Komentowana treść: Trashcan dla MorphOS-a
[#1] Re: Trashcan dla MorphOS-a
A gdzie 3.10? Ja się zapytowywuje :D
[#2] Re: Trashcan dla MorphOS-a
Krashcan!

No, 1:0 dla MOS Team na początku roku.
[#3] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Sokok, post #2

E tam. Ja sklasykowiałem doszczętnie.
[#4] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Krashan, post #3

Hej Grzegorz, ale to może da się jeszcze wyleczyć? szeroki uśmiech
[#5] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@KM, post #4

Wątpliwa sprawa... w/g mnie to nieuleczalna choroba .
[#6] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Krashan, post #3

Jeśli tak to co robi jeszcze niebieski motyl pod Twoim avatarem?
Chyba, że skrzydła ma uszkodzone i nie może odlecieć.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 12:26:54 przez deez
[#7] Re: Trashcan dla MorphOS-a
No i to jest progress - małymi kroczkami użytkownicy otrzymują to, co sami chcieli i jeszcze za to płacą. I tak bym widział rozwój każdego amigowego systemu a... nie update'y w których poprawia się literówkę w About czy robi sterowniki do dwóch kart graficznych tylko po to by Quake miał 1fps więcej a to wszystko za kilkadziesiąt Euro. A sam system leży i kwiczy bo nie ma, już nawet nie aktualnego softu, ale podstawowych, wbudowanych narzędzi (jak np. właśnie kosz czy sensowny filemanager).

Pytanie do MOS teamu - w MOS-ie aktualnie brakuje mi wirtualnych pulpitów i czegoś ala Expose - czy jest w ogóle szansa na coś takiego w amigowym systemie?
[#8] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #7

nie ma, już nawet nie aktualnego softu, ale podstawowych, wbudowanych narzędzi (jak np. właśnie kosz czy sensowny filemanager).


Bez przesady. Funkcję kosza w SFS pełni ukryty na każdej partycji katalog .recycled. Mnie jakoś kosza w wersji opisywanej przez news nie brakowało nigdy.
Co do filemanagera - czego do "sensowności" brakuje Ambientowi?
[#9] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@deez, post #6

Wrzuć MOSza do kosza.
[#10] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@recedent, post #8

W porównaniu do Findera - jeszcze sporo ale ja akurat pisałem o OS4
[#11] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@recedent, post #8

Narzekających nie brak Ci u nas.
[#12] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #10

Dajesz. Co konkretnie z Findera? Oznaczanie ikon fikuśnymi kolorkami?
[#13] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@recedent, post #12

Hmm, tak z pamięci:
- irytuje mnie blokowanie listerów kiedy kopiuje/rozpakowuje coś z jednego do drugiego;
- fajnie by było mieć możliwość edycji nazwy pliku po kliknięciu w nazwę;
- chyba najbardziej irytujące - psujące się show all/only icons i zapamiętywanie pozycji okna, które chyba od nigdy mi nie działa (podobno trzeba jakieś tricki wykonać i wtedy działa no ale no bitch, please...)
- zaznaczanie wielu plików w listerze jest zbyt czułe - bardzo często przy drag&drop oprócz TYCH plików, które chciałem akurat skopiować przypadkowo przenosiłem jeszcze kilka innych;
- brak możliwości robienia sobie skrótów do najpopularniejszych lokalizacji;
- przełączanie lista/ikonki guzikami zamiast menu też byłoby o wiele wygodniejsze;
- brak możliwości przesuwania okna poza ekran;
- to co już pisałem - expose i pulpity;

Także ten - jest spoko (i lata świetlne w porównaniu do OS4) ale sporo można jeszcze usprawnić jeśli chodzi o usability.
[#14] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #13

fajnie by było mieć możliwość edycji nazwy pliku po kliknięciu w nazwę


A mi akurat tego nie brakuje - za dużo kłopotu z przypadkowym klikaniem w nazwy. Wystarczy mi "Prawa Amiga + R".

chyba najbardziej irytujące - psujące się show all/only icons i zapamiętywanie pozycji okna, które chyba od nigdy mi nie działa


Jeśli wszystkim działa, a Tobie nie to znaczy, że problem leży u Ciebie między monitorem a oparciem krzesła

brak możliwości robienia sobie skrótów do najpopularniejszych lokalizacji


A taka możliwość akurat istnieje.

przełączanie lista/ikonki guzikami zamiast menu też byłoby o wiele wygodniejsze


Przecież możesz przełączyć gadżetem cykilcznym po prawej stronie okienka. Czym różni się jedno kilknięcie w przycisk od jednego kliknięcia w gadżet? Ale jeśli brakuje Ci przycisku - proszę bardzo, wyciągasz do panelu knefel "Switch view":



brak możliwości przesuwania okna poza ekran


Ekhem...

[#15] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@recedent, post #14

Dobra, co mam gdzie włączyć, żeby:
- przesuwać okna poza ekran;
- snapshot na pozycji/trybie okna działał;

szeroki uśmiech
[#16] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #10

Ty tak z tym finderem na powaznie?
[#17] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #15

Domyślnie okna poza ekran przesuwasz z wciśniętym przyciskiem Ctrl. Jeśli wolisz bez przycisku - odpowiednia opcja jest w systemowym IControl (zakładka "Ekrany i pulpit").

Co do snapshotowania - jeśli katalog nadrzędny tego co snapshotujesz ma ikonkę (nie domyślną, tylko fizyczny plik .info z krwi i kości) to musi zadziałać. Jeśli nie działa - podeślij mi tę ikonkę, bo zastanawiające to niemożebnie.
[#18] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@pamp3rs, post #16

No trudno inaczej jak się od prawie 15 lat nie używa nic innego
[#19] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@recedent, post #17

I jak ma i jak nie ma - nie działa Poza tym, jeśli nie ma, to funkcja snapshot mogłaby se go sama tworzyć. Mam jeszcze spośród kilkudziesięciu katalogów wybierać ręcznie te, w których być może będę chciał se coś poustawiać i ręcznie zapisywać im ikonki? Który my mamy rok? :D
[#20] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #13

Hmm...
- jeśli robisz kopiowanie przez "kopiuj/wklej" to nie powinno blokować, przez d&d - potwierdzam, że blokuje
- przy rozpakowywaniu natomiast, u mnie nie blokuje
- edycja nazwy pliku jest jak najbardziej możliwa po dłuższym przytrzymaniu lewego mychy, ale dotyczy to tylko listera gdzie nie widzimy ikonek, no i kwestia jeszcze włączenia tego w ambiencie
- show all/only icons i zapamiętywanie okna pozycji - u mnie działa TM
- niestety ambient nie ma jeszcze ustawiania czułości, jakiejkolwiek
- skróty można sobie robić, no chyba, że myślimy o czymś innym
- przełączanie lista/ikonki można robić z klawiatury numerycznej, od dawna
- przesuwanie okien poza ekran jest już od wieków, wystarczy to sobie włączyć w prefsach
- o expose i pulpitach się nie wypowiem bo się nie znam
[#21] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #19

No jak nie działa jak działa przeż.

Inna rzecz, że opcja utworzenia ikonki jak user robi snapshot - jak najbardziej powinna być.
[#22] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@deez, post #6

Jeśli tak to co robi jeszcze niebieski motyl pod Twoim avatarem?
Sygnalizuje, że MorphOS znajduje się gdzieś tam na peryferiach moich obecnych zainteresowań. Mam też jeden komputer z MorphOS-em, co prawda bardzo rzadko włączany, ale jednak.
[#23] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Krashan, post #22

Czyli nie jest jednak tak źle z Tobą.
Zawsze jakieś światełko w tunelu się świeci gdzieś.
[#24] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #18

Finder i "uzywac" hje hje ;)
[#25] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #15

- fajnie by było mieć możliwość edycji nazwy pliku po kliknięciu w nazwę;

No jak nie ma jak jest :] Ustawiasz się w trybie listera środkowy klik myszy i proszę zmieniasz nazwę. Ba! Jak będzie to zmiana nazwy pliku to nawet zostawi rozszerzenie i zaznaczy tylko samą nazwę.
Ps. Ale spoko wiemy, macowe przyzwyczajenia, więcej niż jeden klik boli przez całe życie.

Wracając do głównego tematu... Ów śmietnik do MOSa to jakaś... pomyłka. Nie wiem komu to było potrzebne. Bez urazy dla Jacy (świetny programista) ale rozumiem ze to jest 'nasz killerApp 2017 no to teraz tylko świetlana przyszłość nasz czeka'. W sumie to jak dla mnie to brakuje mi tylko jednego jakiegokolwiek oficjalnego info 'gdzie jesteśmy' i ' dokąd idziemy'. I mogą dević sobie kolejne 10 lat bez release. Może ktoś jeszcze będzie czekać...
[#26] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@RadziN, post #25

Było zapotrzebowanie (wątek na MorphZone), chyba nawet jakieś bounty? To Jaca zrobił i już. Nie ma się nad czym rozwodzić.
[#27] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #13

Ten expose i pulpity też by mi się przydały. Może jest więcej ludzi i jest możliwość zorganizowania zbiórki? Czy znalazłby się chętny wykonawca?
[#28] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@pamp3rs, post #24

Gadasz jak moja żona, która uparcie, od wielu już lat, na każdym maku instaluje jakąś namiastkę Total Commander, napisaną w JAVA przed 10-cioma laty

@grxmrx
No nie? Jak się siada do komputera z Windowsem, jak się na co dzień korzysta z OSX czy nawet Ubuntu, to jakby się cofnąć do epoki kamienia łupanego. Z chęcią bym do takiego bounty dołożył.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 17:12:21 przez _arti
[#29] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #28

Co do rozwiązania typu expose to w KDE jest moim zdaniem najlepsze i podobnej funkcjonalności mi brakuje głównie na MorphOS-ie. Wirtualnych pulpitów rzadziej używam tak na OSX czy Linuxie. Prędzej brakuje mi na innych systemach czegoś takie jak amigowe ekrany, które są też na MorphOS-ie. Co do pozostałych funkcjonalności to Ambient moim zdaniem jest znacznie wygodniejszy w użyciu niż wszystko co używałem na innych platformach. Oczywiście nie oznacza to, że jest idealny i nie wymaga ulepszeń czy poprawek.
Jak zacząłem częściej używać OSX to nieporęczność, ułomność wręcz Findera w porównaniu z tym co dotychczas używałem (Magellan na Amidze i MorphOS czy Ambient na MorphOS) była duża. Niestety przyszło do tego przywyknąć, ale to temat na inną dyskusję.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 17:26:36 przez grxmrx
[#30] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@grxmrx, post #27

Bounty na Expose? Proszę bardzo, chętnie się podejmę. Upierdliwość zadania wyceniam na 700 eur.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem