Komentowana treść: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
[#1] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
Oho, w takim razie jest spora szansa na wejscie do pierwszej dziesiatki w konkursie :)
[#2] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
OK
[#3] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #1

Widziałem preview VILQa i sądzę ,że są szanse co najmniej na podium OK
[#4] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
szkoda, że nie pisze że w Gdansku w newsie. Tak to osoba postronna musi szukać.
[#5] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
ja juz z zona i corcia w GDA :)
[#6] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #1

Drogi Axiomacie, wypada mi poinformować Ciebie, że moja gra nie pojawi się w konkursie, więc nie musisz nic dla mnie nagrywać. Pracuję nad grą i postępy publikuję na swoim blogu, jednakże jest ona jeszcze w fazie projektowania. Grywalna jeszcze nie jest.
[#7] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Hexmage960, post #6

Ok, moze za rok w takim razie :) Pozdrawiam i zycze powodzenia w pracach... Oby udalo sie gre ukonczyc - to najwazniejsze!
[#8] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Hexmage960, post #6

minniat daj ze juz spokoj na litosc boska. ile mozna. nawet ja dalem rade napisac kompo fillera...
[#9] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #7

Bo widzę grxmrx że zastosowałeś tu taką innowacje i wstawiłeś w newsie player YT. Jak? wstawić player YT w postach na Forum?

Bo w źródle strony jest takie coś

<div class="ac"><iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fRoPRGoRhrY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></div>


Czy na Forum jest taka możliwość aby kod HTML wpisany w poście się wykonał? Lub co trzeba dopisać aby się wykonywał?
[#10] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@aszu, post #8

No i co mam Ci powiedzieć, kolego Aszu byś to zaakceptował? Zawsze byliśmy w dobrych stosunkach, szczególnie na początku znajomości, jednak ostatnio czepiasz się bardzo moich wypowiedzi. Ja Cię polubiłem na początku znajomości, kiedy szukałeś pomocy przy stawianiu pierwszych kroków w programowaniu i myślałem, że Ty mnie też. Zerknij na mą stronę, a przekonasz się, że moja praca idzie bardzo do przodu.

A tak w ogóle, to życzę wszystkim osobom, które pojawią się na RetroKomp udanej imprezy, a uczestnikom GameDev Compo - dużo nagród!

@Axiomat
Myślę, że moje marzenie o napisaniu gry się w końcu ziści. Życzę Ci powodzenia w konkursie!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 13:56:31 przez Hexmage960
[#11] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Hexmage960, post #10

to nie jest czepianie sie, bynajmniej. i nie ma najmniejszego zwiazku z sympatia. po prostu z twojego pisania na forum nic nie wynika. co chwila zaczysz cos nowego, potem zmieniasz zdanie, potem cos rysujesz, a potem zakladasz nowa strone, wynajdujesz kolejna wymowke. i dalej nic z tego nie wynika. jak ten erotoman gawedziarz. duzo gadania i nic wiecej. zazwyczaj to ignoruje i nic nie pisze, ale na boga chlopie. skoro mi sie udalo cos napisac, to jakie ty masz wytlumaczenie?
[#12] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
Ja (przy pomocy Aszu) to wystawie coś w rodzaju ciekawostki niż gry, bo do wersji alfa to jeszcze bardzo daleko. Zatem z radością obstawiam ostatnie 11 miejsce.
[#13] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@asman, post #12

zadna tam ciekawostka, po prostu bardzo wczesna wersja. bojcie sie:D
[#14] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@TechNineWonder, post #9

Nie ma takiej możliwości, ale pojawi się w przyszłości odpowiedni tag video.
[#15] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@grxmrx, post #14

SpokoOK
[#16] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@grxmrx, post #14

Wow! Co za nowatorstwo!
[#17] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
Bo słuchałem teraz radia PLUS i mówili o RK i wypowiedz chyba kogoś z organizacji. Że mają bardzo zabytkowy komputer SAM Coupé I tak się się zastanowiłem czy mamcie może tam Sharp X68000 z OS 9 i 060 Co? Chyba nie.

To zabrzmiało tak jak by ten SAM Coupé to był jakiś Święty Gral IT ubiegłego wieku.

Już mogliście powiedzieć że macie najszybszą Amige z m68k w FPGA czyli V2 w A600.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 12:16:41 przez TechNineWonder
[#18] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@TechNineWonder, post #17

"Zabytek - obiekt lub przedmiot mający szczególną wartość ze względu na wiek lub walory estetyczne"

A to od teraz tylko Sharp jest bardzo zabytkowy? Nowe kryteria jakies obowiazuja?
[#19] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #18

Zależy co ma dla kogo miano zabytku, po za tym to w radio nie wspomnieli ani słowa o Amidze, a news jest na ppa a nie scena.ppa.

Mogli chociaż powiedzieć " I standardowo jak zawsze Amiga" a tu nic takiego nie było płacz tylko o jakimś zabytku od C= i Sam.
[#20] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@TechNineWonder, post #19

dziekuje wszystkim za wspaniala impreze!

gratulacje dla ekipy od gry VILQ za kolejna swietna produkcje, ktora musiala wygrac :) - project r3d dziekuje Wam za wspanialy gest! :)
[#21] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@juen, post #20

Podłączam się:
Bardzo fajna impreza którą jeszcze długo będę pamiętać! Nie chodzi o miejsca które zajęliśmy i nagrody ale o możliwość pobycia z wieloma ciekawymi osobami bardzo pozytywnie zakręconych na swoje hobby
Dzięki wielkie dla organizatorów, w tak dużej liczbie ludzi nie pozwolili nam się zagubić. Poczułem się jak prawdziwy celebryta kiedy ludzie podchodzili do nas i gratulowali czołgów albo co w ogóle było kosmosem, prosili o własnoręczny podpis na pudełku z grą Szok!
Organizacyjnie bardzo płynnie, dużo się działo, pełna profeska. Niestety nie byłem na zbyt dużej ilości retrogamingowych imprez, ale w porównaniu z innymi "spędami" było rewelacyjnie. Duże brawo dla organizatorów OK
Dziś na pokazie hobbystów w Olsztynie statuetka "Retrokomp Star Award" robiła furrorę. Cała reszta materiałów jak identyfikatory plakaty ulotki, ludzie pytali czy ja naprawdę z Olsztyna jestem a nie z Gdańska
Dołączam się do pozdrowień ekipy Vilqa, jesteście świetni, z wami przegrać to nie porażka Odezwijcie się potem
Pozdrowionka dla wszystkich ludzi znanych tylko z ksywy i postów forum, naprawdę miło było was wszystkich poznać osobiście.
BRAWO! OK
[#22] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@TechNineWonder, post #17

[#23] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
Impreza super, ale do tego zdazyli nas juz organizatorzy przyzwyczaic :)

Dzieki dla wszystkich co zaglosowali na VILQa, fajnie ze udalo sie wygrac, szczegolnie ze konkurencja byla w tym roku wyjatkowo mocna.

Ciesze sie ze poziom konkursu z roku na rok rosnie, bo to sprawia ze powstaja coraz lepsze produkcje, a o to przeciez tu chodzi przede wszystkim - zeby posiadacze starych sprzetow mieli dostep do nowych dobrych gier.

Dziekuje tez za godziny rozmow ze wspanialymi ludzmi, ktorych nie brakowalo. Przede wszystkim milo bylo w koncu poznac osobiscie czesc ekipy Project R3D - niesamowici i przesympatyczni kolesie :) Szczerze Wam zycze zebyscie w koncu za rok wygrali, bo odwalacie kawal rewelacyjnej roboty!

PS: Czekam z niecierpliwoscia na Bridge Strike w pudelku. Gra zapowiada sie mega :)

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 12:47:11 przez Axi0maT
[#24] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #23

Gratulacje dla wszystkich! VILQ wyglada super. Tak przy okazji to ja mysle o nabyciu Megadrive, take ze w jakis sposob mozna polozyc na grze swoje lapska?

Bridge Strike to elegancja a i gratulacje dla Makara:D W takim tempie to szybciutko zakasujemy wszystkie gnioty w Backbone:D A w zasadzie juz zostaly zakasowane:P

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 13:03:25 przez aszu
[#25] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #23

Zobaczyłem sobie tego VILQa i, kurde bele, muzyka jest rewelacyjna. Gra, jako, że jestem lekko świrnięty na punkcie BitTrip Runner-a (szczególnie dwójeczki, która jest grą perfekcyjną, 10/10, etc) podoba mi się to, na jakiej mechanice Wasza gra się opiera.
Ech, obejrzę jeszcze raz. Muzyka rozsadza żyły zajebistością!
[#26] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@aszu, post #24

Gratulacje dla wszystkich! OK Ja, jeśli uda mi się dokończyć obecny projekt wystartuję za rok.

Widzę na stronie organizatorów wyniki konkursu, ale gdzie można pobrać produkcje? Z przyjemnością przetestuję tą nową grę od Koyota i Juena (widzę drugie, wysokie miejsce), ale też i inne gry.
[#27] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@aszu, post #24

w Twojej gierce czuje potencjal, dokoncz ja :)

VILQ zajebisty, czekam na finala i mam nadzieje, ze zagram w release na swojej SMD :) juz sie boje co bedzie co za rok :D

Sordan - rozwaliles nas pozytywnie :)
[#28] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@juen, post #27

Hej! Czy mógłbyś podać namiary na Bridge Strike'a? Jeśli gra nie jest do pobrania, to chociaż film? Dzięki.
[#29] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Hexmage960, post #28

[#30] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@juen, post #29

Dziękuję. To jest plik exec ma się rozumieć?

Dodane: Już uruchomiłem na swojej Amidze. Gra naprawdę super! Muzyka klimatyczna, fajnie się ekran trzęsie od rozwalania mostów. No i oczywiście ładna, czytelna grafika. OK

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 13:54:59 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem