Komentowana treść: Karta Vampire 2 drożeje
[#31] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@SzaryWilk, post #29

chyba bedzie trzeba pomyslec nad odbudowaniem marki amiga.

jprdl, co Ty bierzesz albo palisz?
[#32] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@waldiamiga, post #31

Mieć kartę za 250 Euro czy nie mieć wcale za 100 Euro. Wybór jest raczej oczywisty
[#33] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@slay, post #32

Buahahaha! Dobre
[#34] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@waldiamiga, post #31

Mógłby się podzielić, co nie? ;)
[#35] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@slay, post #32

A'propos ceny:
właśnie na fejsie gość napisał, że kilkukrotnie proponował im tańsze opcje montażu, pomoc przy lutowaniu itp. ale był notorycznie zlewany. Smuteczek. Zupełnie się nie dziwię jego rozgoryczeniu. Pisklak, a Ty masz coś w tej sprawie do powiedzenia? Może jeśli masz możliwość dojścia do ludzi z teamu jesteś w stanie popchnąć temat dalej?
[#36] Re: Karta Vampire 2 drożeje
Ja bym podsumował sprawę tak. Wyobraźcie sobie taką oto sytuację:
Słuchajcie, zaprojektowałem wspaniałe turbo do A1200. Części dostępne są od ręki tu t tu. Oto lista części. Kupcie i dajcie mi je. Złożenie tego do kupy zajmie mi tydzień pracy po godzinach 4h dziennie (1 egzemplarz). Płacicie ile uważacie.
PYTANIE Ile zapłacicie?
150 euro za kompletną kartę w takim systmie to było dramatycznie mało, to śmiech.
Odliczając koszt częsci fakty były takie... Za naprawę pralki fachowiec więcej weźmie. Glazurnik więcej weźmie za 10m płytek, taksówkarz za przejechanie 20km, pracownik fizyczny za skoszenie 2000m trawnika. A ton niektórych wypowiedzi brzmi jak obrażenie się na cały świat. A to ponoć hobby jest i miłość....
[#37] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@pawelini, post #36

A przedpłacałeś taksówkarzowi 500 zł a on podjechał za rok?

Tu nie chodzi o kasę tylko o vqrv.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 18:38:40 przez Vato
[#38] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #37

Heh, a po drodze jeszcze brał "łepków" i podwoził?

No to teraz co prawda taksiarz weźmie 1000 zł, ale podjedzie za miesiąc.
[#39] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #38

Przynajmniej tak twierdzi w tym momencie
[#40] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@baderman, post #35

A żeby to on jeden, nasz rodak też został zlany, w dodatku Majsta napisał na swojej stronie, że ludzie rezygnowali z pomocy przy lutowaniu jak zobaczyli płytkę.... Takich bredni dawno nie słyszałem, Vampire jest jedną z prostszych kart do lutowania, GBA to potwór przy niej.
[#41] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@sanjyuubi, post #40

A nie można by było zrobić tak?
Mamy tutaj na forum kilka potężnych głów. Mogłyby zaprojektować takie turbo i akcję ogłosić na Kikstarterze na zebranie funduszy na projekt oraz pradukcję.
Czy jest to za trudne przedsięwzięcie?
[#42] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@JaraB, post #41

Sama elektronika pewnie byłaby łatwa do ogarnięcia, ale z oprogramowaniem tego mógłby być już spory problem. Rdzeń Wampira nie powstał w 2 tygodnie, bliżej jest to kilka lat.
[#43] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@JaraB, post #41

Mogłyby zaprojektować takie turbo i akcję ogłosić na Kikstarterze na zebranie funduszy na projekt oraz pradukcję.
Tak naprawdę zbieranie funduszy na Kickstarterze nie byłoby konieczne. Natomiast tak jak pisze Madman, zrobienie alternatywnego rdzenia M68k nie jest łatwe.
[#44] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #43

A takie pytanie Maystam sam oprogramywał ppga?
[#45] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@JaraB, post #44

Z tego co się orientuję, to głównym programistą FPGA jest w drużynie Vampira Gunnar von Boehn.
[#46] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #45

Czyli w razie kodu trzeba by było udeżyć do niego...?
[#47] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@JaraB, post #46

Tak, albo napisać swój rdzeń.
[#48] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #47

To ostatnia okazja... potem inflacyjny efekt 500+ i będziecie się pluć... czemu nie kupiłem, za 280 - teraz za 500+ już nie kupię.
[#49] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@JaraB, post #41

To nie jest głupi pomysł jednak aby organizować zbiórkę na Kickstarterze musisz już coś mieć - np. działający prototyp. Nie można zbierać "na pomysł".

Trzeba byłoby zebrać min. 160.000 Euro, które spokojnie wystarczyłoby na:
- z 1.5 koła miesięcznie dla autora projektu przez rok;
- dokończenie owego projektu w rozsądnym czasie;
- zorganizowanie pierwszej partii produkcyjnej dla wspierających (licząc, że gotowa karta kosztowałaby nie więcej niż 180-200 Euro);

Pomysł z obudowami wsparło ponad 800 osób a to była tylko A1200. Jeśli projektowany akcelerator ogarniałby na przykład i A500/A2000 i A1200, to jest duża szansa, że co najmniej tyle samo osób się dołoży. I wcale nie musiałby mieć jakichś cudów w stylu HDMI czy RTG. Wystarczyłby dobry emulowany proc, 128MB Fast, szybkie IDE i clock-port - czyli to, co już mamy rozpykane tu i ówdzie. Resztę da się ogarnąć inaczej OK




Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 12:12:57 przez _arti
[#50] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@_arti, post #49

O to mi chodziło _artiOK
[#51] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@_arti, post #49

A nie łatwiej zrobić to na MC68060 i mieć prawdziwe turbo?
Jakbym miał wybrać w tej samej cenie turbinę na MC68060 lub na Vampirze
to wolę MC68060.
Wszystko lata, gry, demka, Doomy itp.
Po co mam z Amigi robić PCta z MP3, Divixami, Youtubami? Przecież to głupota
[#52] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #51

Wątpie, żebyś znalazł 800+ procesorów 060, w cenie poniżej 150 Euro/szt. Wątpie, żebyś znalazł nawet 80 a poza tym, kto ci zaprojektuje kartę na rynek o wielkości kilkudziesięciu ami-owiec?



Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:01:58 przez _arti
[#53] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #51

Sęk właśnie w tym, że nie będzie w tej samej cenie. Z resztą widać to po jenskartach - szybsza ACA na 030 jest w cenie Wampira po podwyżce.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:33:45 przez madman15
[#54] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #51

A nie łatwiej zrobić to na MC68060 i mieć prawdziwe turbo?
To jest ślepa uliczka, biorąc pod uwagę dostępność i ceny procesorów 68060.
[#55] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@_arti, post #52

Na aliexpress znalazłem wiele aukcji gdzie można zamówić po 20 sztuk w cenie 60 dolarów sztuka oraz kilka gdzie mogę zamówić masę sztuk po 23 dolary.

Przykład MC68060RC50:
Ilość: 100
(9887 części available)
Suma:
US $2,310.11

Czy to jest jakaś ściema czy co?
Są też aukcje z prockami 060 za 100 dolarów.
Nie wydaje się to ceną zaporową.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:44:06 przez Vato
[#56] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #55

To są prawdopodobnie najwolniejsze (50MHz), niekręcące się i wydzielające masę ciepła wersje. Ja bym się w to nie pchał ale jak ktoś chce...
[#57] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #55

to qp te szlify :P haha
[#58] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@QUAD, post #57

Ale szlify z czego? Motorola nie produkowała wolniejszych 68060 niż 50 MHz.
[#59] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #58

MC68060RC50 71E41J (rev. 6, który idzie na 100MHz) często jest tak naprawdę przeszlifowany rev. 0, który idzie na 50MHz i bierze 2x więcej prądu, lub z PRC dostajesz jeszcze gorzej wersję przeszlifowaną z LC, a czasem z EC i pozamiatane. Taki procesor nadaje się do pchania karuzeli w Ami, niczego innego.
[#60] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #58

Dokładne to miałem na myśli :)
Już nie jeden raz były takie sytuacje że ktoś kupił u Chińczyków rev.6 a okazywało się że to były rev.1 i nie szło tego podkręcić, jak bym kupował 060 to tylko i wyłącznie od pewnego źródła.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem