Komentarze do artykułu: Marblelous 2

[#1] Re: Marblelous 2
mam wrażenie że autor tych recenzji to spectrumowiec lubi takie gniotki ala ZX :)
[#2] Re: Marblelous 2
Nie wiem jak z dźwiękiem i grywalnością ale patrząc na screenshoty to grafice nie dałbym więcej niż 30. Wszystko miesza się w oczach, razi jaskrawymi "koderskimi" kolorami. Trzeci screenshot to dla mnie wręcz definicja brzydoty.
[#3] Re: Marblelous 2

@MDW, post #2

o to mi mniej wiecej chodzilo 75 % mozliwosci Amigi na takiego graficznie gniota ???
Człowiek musiał dużo siedzieć przy zielonym monitorze ZX spectrum przegladam jego recenzje ..i pomsta do nieba
[#4] Re: Marblelous 2

@AmigaPL, post #3

Owszem jest jaskrawa paleta, ale grafika jest jednak staranna.
Ja nie oceniam tego 75% jako możliwości graficznych Amigi, bo wtedy nawet niektóre hiciory miały by ledwo 50%, tylko ogólnie jakość grafiki (i to na tle innych produkcji).
Moim zdaniem te 75-70% jest całkiem adekwatne- przypomnijcie sobie oceny w SS, TS, ACS itp)- oczywiście jest jeszcze kwestia gustu, kto ile by dał ok, racja
[#5] Re: Marblelous 2

@MDW, post #2

@MDW

Nie wiem jakie masz umiejętności rysownicze, ale chyba czas zakasać rękawy i zasiąść np. do Deluxe Painta, bo jak pisze PopoCop w recenzji całą grafikę można zmodyfikować:

"Ciekawym dodatkiem jest edytor poziomów, przy pomocy którego można nie tylko tworzyć nowe poziomy, ale też modyfikować te istniejące. Zmienić można również wygląd obiektów występujących w grze, bo mają one postać plików IFF."

Nie ukrywam, że dzięki tej cesze gra bardzo, ale to bardzo zyskuje w moich oczach. Uwielbiam tego typu gry, gdzie można podmienić grafikę lub stworzyć swoje poziomy. szeroki uśmiech

Teraz tylko polować na płytę Aminet 33.
[#6] Re: Marblelous 2

@Hexmage960, post #5

Deluxe Painta to się używało do 1995 roku. Pixlowanie z jednym undo to koszmar. Jak pixlować na klasycznej Amidze to tylko w PersonalPaint albo najlepiej w Brilliance.

To nie ma znaczenia jakie są moje umiejętności graficzne. Ocenić sobie mogę co chcę tak samo jak oceniam filmy, muzykę czy książki. Screenshot nr 3 jest koszmarny. Te elementy musiał rysować ktoś kto bardzo dobrze programuje.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:30:55 przez MDW
[#7] Re: Marblelous 2

@MDW, post #6

Dlatego napisałem "na przykład Deluxe Paint".

Chodziło mi głównie o to, że tę grafikę można w łatwy sposób podmienić, bo jest w formacie IFF. Jeśli komuś się nie podoba, może ją sobie zastąpić swoją wymarzoną.

Ja tak robiłem np. przy grze Rocky (klon Boulder Dasha).

Tak jak napisałem gry z możliwością modyfikowania to moja pasja i żywioł. Szkoda, że nie udało mi się Ciebie zarazić.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:42:32 przez Hexmage960
[#8] Re: Marblelous 2

@Hexmage960, post #7

Jakoś nigdy nie kręciło mnie przerabianie czegoś co nie jest moje. Zdecydowanie bardziej krędi mnie robienie własnych "potworków" od początku do końca. szeroki uśmiech
[#9] Re: Marblelous 2

@MDW, post #6

Scenowcom w DP faktycznie moze przeszkadzac undo i brak wielu warstw ale do tworzenia gier jest niemalze idealny. Oczywiscie wstepna obrobke grafiki najlepiej przeprowadzic na jakims programie PC'towym do obrobki graf a pikslowanie szczegolow robic juz w DP.

Poki co jeszcze nie widzialem tak dobrego programu jak DP do piksli na PC OK
[#10] Re: Marblelous 2

@selur, post #9

Do tworzenia grafiki 8bit do gier Personal Paint czy Brilliance też jest lepszy niż Deluxe Paint.
A jeżeli chodzi o program do pixlowania grafiki na PC to jest jeden, który od dawna "zamiata" wszystkie amigowe razem wziete. Mam na myśli ProMotion. Niestety amigowy soft do pixlowania nie rozwija się od wielu wielu lat, a ProMotion powstał już w nowszych czasach i mocno się rozwijał. Ważne, że nie jest to program do grafiki 24/32-bit z możliwością pixlowania tylko prawdziwy program stworzony specjalnie do pixlowania w 8-bit. Czuć, że został stworzony przez ludzi, którzy czują pixlowanie, znają specyficzne potrzeby kogoś kto w ten sposób rysuje. Jedyną wadą ProMotion jest to, że istnieje tylko w wersji na paskudnego Windowsa.
[#11] Re: Marblelous 2

@selur, post #9

pro motion selurze. zjada dpaint w kazdym calu:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem