Komentowana treść: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
[#1] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
Cudna inicjatywa! Coś pieknego, cholera.
[#2] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@michalmarek77, post #1

WOW!! Pewnie g... z tego wyjdzie, ale tak czy owak mocno trzymam kciuki OK

Z samym retro to raczej nie przejdzie. Czy nie lepiej pomyslec nad reaktywacja ale laczanej gieldy, retro wraz ze wspolczesnoscia? Tzn oprocz `retro` stoisk zezwolic rowniez na `wspolczesne` stoiska co by zwabic wiecej ludzi i tym samym zwiekszyc szanse utrzymania sie gieldy.


Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 22:27:01 przez sordan
[#3] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@sordan, post #2

chętnie się pojawię,nie podano dokładnie godzin ale zakładam że jak kiedyś w NOT i Żaku coś miedzy 8 a 12.
[#4] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@Risc, post #3

Giełda będzie otwarta od 9:00 do 16:00, Bachoo chce to zrobić tak na próbę, zobaczymy w niedzielę jak to wyjdzie. Ja będę z kilkoma Amigami, zrobię też jakąś wideorelację. Zawsze jakaś okazja żeby się spotkać.
[#5] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
Tak po prawdzie, to giełda w Gdańsku w latach 80/90 była w "starym" ŻAK-u (obecnie Ratusz Miejski w Gdańsku). Pamiętam też kilka "kultowych" osobistości z tamtego czasu, między innymi Pan zawsze na pierwszym "stanowisku"po lewej po zejściu do pierwszej salki giełdy, posiadacz C-64 i (jak na tamte czasy zupełny wypas) dwóch (!!!) stacji 1541 i dubletu magnetofonów :)
Zawsze miał wszystkie nowości na C-64 jako pierwszy. Swego czasu tez spędziłem kilka miesięcy na żonglowaniu dyskietkami, ale amigowymi. Pamiętam tez pierwszą wizytę telewizji na giełdzie i osoby udzielające wywiadu - potem mogliśmy je oglądać bodajże w Polonia 1. Eeech to były czasy.....
[#6] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
Dobra okazja do kupienia Amigowego sprzętu za grosze OK
[#7] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@Thaddeus, post #5

Generalnie chodzi o odtworzenie klimatu, a samo miejsce wewnątrz wygląda jak relikt poprzedniej epoki ;)
[#8] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@Raybeez, post #7

Przyjadą bysnes meni z allegro wykupią i będą sprzedawać za chorą kasę, bo prawa rynku itd. A na giełdzie będą wisiały zdjęcia jak to "drzewniej" bywało. Inicjatywa fajna, ale boję się, że wysiłki pójdą na marne. Gdyby ograniczyć się wyłącznie do wymiany, szansa na przetrwanie byłaby większa.

... bo mam sprzęt nie mam zasilacza, to mogę sobie sprawdzić.
... bo mam 2 Atari, 2 C64 i chcę wymienić na coś innego.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 08:05:02 przez KM

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 08:05:18 przez KM
[#9] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@KM, post #8

Sure. Najlepiej zakazać handlu retro zabawkami, reglamentowac je na kartki i niech "spekulanctwo" nimi będzie scigane z urzędu.
No kłania się brak wiedzy z zakresu ekonomii i wolnego handlu.
[#10] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
Zawsze jak jakaś fajna inicjatywa to ja w pracy muszę być... nie ma kurna sprawiedliwości na świecie:( Może się przyjmie i raz w miechu będzie można wpaść nacieszyć oko, powspominać.
[#11] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@michalmarek77, post #9

A czy wymiana, czyli tzw. barter to nie najstarsza odmiana handlu? No tak, kłania się brak wiedzy z zakresu ekonomii i wolnego handlu.

PS. Chcesz wymieniasz za co i ile czego tam chcesz, nie chcesz nie wymieniasz. Też mi spisek, przynajmniej masz pewność, że bierze ktoś kto za chwilę jak się znudzi nie wyrzuci na śmietnik, "kupuje" żeby używać i dzięki temu środowisko może zyskać coś więcej niż kolejną aukcję z ceną x 4 to co chciał właściciel na giełdzie.

To była propozycja, wg. mnie mogą zakazać wymiany tylko kasa (gotówka), żadnych umów i zakaz mówienia za ile się sprzedało. Obowiązkowo z certyfikatem niesprawdzone i brak zwrotu.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 10:43:43 przez KM
[#12] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@KM, post #11

[#13] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
Zawsze lubiłem giełdy ze starociami. Nie tylko komputery ale również inny sprzęt.
Nie wiem dlaczego. Taki jakiś dziwny jestem....
[#14] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@Shredder, post #13

Nie ty jeden. Uwielbiam chodzić na targi i grzebać w starociach. Czasem jakiś winyl, czasem zegarek, albo coś retrokompowego (niestet coraz rzadziej, królują stare laptopy ze śmietnika) wpadnie.
[#15] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@twardy, post #14

Pamiętam radomski NOT obok na rogu giełda była co weekend....ech były czasy
[#16] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@michalmarek77, post #1

No i było super, 180 sprzedanych biletów, sporo kompów i innych cudów, niedługo będzie można na YT obejrzeć obszerny reportaż m.in. z moimi rozmowami z uczestnikami. Jak tylko Raybeez ogarnie materiał video :)
[#17] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@twardy, post #16

Byłem, kupiłem bilecik, może następnym razem coś przywiozę do pokazania no i na handel :)
[#18] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@KM, post #11

No nie do końca się zgadzam, dam taki przykład:

Kolega prowadził PUB o tematyce rock/metal itd, w niedziele były prowadzone giełdy, zjeżdżali ludzie i wystawiali koszulki, kasety, płyty winylowe i CD. Z założenia w niedziele z rana ruch i tak był marny, więc przynajmniej coś się działo no i "stolikarze" też przy okazji jakiś browar czy herbatkę kupowali.

Wymieniali się bardziej między sobą niż sprzedawali, nie wiem czy za słaba reklama czy target (13 lat temu w parku chorzowskim), ale więcej wystawiających na stolikach niż ludzi z zewnątrz. Czyli tak jak pod koniec giełdy komputerowej, wymierające dinozaury.

Rozumiem Twoje podejście, że jeden chciałby dla dobra ogółu sprzedać coś tanio żeby ktoś nowy wszedł w klimat Amisi, a tu nagle tego nowego ktosia zaraz zobaczymy na alledrogo z ceną x2, ale tego nie przeskoczysz bo ceny są jakie są i tego nie zmienimy.

Z resztą kiedyś na giełdach komputerowych ludzie też nie stali z sentymentu, tylko po to żeby kasę robić :)
[#19] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
Fajna impreza w sumie była, jak na tak niewinny początek. "Było wiele radości" cytując Monty Pythona
[#20] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@Raybeez, post #4

Moja wideo-relacja z imprezy jest na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=zhls4dPWN-M jak ktoś ma ochotę obejrzeć - zapraszam.
[#21] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90
Wspaniała inicjatywa! Jako Warszawiak pamiętam czasy giełdy na Grzybowskiej. To było coś wspaniałego, szczególnie to, że w czasach, gdy bezapelacyjnie PC zajmował już większość stoisk, Amiga zajmowała wydzieloną jej część. To właśnie Amiga przetrwała te wszystkie zawirowania. Myślę, że coś do Amigi ludzi przyciągało, nie tylko patronat Marka Pampucha.

Pamiętam również dwie Amiga Show w Warszawie. Pamiętam stoiska wiernych firm - Eureki, Micronik, Elbox, Elsat, które ochoczo wspierały Amigę nawet dłuuugo po 1994 roku. Dlaczego to robiły? Przecież nie dla pieniędzy. Robili to dla idei i dla społeczności.

Pamiętam Amigę 4000T, która dumnie stała i widać było grę Deluxe Galaga.

Właśnie taka Amiga - niszowa - zdobyła moją wielką sympatię. Nie wiem dlaczego sporo osób chciałoby, by powróciła do mainstreamu. Mi wystarczą w zupełności wydawnictwa Adama Zalepy, które podtrzymują tradycję. I nieprawda, że o Amidze napisano już wszystko. Ten sprzęt ma jeszcze dużo do pokazania.

Nadal po cichu marzę, że Amiga 4000T stanie na moim biurku.
[#22] Re: Gdańsk - NOT - Giełda 80/90

@Raybeez, post #20

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem