Komentowana treść: Trashcan dla MorphOS-a
[#31] Re: Trashcan dla MorphOS-a
Mam pytanie - obsługa dwóch ikon - mam tylko ikonę domyślną dysku. Czegoś mi brakuje?
[#32] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Pero, post #31

Ikonki nie są częścią archiwum - musisz znaleźć własne i podmienić je w okienku Informacje dla wolumenu Trashcan:. Dwa razy - raz gdy jest pusty, raz gdy nie jest.
[#33] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Jacek Piszczek, post #32

Dziękuję.
[#34] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Jacek Piszczek, post #30

Patrzcie, niby Polak a w ojro krzyczy!

A ogólnie to cieszy mnie mechanizm 'dziś pytanie - dziś odpowiedź'.
[#35] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@grxmrx, post #27

Nie korzystam z macosxa wiec nie za bardzo wiem co to ten Expose ale czy podobna funkcjonalność (podglad i wybór ekranów) nie jest już MorphOSie pod RMB na prawym przycisku belki okna?
[#36] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #35

Nie.
[#37] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #35

Kamień z serca, myślałem, że tylko ja nie wiem.
Przy okazji bounty proszę o jakiegoś linka z PayPalem, żeby maksymalnie prosto było do dokonania wpłaty. Dziękuję za uwagę. OK
[#38] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #7

aktualnie brakuje mi wirtualnych pulpitów i czegoś ala Expose

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami i na samą myśl o takich funkcjach portfel sam mi się otwiera. szeroki uśmiech
Jakiś bardziej dzisiejszy mechanizm do poruszania się po otwartych oknach, aplikacjach, ekranach by się przydał. MorphOS odziedziczył tę funkcjonalność (a właściwie jej brak) po AmigaOS. :) Poruszanie się po dużej ilości okien otwartych na tym samym ekranie jest lekkim koszmarem zarówno w AmigaOS 1, 2, 3, 4 jak i MorphOSie. Skoro już interface MorphOSa nam tak "makowieje" to moglibyśmy i ten element w applowym stylu dodać.

A tak nawiasem mówiąc to w obecnych wersjach macOS Expose nazywa się już Mission Controll (i działa trochę inaczej).
[#39] Re: Trashcan dla MorphOS-a
Jeżeli chodzi o sam śmietnik to ja bardzo chętnie go obadam. Lubię ideę śmietnika i na innych platformach przydał mi się wiele razy. Jest wygodniejszy i bardziej intuicyjny niż nasze SFS-owe .recycyled. Tylko oczywiście prawdziwy śmienik, a nie ta parodia, która powstała w AmigaOS 1.x i przetrwała do 3.9 (nie wiem jak w 4.x). Zawsze mnie zastanawiało po co w AmigaOS 3.x był ten śmienik skoro pliki po skasowaniu wcale tam nie trafiały. szeroki uśmiech Przecież to był właściwie zwykły katalog z funkcją kasowania zawartości. szeroki uśmiech Twórcy amigowego Trashcana sobie z nas zakpili. Cieszę się, że MorphOS nie przejął tego bezsensu.
[#40] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@pamp3rs, post #16

Ty tak z tym finderem na powaznie?

Też bardzo sprawnie się poruszam po Finderze. Ma on tyle ukrytych drobiazgów, że jak się to wszystko połączy z gestami na dużym touchpadzie, ekranami, tabami to można się w tym poruszać nie wolniej niż najwięksi spece po DOpusie. Tylko trzeba go zrozumieć. Oczywiście nie wszystko jest dobre ale ma świetne drobiazgi od których można się wręcz uzależnić. Dla mnie jest bardzo wygodny.
[#41] Re: Trashcan dla MorphOS-a
Pytanie do autora:

Widzę, że archiwum Trashcan zawiera trochę plików będących częścią MorphOSa i odrobinę mi to zaburza porządek jaki wprowadził MorphOS. Z zasady staram się nie modyfikować tego co jest w MOSSYS: i własne elementy dorzucam tylko do SYS:. Skoro Trashcan wymaga zmiany np. bibliotek icon.library i workbench.library w MOSSYS:Libs to jak to będzie gdy w przyszłości zrobię update z 3.9 do 3.10? Wersje tych bibliotek będą odpowiednie dla Trashcana czy znów trzeba będzie je podmienić na te z archiwum Trashcan? A może Trashcan będzie standardowym elementem MorphOS 3.10?
[#42] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@MDW, post #41

Na MorphZone jest o tym wzmianka, że ten "śmietnik" będzie w 3.10

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 21:32:07 przez deez
[#43] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@MDW, post #39

Dla mnie "śmietnik" jest bardzo interesujący. Osobiście lubię jak działa śmietnik w macOS, więc z radością zainstalowałem sobie go teraz w Mosie 3.9 .

Teraz w MorphOS przydałoby się wsparcie dla TRIMM :D , albo jakiekolwiek narzędzie do sprawdzania dysków SSD, ale na to pewnie nie ma co liczyć :)
[#44] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@trOLLO, post #43

Oj przydałoby się teraz (i to już, teraz a nie w 3.10!) coś do sprawdzenia SSD pod MorphOSem.
[#45] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@deez, post #42

Na MorphZone jest o tym wzmianka, że ten "śmietnik" będzie w 3.10

Będzie? Eeee, to super! Za dwa tygodnie dostanę kosz czy tego chcę czy nie chcę (akurat chcę). Dzięki za info. szeroki uśmiech
[#46] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@trOLLO, post #43

[#47] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@deez, post #44

Chciałbym też dostać w mosie systemowy sposób na zrobienie screenschota, coś jak w macOS (CMD+Shift+3 - i pstryk pliczek jest na pulpicie ) . Czasami takie coś jest bardzo przydatne :)
[#48] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@MDW, post #45

Za 2 tygodnie to akurat mam urodziny, wątpie by się wyrobili .
[#49] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Jacek Piszczek, post #30

Bounty na Expose? Proszę bardzo, chętnie się podejmę


To co, rzucać info na MorphZone? Nie wiem co to Expose i dlaczego powinienem go chcieć, ale pewnie znajdzie się więcej ludzi, dla których jest to niezbędny element systemu.

Edit: Aż obejrzałem film na YouTube. Już wiem co to Expose.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 22:49:08 przez recedent
[#50] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@MDW, post #41

Widzę, że archiwum Trashcan zawiera trochę plików będących częścią MorphOSa i odrobinę mi to zaburza porządek jaki wprowadził MorphOS


Cóż, funkcjonalność trzeba było zintegrować z Ambientem, więc nie dało się tego obejść. Możliwe, że wystarczyłby sam exec Ambienta w archiwum, ale wolałem dać całość na wypadek jakichś zależności.

Trashcan jest już oczywiście częścią nightlies 3.10.
[#51] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@recedent, post #49

To co, rzucać info na MorphZone?


Coś wyskrobię.
[#52] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Jacek Piszczek, post #50

Trashcan jest już oczywiście częścią nightlies 3.10.

Jeżeli tak to zupełnie nie było pytania. OK
MorphOS nadal jest najbardziej poukładanym systemem spośród wszystkich oryginalnych/nieoryginalnych/podrabianych systemów amigowych. OK Dodam, że mam lekką fobię na punkcie bałaganu w systemie operacyjnym (i oprogramowaniu, źródłach, plikach). Głównie dlatego od 27 lat nienawidzę rozwiązań Microsofu i staram się nie używać Windowsa. szeroki uśmiech
[#53] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@Jacek Piszczek, post #51

Daj znać w PM. Rzadko zaglądam na coś innego niż PPA Do listy życzeń dorzuciłbym hot-corners, bo bez tego expose trochę traci na użyteczności.


Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 11:10:09 przez _arti
[#54] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #53

Wątek na MorphZone jest tutaj. Na razie entuzjazmu tłumów nie wzbudził.
[#55] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@recedent, post #54

Całkowicie to rozumiem Trudno wymagać od ludzi, którzy na co dzień siedzą na jakimś tam Windows 7 czy 8 i co najwyżej fejsbuczka klikają a amigują sobie na MOS-ie dla zabawy, żeby potrzebowali czegoś takiego. Jeśli zaś ktoś pracuje na bardziej zaawansowanym systemie i nie używa expose/gestów/hot-corners czy wielu pulpitów, to chyba pomylił platformy
Tak czy siak, tłumów chętnych na pewno nie będzie no ale może się te 700 Euro uzbiera.

Komentarz jPV - rzeczywiście LOL! szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 11:25:31 przez _arti
[#56] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #53

Nie wiem na ile będzie spełniać założenia (testowałem to dość dawno i jakoś nie było mi potrzebne) ale jest link
[#57] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@RadziN, post #56

Jeśli expose będzie zintegrowane z hot-keyami, to pewnie dałoby radę.
[#58] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #53

Ale jakieś hot-corners chyba są dla MorphOSa. Nie jest to standardowy element systemu ale chyba działa.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 12:21:05 przez MDW
[#59] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@MDW, post #58

Zapewne chodzi o HotCorner. Tylko on wywołuje zdefiniowany przez użytkownika skrót klawiaturowy wówczas. Można teoretycznie przypisać do niego "Amiga+M" i mieć jakąś namiastkę Expose...
[#60] Re: Trashcan dla MorphOS-a

@_arti, post #7

@ _arti
Pytanie do MOS teamu - w MOS-ie aktualnie brakuje mi wirtualnych pulpitów i czegoś ala Expose - czy jest w ogóle szansa na coś takiego w amigowym systemie?


A mnie brakuje ściąganych ekranów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem