Komentowana treść: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
[#1] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
Czekam na poważne recenzje, w ciemno za bilet nie zapłacę.
[#2] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@Sokok, post #1

Ja mam w nosie wersje cyfrowa.

Chetnie kupie cos co ma pudelko.
[#3] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@Sokok, post #1

Poczekam na wersje z lektorem na CDA.
[#4] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@Leon, post #3

O to to i na HBO oraz TVP proszę wyemitować. TVP za film da autorom więcej kasy niż garstka Amigowców z całego świata.OK
[#5] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
Nie wiem dlaczego, ale nie moge ani wypożyczyć, ani kupić filmu. Po wpisaniu danych karty otrzymuję tylko informację w stylu "Oops, something went wrong" bla, bla, bla.
[#6] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@SuperBuster, post #5

Czar chmury.
[#7] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@DiskDoctor, post #6

No i się udało. Pobieram szeroki uśmiech
[#8] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
Obejrzałem. Wow!
Brak słów jak dobry to jest dokument. rzeczy w większości znane każdemu kto się interesuje Amigą, ale poskładane bardzo, bardzo dobrze. Od historii Atari, poprzez Gry do demosceny. To ostatnie mnie bardzo cieszy bo uważam demoscene za jeden z kluczowych elementów w historii tej maszyny.
Polecam.
Zakup nie jest IMO jakoś bardzo drogi. Warto mieć w kolekcji filmów.
[#9] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@retronav, post #8

Dzięki za info po obejrzeniu filmu. Ja również z chęcią zakupiłbym film (nawet jak by był drogi) do swojej kolekcji, tylko - tak jak napisałem - ja nie kolekcjonuję bytów wirtualnych.

BTW niedługo będzie też film Viva Amiga. Niedługo... chyba od 3ch lat ma być...
[#10] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
Obejrzałbym z dziką rozkoszą. Uwielbiam takie opowieści, a jeżeli są związane z Amigą to przyjemność jest podwójna.

Jednocześnie muszę powiedzieć, że trailerem się zawiodłem. Jak to zwykle bywa pokazuje Amigę jako dodatek do joysticka. Filmik pokazuje masę legendarnych już gier, ŻADNEGO programu użytkowego i odrobinkę sceny. Akurat scena została bardzo słabo przedstawiona: dwie na trzy sceny przestawiają słabe animacje z kiblami. Raczej nie to jest symbolem sceny i można było wybrać coś z tysięcy bardziej rozpoznawalnych dem na poziomie wyższym niż wczesna podstawówka. Mam nadzieję, że w filmie pokazano coś więcej niż kible.
[#11] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@MDW, post #10

"From bedroom to Billions" skupia się tylko i wyłącznie na gamedav'ie. Scena Amigowa jest z nim bardzo mocno powiązana (przynajmniej byla).
To nie jest film o Amidze a o tym jaki wpływ ona miała na rozwój i wpływ na te branże w Europie.
No i sorry, Amiga, w 99% robiła w Europie za konsole do gier. Czy się to komuś podoba czy nie :P

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 21:51:40 przez michalmarek77
[#12] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@michalmarek77, post #11

Aaa skoro film miał się skupiać tylko na gamedevie to spoko, nie mam pretensji.
[#13] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@MDW, post #12

Również jestem po seansie. Potwierdzam opinię kolegi wyżej - świetny dokument mimo tego że *ta* historia jest dla wielu znana i przeorana we wszystkich kierunkach. Bardzo fajnie prowadzona narracja i podział dokumentu. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na 2 ostatnie wejścia RJ'a i śp. Dave'a (szczerze zazdroszczę chłopakom którzy mieli okazję poznać osobiście). Sposób w jaki podsumowują przygodę swojego życia i jakie emocje temu towarzyszą uff wzruszające - kapitalne zamknięcie.
[#14] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
Trochę odświeżę temat - film udało mi się kupić jakiś rok temu w formie fizycznej, na blurayu. Bardzo mi się spodobał, a że hobbistycznie tłumaczę filmy, przetłumaczyłem także ten. Napisy dostępne są tutaj: https://napisy24.pl/komentarze?napisId=118055

(W razie potrzeby dysponuję też formatem ASS, gdzie w niektórych momentach napisy przerzucone są na górę, aby nie zasłaniać innych - niestety napisy24 nie obsługują takich plików)
[#15] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@dalton, post #14

Wieeeeelkie dzięki za to tłumaczenie. Jestem dopiero w połowie oglądania ale już spokojnie mogę powiedzieć, że jakość napisów jest baaaardzo dobra. Żadnych błędów, interpunkcja na medal, zdania są naprawdę po polsku (a nie "po polskiemu"). Świetna robota! A materiał nie jest łatwy, bo cały 2,5-godzinny film to potok słów wystrzeliwanych z prędkością światła. Masa technicznych określeń. Przez ten czas pewnie zrobiłbyś napisy do 5 czy 10 przeciętnych filmów fabularnych. Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem. Gdyby nie Ty, ten rewelacyjny film by mnie ominął. Dzięki! OK

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 00:41:33 przez MDW
[#16] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
Przez brak polskich napisów do tej pory nie zdecydowałem się na oglądanie tego filmu i właściwie o nim zapomniałem. Dla mnie jest zbyt po angielsku. szeroki uśmiech Przy takiej ilości wypowiedzi, takim tempie i tak ogromnej ilości informacji niestety mój kiepski angielski nie daje już rady. I dlatego film śmignął mi przed nosem niemal niezauważony. Na szczęście DALTON przetłumaczył to wszystko i stworzył napisy na poziomie profesjonalnym. Dzieki temu przypomniałem sobie o tym filmie i mogłem go obejrzeć.

A sam film... noooo... Rewelacja! Absolutny hit. Wcześniej oglądałem "Viva Amiga!" i byłem dosyć zniesmaczony. Cały film to w kółko powtarzane "amazingi" odnośnie Amigi, bez konkretów. Zupełnie bez sensu. "From Bedrooms to Billions: The Amiga Years!" to zupełnie inny film. Masa szczegółów, kupa technicznych (a jednocześnie przystępnych) wypowiedzi. Wszystko świetnie udokumentowane. Świetne pokazanie co działo się w innych firmach, jak tam odbierano projekt Amigi. Autorzy dotarli do chyba wszystkich istotnych dla Amigi osób, które szczegółowo, zabawnie i technicznie opowiadają o tym niesamowitym przedsięwzięciu. To właśnie ten film pokazuje jakie to wszystko było "amazing", bez powtarzania tego w kółko jak w "Viva Amiga!". Tak właśnie powinien wyglądać dokument! Film jest długi, trwa 2,5 godziny ale nie tylko się nie dłuży ale wręcz wydał mi się bardzo krótki. szeroki uśmiech To jest prawdziwa profesjonalna produkcja, która NA SZCZĘŚCIE nie ma (popularnych ostatnio) ambicji dotarcia do KAŻDEGO. W związku z tym autorzy nie musieli narzucić sobie głupiego języka zrozumiałego dla każdego, nie boją się używać technicznych określeń, nie tłumaczą co to jest sprajt, blitter czy RAM. Chwała za to! Dzisiaj już prawie nie powstają dokumenty w których człowiek nie czuje się jak idiota albo maturzysta w przedszkolu.

Ten film to najlepszy dokument jaki oglądałem od lat. Na ocenę na pewno ma wpływ tematyka (Amiga i trochę Atari, Commodore, Apple...) ale nawet pomijając ją stwierdzam, że jest świetny. Myślę, że nic lepszego już nigdy na temat Amigi nie powstanie.

I pomyśleć, że gdyby nie Dalton to film by mnie najprawdopodobniej ominął... Dzięki Dalton, jesteś wielki!
[#17] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej

@dalton, post #14

A nie lepiej dodać te napisy tutaj?
https://www.opensubtitles.org/en/search/sublanguageid-all/idmovie-512704

Stąd można pobierać bez logowania, bez wyłączania blokera reklam itp. :)
[#18] Re: From Bedrooms to Billions: The Amiga Years! - film dostępny w postaci cyfrowej
@MDW: Dzięki za miłe słowa! Jak się czegoś podejmuję, to staram się najlepiej jak umiem, ale za profesjonalistę się nie uważam ;)
@ZbyniuR: A proszę: https://www.opensubtitles.org/en/subtitles/8192541/from-bedrooms-to-billions-the-amiga-years-pl
Napisy24 mimo wielu wad "przyjęły się" w środowisku grup translatorskich, dlatego tam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem