Komentowana treść: Premiera Viva Amiga!
[#1] Re: Premiera Viva Amiga!
Dodać należy, że są polskie napisy!
[#2] Re: Premiera Viva Amiga!
No fajnie, że taki film o Amidze jest. Ciekawe kiedy z polskim dubingiem lub napisami będzie w TV.
A-Eon powinien wykupić prawa autorskie i pokazywać, udostępniać za darmo,
z myślą przewodnią 'Zobaczcie to jest historia Amigi, a teraz nasza firma wyznacza nową jakość dla Amigi'.
Kupujcie nasze produkty, inwestujcie w rynek, niech pojawią się nowe gry, dema, programy użytkowe.
Działajcie dla sukcesu naszej platformy.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 20:19:40 przez rgrg2
[#3] Re: Premiera Viva Amiga!

@rgrg2, post #2

Spokojnie, najpierw może sam obejrzyj film, bo jeszcze nie wiesz co chwalisz. Akurat ja tego filmu nie rozpatrywałbym jako 'historii Amigi'.
[#4] Re: Premiera Viva Amiga!
tych filmów to ostation sporo się pojawiło. sam kupiłem chyba ze 4 (nie tylko amiga)

Czy ktoś kto to widział może porównać do "From Bedrooms to Bilions - Amiga Years"?
I w sumie nawet nie chodzi mi o treść, bo ta pewnie taka sama (choć może się mylę) ale ogólnie o formę, flow, ciekawostki nieopowiedziane wcześniej motywy? jacyś nowi przepytywani?
z góry dzięki na info
[#5] Re: Premiera Viva Amiga!

@retronav, post #4

Zacytuję sam siebie z forum.

Ja jeszcze nie oglądałem, ale goście z Retro Hour wypowiadają się pozytywnie. Film przeznaczony jest dla publiczności "mniej sprzętowej", pokazany bardziej przystępnym językiem niż przytaczana przez Ciebie pozycja. Ogólnie jest to film bardziej o ludziach, którzy stworzyli Amigę, przesycony "amerykanizmem".
[#6] Re: Premiera Viva Amiga!
Właśnie skończyłem oglądać.

Fajnie coś takiego obejrzeć. Chociaż gdybym ja realizował taki film to na pewno ustawiłbym zupełnie inne priorytety, co innego pokazał, co innego pominął. Film jest przede wszystkim zbyt amerykański. Nie mówię, że powinni się w tak krótkim materiale zagłębiać w techniczne szczegóły ale jednak kilka haseł nie sposób pominąć. Gadają 10 minut o Video Tosterze (który nigdy nawet nie dotarł do Europy), a nie mogli poświęcić choćby dosłownie 15 sekund np. Phase5? Tyle gadania o tym jaką to świetną maszynką do gier była Amiga, a nikt z branży gier się nie wypowiedział. Pokazywano tonę ciągle tych samych Amig, a nawet przez sekundę nie pokazano CD-32, CDTV. Tak wielu kluczowych tematów nawet nie dotknięto, a było ze 20 fanbojskich "emejzingowych" wypowiedzi w których było zero konkretów. Miałem wrażenie, że te wypowiedzi się powtarzają, że w kółko słucham tego samego.

Pomimo tych wszystkich wad fajnie mi się oglądało. Bardzo chętnie obejrzałbym podobny film ale zrealizowany w Europie. Amiga widziana z europejskiej perspektywy to zupełnie coś innego, dotyczy zupełnie innych czasów, społeczność inaczej wygląda i się zachowuje. Mam wrażenie, że u nas Amiga była inaczej używana.

Mandi & Kokos - dzięki za polskie napisy! Dobrze zrobione, nie mam do nich żadnych zastrzezeń (nawet było "tę Amigę", a nie "tą Amigę" - brawo). Dzięki Wam mogłem obejrzeć film bez wysiłku i ze 100% zrozumieniem. OK

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 01:06:06 przez MDW
[#7] Re: Premiera Viva Amiga!
Za użytkownikiem wrexwaz wrzucam kolejne linki do filmów. Myślę, że warto o nie rozbudować newsa.

iTunes: http://www.apple.co/2hy2y9W
Vimeo: https://vimeo.com/ondemand/vivaamiga
Amazon Video: http://www.amzn.to/2iMe3rP
Google Play: http://www.bit.ly/2hYLeXr
Vudu: http://www.bit.ly/2jc6ycG
Microsoft Movies & TV: http://www.bit.ly/2iQm1Tz
[#8] Re: Premiera Viva Amiga!

@MDW, post #6

Brawa za polskie napisy należą się głównie Mandi^ATO. Zach obudził się jakiś tydzień przed zamknięciem prac nad filmem, że chciałby mieć napisy po polsku, po tym jak Billu uświadomił mu, że w Polsce Amiga jest bardzo silna.

Mandi^ATO zarywał wieczory po pracy, święto niepodległości oraz zdaje się weekend, żeby to przetłumaczyć i jeszcze dać nam trochę czasu na korektę. I tu kolejne podziękowania dla mojej żonki Kini, która wyłapała masę takich "tą Amigę".

Zdaję sobie jednak sprawę, że przy takiej presji czasu na pewno pozostały jakieś wpadki, których zwyczajnie nie zauważyliśmy.
[#9] Re: Premiera Viva Amiga!

@Sokok, post #8

Zdaję sobie jednak sprawę, że przy takiej presji czasu na pewno pozostały jakieś wpadki, których zwyczajnie nie zauważyliśmy.

Nawet jeżeli powstały jakieś wpadki to na tyle małe, że ja nie zauważyłem (a raczej jestem przeczulony na punkcie napisów). Moim zdaniem robotę wykonaliście na 5/5. A biorąc pod uwagę presję czasu to na 6/5. Dzięki raz jeszcze! OK
[#10] Re: Premiera Viva Amiga!

@MDW, post #9

Dzięks w imieniu ekipy.
[#11] Re: Premiera Viva Amiga!

@Sokok, post #10

Sok OK!OK
[#12] Re: Premiera Viva Amiga!

@MDW, post #6

Ja na razie odpuscilem. Ogladam za to ponownie FBTB:Amiga years. Alez to jest dobry dokument. 2,5h samego dobra. Od historii (od Atari Bcs, przez protoplatow Amigi w formie Atari 400/800 do niej samej i wplywu jaki miala na swiat). Nie uwierze, ze Viva Amiga zbliza sie chocby w ulamku do tego materialu. Dopóki sam go nie zobacze.
[#13] Re: Premiera Viva Amiga!

@michalmarek77, post #12

Nie uwierze, ze Viva Amiga zbliza sie chocby w ulamku do tego materialu. Dopóki sam go nie zobacze.

A ktokolwiek przekonuje do uwierzenia?! Przecież wszyscy, którzy oglądali zgodnie twierdzą, że film nie spełnił oczekiwań i właściwie jest trochę straconą szansą na fajny dokument o Amidze.
[#14] Re: Premiera Viva Amiga!

@MDW, post #13

Wychodzi na to, że obecnie mamy absurdalnie dobry dokument o Amidze (FBTB:AY) i kolejny, który można po prostu zobaczyć bez żadnego spektakularnego efektu.
Godzina to przecież moment, trudno zawrzeć w takim czasie sporo treści.
[#15] Re: Premiera Viva Amiga!

@michalmarek77, post #14

Z jednej strony godzina to mało, a z drugiej strony ze 20 minut z tego to powtórzenia w amerykańskim stylu (jakby momenty przygotowane na przerwy reklamowe) i masa pustych zachwytów. Słowo "amazing!" pada chyba więcej razy niż w applowych prezentacjach.
[#16] Re: Premiera Viva Amiga!

@MDW, post #15

To akurat mnie nie dziwi.
Amiga=Amazing!
[#17] Re: Premiera Viva Amiga!

@MDW, post #6

a nie mogli poświęcić choćby dosłownie 15 sekund np. Phase5?


I nie ma nic o klasykach z PPC? Jeżeli nie ma, to autorzy są niepoważni.
[#18] Re: Premiera Viva Amiga!

@michalmarek77, post #14

obejrzałem... jestem na gorąco po... i ... meh!

100% zgoda z tym co michalmarek napisał wyżej.
nie wiem czy wypada narzekać, ale film jest słaby i to nawet nie dla tego że pokazuje Amigę z punktu widzenia US ale ogólnie wygląda jakby zlepek kilku faktów powiązanych słabo ze sobą.

FBTB faktycznie wygrywa.
trwa 2+ godz. ale nic nie jest przegadane. tłumaczy fenomen amigi dokładnie. a tu mamy najpierw 10 minut materiału który jest na YT potem video toster, trochę o A500 w europie, jakieś przebitki z Revision, itp ale gdybym pokazał to postronnej osobie to nie umiała by powiedzieć dla czego Amiga jest taka wyjątkowa... bardzo nieskładnie opowiedziane.
ale zastanawiam się ile Zach miał materialu a ile kazali mu (iTunesy i itp) przyciąć.

przy okazji czepię się ...
czy tylko ja widziałem jak niedopracowane są te renderowane animacje 3D? textura z logo IBM miga w pewnym momencie tak że aż daje po oczach. takich kwiatków jest jeszcze kilka...

tak czy siak. dobrze że już wyszło
generalnie - kupiłem, obejrzałem, ale mi średnio podobało.
[#19] Re: Premiera Viva Amiga!

@retronav, post #18

Ja kiedyś z ciekawości wrzuciłem na YT materiał z premiery Amigi żeby dowiedzieć się czego mogą się czepiać. I dowiedziałam - nie chodziło o prawa Cloanto do filmu, tylko o kilkunastosekundowe ujęcie z Warholem. Tak jak piszesz - nie wiadomo ile wycięto bo "komuś coś"
[#20] Re: Premiera Viva Amiga!

@Andrzej Drozd, post #17

I nie ma nic o klasykach z PPC? Jeżeli nie ma, to autorzy są niepoważni.

Jest mowa o X1000 i przez moment jest pokazany AmigaOS 4. Ale nie ma ani słowa o tym, że ludzie przetrwali na Amigach klasycznych tylko dzięki temu, że je przez wiele lat robudowywali o różne dziwne dodatki. Ktoś niekumaty po obejrzeniu filmu nadal nie wie, że do Amigi 1200/3000/4000 można wsadzić kartę z PowerPC. A nawet kartę graficzną. szeroki uśmiech Za to widzimy i słyszymy przez kilka minut, że Amiga generuje piszczący dźwięk i świetnie nadaje się do robienia "chipówek" (których "normalni" ludzie nie uważają nawet za muzykę).

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 16:54:46 przez MDW
[#21] Re: Premiera Viva Amiga!

@retronav, post #18

Teraz to śmiem twierdzić, że Viva amiga nie może stanąć w szranki z tubowymi materiałami (np tymi, które robi Kim Justice) a co dopiero o stawianiu go do porównania z FBTD:tAY.

Kurde, oglądnąłem go dziś znowu. Ależ to jest świetna rzecz.
No i Ci ludzie, którzy o niej opowiadają. Przecież tam nie ma żadnego prowadzącego, narratora - całość to wypowiedzi niżej wymienionych osób, które zostały pokładane w cudowną całość.
No i mamy w nim wszystko - genezę, historię, szczegółowe skupienie się na jej możliwościach technicznych, wpływ na IT, gry, demoscenę (nawet przez minutę gadają o VT i Lightwave )

(występują : Shahid Ahmed, Rich Alpin, Brian Bagnall, Kellyn Beeck, Allister Brimble, Martyn Brown, Stoo Cambridge, Eric Chahi, Sean Cooper, Glenn Corpes, Paul Cuisset, John Cutter, Mike Dailly, Joe Decuir, Mevlut Dinc, Martin Edmondson, Julian Eggebrecht, Ron Gilbert, Olof Gustafsson, Anders Hansen, Jon Hare, Bill Hart, Trip Hawkins, Dave Haynie, Mark Hellewell, Rico Holmes, Chris Huelsbeck, Tim Jenison, David Jones, Larry Kaplan, Glenn Keller, Chris Kingsley, Ron Gilbert, Jason Kingsley, Jesper Kyd, Rob Landeros, Richard Lowenstein, Frank Leonardi, Fredrik Liljegren, Dale Luck, Bjorn Lynne, Archer Maclean, Dan Malone, Paul Mclaughlin, R.J. Mical, Peter Molyneux, Andrew Morris, Dave Needle, Ron Nicholson, Markus Nystrom, David Perry, David Pleasance, Don Reisinger, Jim Sachs, Carl Sassenrath, Shaun Southern, Andreas Tadic, Bob Welland, Gary Whittaker...)

Jak ktoś jeszcze nie widział, a choćby minimalnie interesuje się Amigą, ba IT, to powinien to zrobić natychmiast. Minniat chyba by wyleciał w stratosferę po obejrzeniu
[#22] Re: Premiera Viva Amiga!

@retronav, post #4

Mam pytanie - dysponuje ktoś może napisami do From Bedrooms to Bilions - Amiga Years?
[#23] Re: Premiera Viva Amiga!
Miałem okazję zupełnie przypadkowo być na premierze filmu w Waszyngtonie na MagFescie, a także okazję poznać autora, pogadać z Amiga Billem oraz panem jak na zdjęciu załączonym szeroki uśmiech Wszyscy są szalenie sympatyczni. Autor filmu nie jest jakimś ekspertem od Amigi, podszedł do sprawy bardziej od strony osoby z zewnątrz. Mimo wszystko uważam, że świetnie oddał ducha tej idei, o czym jest dużo więcej w filmie niż o technikaliach. I to jest moim zdaniem świetne i nowe podejście do tematu.

Przy okazji - następnym filmem Zacha będzie historia Segi, także tematyka różnorodna. Oczywiście film jest z amerykańskiem perspektywy, dlatego dużo o VT. No ale też jakby inaczej miało być.

Mam cztery ulotki promujące film, na których autografy złożył Dave. Obiecałem dostarczyć polskim amigowcom. Myślę, że Amiparty to dobra okazja? Zrobimy jakieś compo ;)

[#24] Re: Premiera Viva Amiga!

@Fei, post #23

Przy okazji Fei, będą Wasze wykłady do odtworzenia może jakoś? No i pozazdrościć wycieczki, super.
[#25] Re: Premiera Viva Amiga!

@Fei, post #23

Pogratulować OK
[#26] Re: Premiera Viva Amiga!

@Sokok, post #24

Mają być na YouTube na kanale MagFestu.
[#27] Re: Premiera Viva Amiga!

@Fei, post #26

Dzięki, poszukam i dam suba.
[#28] Re: Premiera Viva Amiga!

@Sokok, post #27

[#29] Re: Premiera Viva Amiga!

@Fei, post #28

Chętnie bym zobaczył jakieś liczby, Polacy chyba niespecjalnie zakupy iTunes polubili (ale może się mylę), więc może stąd wysoka pozycja w rankingu.
[#30] Re: Premiera Viva Amiga!

@Fei, post #26

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem