkę.
Jedyne novum jakie prezentuje pośród dotychczasowych popularyzatorów nauki w polskich mediach, to łatwość przyznawania się do wiary w Boga, a dotychczasowi albo deklarowali coś przeciwnego albo że to ich prywatna sprawa. Czyli póki PIS rządzi, będzie miał tę fuchę.
Fanom popular-science polecam raczej czasopisma "Wiedza i życie" oraz "Focus". Tak szczerze to nie znam w necie ich odpowiedników.

A tym co mają sentymenty do starych czasów polecam nostalgia.pl zamiast słuchania retro-life. Sorry. ;)
[#20] Re: Retro Life

@MDW, post #18

Heh, prawda...
To co tu zobaczysz to 100% zrobione jest na engine Unreala
...a mógłbym przysiąc, że to dwuwymiarowe anime.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem