Komentowana treść: Przypomnienie o AEM 2016
[#1] Re: Przypomnienie o AEM 2016
(do rozpalenia którego użyjemy archiwalnych numerów czasopisma PC Format)


a na rozpałkę Atari
[#2] Re: Przypomnienie o AEM 2016
A ja zjeżdżan do PL 11.07 :/
[#3] Re: Przypomnienie o AEM 2016
Czymś ognisko rozpalić trzeba wiadoma sprawa ;)
[#4] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Dorian3d, post #1

Na rozpalke zadne atari.. raczej mam przygotowane : ppc,mediatora, morphosy i inne badziewia nie majace nic wspolnego z amiga:)

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 21:04:05 przez pabloz
[#5] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@pabloz, post #4

Ach ci ortodoksyjni klasykowcy.. szeroki uśmiech
[#6] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@pabloz, post #4

najlepsze jest atari jest genetycznie przystosowane



jak się na nim nie gra
to od góry zamienia się w węgiel.



takie jest każde atari małe czy duże

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 09:30:08 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 09:36:39 przez Dorian3d
[#7] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Dorian3d, post #1

czy ktoś poratuje organizatora jednym lub dwoma joystickami? Będą przeznaczone do grania na 8-bitowcach

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 12:36:20 przez MarX
[#8] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@MarX, post #7

nabyłem pare sztuk ostatnio jak dotrą i sprawne będą to zabiorę ze sobą
[#9] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@MarX, post #7

Będę miał mojego pada do megadrive (przerobiony i "bezpieczny" dla wszystkich sprzętów), jak nie będę używał to mogę użyczyć.
[#10] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Dorian3d, post #6

Odpalamy sprzęt przyciskiem włączania fazy, dosypujemy porządnych węglowych samorodków jak ten na fotce i już po 15 minutach można myśleć o próbie wgrania czegoś do pamięci (pamiętając o tym, żeby uspokoić całą okolicę - szczekające psy sąsiadów, płaczące małe dzieci w pobliżu itp. Jeżeli uda się cokolwiek wgrać, należy pamiętać o kolejnym dosypaniu kilku samorodków, z należną jednak uwagą - nie można przesadzić z żarem, bo może się to skończyć zawieszeniem sprzętu i potrzebą wygaszania i rozpalania żaru na nowo. Po wgraniu np. Zybexa lub Draconusa, należy bardzo uważać na sposób gry - zbyt częste ruchy naszej postaci na ekranie mogą drastycznie zwiększyć zapotrzebowanie na węgiel!!!, trzeba też wcześniej sprawdzić w wymaganiach danej gry, jakiego rodzaju węgla należy używać!!! Do odpalenia którejś gry, jeśli mnie pamięć nie myli, trzeba koniecznie użyć miału z odpowiednią domieszką koksu, inaczej ilość duszków na ekranie może poważnie zaszkodzić naszemu ukochanemu ATARI. I jeszcze jedno - coś słyszałem, że podobno ostatnio na rynku pojawiło się trochę nowego sprzętu do Atari, w postaci jakiegoś RAPIDUS'a czy innego Ultimate, podobno można już dzięki nim używać w Atari groszku ekologicznego ale ja bym jednak z tym uważał i poczekał na opinie innych Atarowców. I to tyle, niechaj węgiel i moc Atari będzie z Wami!!!
[#11] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Dorian3d, post #1

Ja bym się nie śmiał z Atari XL/XE, bo (w przeciwieństwie do ST/STE/TT/Falcon/Jaguar) ma 100 razy więcej wspólnego z Amigą niż np. C64. Właściwie to Atari 65XE z powodzeniem mogłoby się nazywać Amiga 65XE i być traktowane jako oficjalny 8-bitowy protoplasta Amigi 1000. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 18:41:39 przez MDW
[#12] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@MDW, post #11

Zagrywałem się Zybexa i Draconusa na Atari 65XE u kolegi, obok takich hitów jak Boulder Dash, Robbo, Ninja Commando, Pole Position... i wielu innych.
W te wyżej wymienione i wiele innych grałem później już na swoim C64.
Fajnie że zacząłem od protoplasty Amigi.
[#13] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Andrzej Drozd, post #12

Ja zaczynałem od Atari 800 XL i moją ulubioną grą było Robbo :) w okolicach 4 klasy podstawowej z sąsiadem w moim wieku chcieliśmy przejść całą grę, oczywiście przy naszych umiejętnościach 3 życia to zdecydowanie za mało, więc wpisaliśmy kod na nieśmiertelność ;) Po tygodniu grania po szkole gdy przyszedł poniedziałek mama wyłączyła Atarynkę od prądu, aby podłączyć odkurzacz... zostały nam do końca gry 2 plansze i tego dnia mieliśmy skończyć grę! WRRrrr... Już nam się nie chciało grać od nowa, ale generalnie mam super wspomnienia z atarowego okresu. Pozdrowienia dla wszystkich Atarynkowców :D
[#14] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Dakti, post #13

Hehehe. A wystarczyło nacisnąć klawisz "K", który przenosił do kolejnej planszy. szeroki uśmiech
[#15] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@MDW, post #14

Jak dla mnie to ja już moge sie pluskać w jeziorze. W Wawce patelnia, że mózg wycieka przez czoło....
[#16] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Fest3r, post #10

pojawiło się trochę nowego sprzętu do Atari, w postaci jakiegoś RAPIDUS'a czy innego Ultimate, podobno można już dzięki nim używać w Atari groszku ekologicznego


OK
[#17] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@pabloz, post #4

[#18] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Dorian3d, post #1

Może ktoś z Was, kto wybiera się na AEM ma do sprzedania za rozsądną kwotę górną część ekranu do A1200?
[#19] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@amigachelm, post #18

Jutro zerkne do piwnicy, powinienem mieć :) Za wino oddam ;)
[#20] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@amigachelm, post #18

A po co Ci tyko górna część?? Weź od razu całość.

Większość programów i gier działa w trybie full-screen. Więc nie skorzystasz, bo nie będziesz miał pełnego widoku a grać będzie znacznie trudniej, nawet z cheatami...
[#21] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@DiskDoctor, post #20

Dobre, he, he
[#22] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@Mariodj, post #19

OK, dzięki.
[#23] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@DiskDoctor, post #20

Poszukuję tylko górnej części, bo dolną włącznie z działem elektronowym już mam szeroki uśmiech
[#24] Re: Przypomnienie o AEM 2016

@amigachelm, post #23

Mam przytachałem i spakowałem dla ciebie :) Stan bardzo ładny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem