Komentowana treść: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze
[#1] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze
Moim zdaniem nie ma tu winy zasilacza tylko wina leży po stronie samej karty. Powinna moim zdaniem mieć odpowiednie zabezpieczenia przed takim skokiem napięcia.

A wiadomo, że ludzie będą stosować zasilacze ATX lub ATX podobne, gdyż zasilaczy AT nikt już nie produkuje.
[#2] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze
Mnie ugotowało Rapida na zasilaczu Amigowym.
[#3] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze
Mam dziwne wrażenie, że wg Jensa wszelkie kłopoty z produktami Individual Computers nigdy nie leżą po stronie ich producenta/konstruktora tylko zawsze jest to jakiś problem zewnętrzny. Albo C= produkowało złe płyty główne, albo złe zasilacze itp. itd.
[#4] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@PopoCop, post #3

No jak by miał teraz wszystkie poprawić to by się
więc musi coś napisać jakieś brednie


RapidRoad USB mam 3 sztuki




Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 10:45:08 przez Dorian3d
[#5] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@PopoCop, post #3

...i szyny były złe A tak na poważnie - właśnie sprzedałem swojego ale mam zamiar (od)kupić niedługo, bo potrzebuje coś z USB do A1200 i A3000, w której mam X-Surfa, więc byłoby to idealnie rozwiązanie ale w takiej sytuacji. Ale wyłączać Amigę żeby podpiąć pendrive'a? To ja już wolę sobię przenosić dane na ZIP-ach.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 11:52:31 przez _arti
[#6] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@_arti, post #5

to uwaznie czyta moze wywnioskowac ze problem dotyczy tylko rr podlaczonej przez clockport a nie przez xsurf.
[#7] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@wawrzon, post #6

x-surf też ma clockport
[#8] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@Dorian3d, post #7

Ciekawe jaki procent poboru mocy zasilacza ma pendrive, w stosunku do całego komputera :)
5 v 200-300 mA - pendrive, a amiga ?
[#9] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze
Dobrze, że firma nie olała klientów z taką usterką.
[#10] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@pong777, post #2

Ponieważ cały czas rozważam zakup RapidRoad w wersji dla XSurf100, chciałbym zapytać, jaką wersję ugotowałeś - na clockport czy na xsurfa?
Czy kiedy ugotowałeś RR, był do niego podpięty może aktywny hub usb?
Czy ktokolwiek z Was miał jeszcze takie przygody?
Jeżeli tak, to chyba zostanę przy swoich antykach (Thylaciny).

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 16:52:02 przez baderman
[#11] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@pong777, post #2

Mi też spaliło na Amigowym zasilaczu w A1200 pod clockportem , odesłałem dwa miesiące temu do icomp ( tam gdzie kupiłem ) i nie mogę uzyskać żadnych informacji co i jak do dzisiaj...

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 19:29:31 przez neuron55
[#12] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze
Ale w ogóle jakie skoki napięcia? Spadki napięcia to i owszem, a skoki prądu...
[#13] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@PopoCop, post #3

A604n w połączeniu z indi też powoduje spore zakłócenia w pracy A600. Winne jest zbyt niskie napięcie na linii 5V. Oczywiście wina po stronie zasilacza :D
[#14] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@_Skiba, post #13

Oj, jak dobrze że nie używam USB w Amigach. Już dawno stwierdziłem że najfajniejsza wymiana danych to po prostu sieć (sieciówka na PCMCIA). Odpalam na Ami Rc-Ftpd z Aminetu i wrzucam do niej tyle plików ile tylko chcę. Np. z peceta przez Total Commandera. Co prawda z prędkością około 300 kB na sek., ale problemu nie ma.OK
[#15] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@baderman, post #10

nie ze wszystkimi X-Surf-100 z RapidRoad działa w trybie Zorro 3

u mnie nie działa muszę mieć zworkę na tryb Zorro 2


i Jans nie wie czemu
ma być poprawka kiedyś hyh







Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 10:24:51 przez Dorian3d
[#16] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@Dorian3d, post #15

Dzięki za info. Rozważałem zakup XSurfa i RapidRoad w obu wersjach, poszukam chyba czegoś z drugiej ręki.
[#17] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@Dorian3d, post #15

A wiadomo od czego to zależy? Czy nie ma żadnej zależności? Jestem zadowolony z transferów XSurfa w trybie z3 :) i nie chciałbym tego redukować.
[#18] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@voyager, post #16

W A4000 XS+RR działają bez problemów.
Ten przypadek dotyczył A1200.
[#19] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze

@PopoCop, post #3

To ciekawe podejście pana Jensa do tematu, zamiast porobić zabezpieczenia, zrobił układ, który pozwala mu wykryć, czy karta była podłączona odwrotnie do clockportu!!! (był kiedyś wątek na ten temat).
[#20] Re: RapidRoad USB - uwaga na zasilacze
Myślę, tak jak ktoś wcześniej, że tutaj jest problem z kartą a nie zasilaczem. Jeżeli sam bym miał taką kartę, to dla bezpieczeństwa podłączył bym do niej dobrego huba usb (w sumie może i aktywnego, z zasilaczem) i dopiero do niego podłączał urządzenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem