Komentowana treść: Prisma Megamix w sprzedaży
[#1] Re: Prisma Megamix w sprzedaży
Kupuje. Czy RetroAmi juz ma je w ofercie 😊
[#2] Re: Prisma Megamix w sprzedaży
Stream 8bitowy na porcie zegara to troche lipa, szkoda bo to gorzej niż A1200 z 14bitami. Dla właścicieli Zorro2 jest to faktycznie smakowity kąsek za względnie sensowną cenę.
[#3] Re: Prisma Megamix w sprzedaży
1. Redakcja straszy w newsie zdjęciem prototypu z kabelkami
2. Mocowanie tej karty przy instalacji w A1200 z podłączeniem do clockportu nie zostało w ogóle przemyślane. Ot weź se człowieku zapakuj w foliową torebkę, owiń taśmą klejącą i upchnij gdzieś .
3. To właściwie w tej chwili nie jest karta dźwiękowa, tylko karta do streamowania muzyki. Dekodowanie MP3, OGG i FLAC to z pewnością mocna rzecz przy słabych amigowych procesorach, ale sterownika AHI nie ma.
4. Cena hmm, niecałe 400 zł. Mogłoby być trochę taniej, sztuka nówka głównego chipa kosztuje 30 dolarów przy zakupie jednej sztuki. Niemniej cena z kosmosu to nie jest, moim zdaniem szału nie ma, ale do zaakceptowania. Zakładając, że sterownik AHI pojawi się w przyszłości.
[#4] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@michal_zukowski, post #2

Stream 8bitowy na porcie zegara to troche lipa
Fakt, że musisz przepchać przez 8-bitowy port, ale sam dźwięk może być jak najbardziej 16-bitowy.
[#5] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Risc, post #1

chyba nie będzie tego w RetroAmi
[#6] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Krashan, post #4

Prisma Megamix Sound Card
link

link2

link3

no chyba jest ok

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 16:35:22 przez Dorian3d
[#7] Re: Prisma Megamix w sprzedaży
[#8] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Krashan, post #4

Z tego co zrozumialem streamowanie PCMa przez port zegara mogą być 8 bitowe, a przez Zorro2 16bitowe.
[#9] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@michal_zukowski, post #8

Gdzie o tym piszą? Jeżeli tak, to faktycznie wieje bryndzą. Chociaż wciąż do słuchania muzyki, czy radia z netu jest to spoko rozwiązanie.
[#10] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Risc, post #1

W Amigakit.com są.
Właśnie zamówiłem dwie sztuki. 😄
[#11] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@neuron55, post #10

ktoś jeszcze zamawia ? chętnie bym się dopisał.
[#12] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Krashan, post #3

Czekam na odpowiednik Delfiny. AHI to podstawa. Nasi zdolni sprzętowcy dadzą radę.
[#13] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Risc, post #1

Trzeba zamawiać bezpośrednio w AmigaKit.
[#14] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Krashan, post #3

[#15] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Dorian3d, post #14

foto nie moje ale da się zainstalować



Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 11:32:12 przez Dorian3d
[#16] Re: Prisma Megamix w sprzedaży
Czytając takie newsy ciężko mi pozbyć się tego okropnego déjà vu. Wiele lat temu piałem z zachwytu przy każdej wzmiance o Melody 1200 z dekoderem MPEG. Nigdy bym nie przypuszczał, że 18 lat później zobacze niemal taki sam news i wzbudzi on wśrod ludzi podobne zainteresowanie. Amiga... szeroki uśmiech
[#17] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Risc, post #11

Ja będę zamawiał na 100%. Czyli Gdańsk 2 szt.
Może ktoś jeszcze z 3city?
[#18] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Raybeez, post #17

Potwierdzam
[#19] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Dorian3d, post #7

Ta fotka to cały zestaw? Taśma i ten zestaw portów też jest w zestawie? Do tego potrzebowałbym kabla do portu zegara... Mocno się zastanawiam...
[#20] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@Risc, post #18

To jak by co ja czekam do jutra i jutro zamawiam dla siebie i Risc'a.
[#21] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@perinoid, post #19

Jak będziecie zamawiać w AmigaKit to przy zamówieniu najlepiej napisać do jakiego modelu Amigi ma być ta karta, zaoszczędzicie na czasie.
Ja nie napisałem i dopiero na kolejny dzień dostałem zapytanie do jakiego modelu Amigi ma być ta karta. Do A4000 jest karta, dyskietka ze sterownikami i śledź z porami wejścia wyjścia na tasiemce podpinanej do karty. Kabelek clockport można tam dokupić osobno.
Gzieś mi się obiło o uszy że w A3000/4000 mając Prismę można wykorzystać clockport który jest na miej do podłączenia innych urządzeń, ale czy to działa to głowy nie dam szeroki uśmiech
Można osobno dokupić backplate za Ł12 do Amig 1200 desktop i do towerek.

link






Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 17:51:54 przez neuron55
[#22] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@neuron55, post #21

Ktoś wie, czy zadziała w A600 z A604, które posiada clockport ?
[#23] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@twardy, post #22

Albo w x-surf na clockport ? bo nie mam wolnych zlotów zorro :)
[#24] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@twardy, post #22

Piszą że tak zobacz #332
link

Ktoś to testował na A600 bez karty procesorowej z A604n i... działa szeroki uśmiech
[#25] Re: Prisma Megamix w sprzedaży
produkt niedopracowany i w sumie nie mający sensu, lepiej grać mp3 i flac z komórki...

przez trzy lata nie było komu napisać najprostszego sterownika? serio?
[#26] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@neuron55, post #21

I co, nie mówiłem że taśma izolacyjna i trytytki?
[#27] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@XoR, post #25

Jeżeli tak na to patrzeć to dzisiaj właściwie prawie wszystko lepiej robić z "komórki" (ciężko mi tak nazywać dzisiejsze kieszonkowe komputery). szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 21:05:42 przez MDW
[#28] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@twardy, post #22

Sprawdzimy jak przyjdzie, chyba że też chcesz zamówić z nami.
Ja mogę przetestować na X-Surf 2 clockporcie w A2k, Zorro i A120 jak przyjdzie to możesz wziąć pod pachę 600 i sprawdzimy z rozszerzeniem.
[#29] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@neuron55, post #21

Czy ktos z Was orientuje sie co konkretnie potrzebuje zamowic zeby karta dzialala mi w A1200 tower? Rozumiem,ze karta Prisma Megamix, plytka z wyjsciami audio i kabelek do clockportu,tak? Z tego co ogladalem plyte A1200 to szpilek do clockportu nie widze. Czy powinienem odszukac te sygnaly i je sobie wyprowadzic?
[#30] Re: Prisma Megamix w sprzedaży

@adi, post #29

Z tego co ogladalem plyte A1200 to szpilek do clockportu nie widze.
Złącze P9B jest między Kickstartem a układami pamięci Chip. Powinny być wlutowane piny 2×10.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem