Komentowana treść: World of Padman dla AmigaOS 4.1
[#1] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1
Ładny wysyp soft u pod AOS4
MorpOS dostał po dupie, a AOS4 zyskał kawał fajnego klasycznego softu
[#2] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@Agrabowski, post #1

No tego szpila akurat na MorphOSa nie ma, podobnie jak Enemy Territory.
[#3] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@waldiamiga, post #2

Ale mamy na przykład Homeworld (mniam!)...
[#4] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@Agrabowski, post #1

Mufa daj już spokój.
[#5] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1
Ideowo zbliżona do atarowskiego Henrys' House.Wciąga!OK
[#6] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #3

Homeworld od 2014 roku jest również dla AmigaOS4.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 17:59:01 przez Leon
[#7] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@KM, post #4

Mufa napisał mi w mailu... Hmm... Może napiszę tak: zarzeka się, że to nie on i uprzejmie prosi, żeby w miarę możliwości nie mieszać go do tego wątku oraz niefortunnych wypowiedzi drogiego kolegi Agrabowskiego.

Prosiłbym o nie wywoływanie wilka z lasu.
[#8] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #7

OK. Przepraszam za moją pomyłkę kolegę Mufę.
[#9] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@Agrabowski, post #1

Nieamigowego softu.OK
[#10] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@KM, post #8

powinieneś również przeprosić moją osobę.
Bo moje wypowiedzi nie miały na celu wywołania konfliktu.
Oceniłem to co widzę HunnoPPC robi dobrą robotę,
[#11] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@Agrabowski, post #10

Ciebie, a za co? Za to warcholstwo, które uprawiasz pod każdym newsem? Chyba Ci się pod czapką poprzewracało. Powinieneś się cieszyć, że ktoś pomyślał, że jeden z największych propagatorów Amiga OS4.x postanowił coś napisać pod innym niż swój nick. A czy to nie Ty przypadkiem tak dymiłeś swego czasu na eXecu? Nie odpowiadaj, bo nie chce mi się tego ciągnąć dalej.
[#12] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@KM, post #11

Hmm... tak się jakoś dziwnie składa że OS4 dostał "kopa" w momencie gdy MOS dostał "wyraźnej zadyszki"....
Zresztą jak są kody źródłowe (a powinny chyba) to "przeportowanie portu" na MOSa nie powinno być chyba aż tak trudne w większości przypadków.
[#13] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@pisklak, post #12

Pewnie tak. Ta sytuacja pokazuje, że robienie tych samych rzeczy trzy razy na każdy system osobno, mija się z celem. Nic dziś urlop, bo pędzę na badania, więc przygotowuje netbooka do Icarosa 2.2. Procesory x86 są nieuniknione, zobaczymy jak tam Aros stoi.
[#14] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@pisklak, post #12

OS4 dostał "kopa" w momencie gdy zaczął działać pod WinUAE.
Obecnie, gdy praktycznie zlikwidowano problem z dostępnością RAM pod emu, będzie już tylko gorzej dla MorphOS (co wcale nie znaczy, że będzie "dobrze" dla AmigaOS 4.x).
[#15] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #14

W pewnym sensie potwierdzasz to co mówię, bo emu jest na x86, a przecież system mógłby działać od razu na x86, a starocie jak taki janus-UAE (nie sprawdzałem jak to w praktyce działa, ale zakładam, że jest wygodne dla kogoś kto chce pograć, a nie chce bawić się w konfigurację itd.). A może coś na wzór Areosa. Nie odpisuj, bo i tak napiszesz, że na niczym się nie znam itd. przyzwyczaiłem się.
[#16] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #14

Czyli że moment - maki ze śmietnika są be, ale UAE na pececie jest cool?
Używałeś takiego OS4 pod UAE? Jaka wydajność? Ma to sens? Czy tylko sztuka dla sztuki? Bo jeśli mówisz że OS4 "dostał kopa" z powodu UAE, to ja widzę oczami wyobraźni system śmigający szybciej niż na X1000 :)
[#17] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@agrajek, post #16

Dostał kopa w sensie popularności.
PC stoi u każdego w domu, więc nikt nie musi szukać jakiegoś ekstra HW by instalowac MOSa.
Próg wejścia by pobawić się w domu AmigaOSem jest dziś minimalny. Kwestia chęci i wydania kilku groszy.
Czy ma sens "używanie" AmigaOS 4.x/MorphOS? Jasne, że nie ma.
To nie kwestia sensu - tu raczej chodzi o ciekawość i bawienie się ikonkami na pulpicie.
Jeśli kogoś to bawi, ma takie hobby - dlaczego nie. Jego sprawa co robi z wolnym czasem.
[#18] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #17

No wiesz, idąc tym tokiem rozumowania to najpopularniejszy jest AROS, nie dość że PC w każdym domu to jeszcze "próg wejścia" nie istnieje - nie trzeba wydawać nawet kilku groszy. Tylko że fakty przeczą tej teorii - AROS wydaje się najmniej popularny wśród systemów NG.
[#19] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #18

Aros to nie oficjalny system Amigi. Raptem jakis bieda substytut. Tylko ta oficjalnosc i prawdziwosc jest tutaj znaczaca jakoscia i jakimkolwiek "atutem". Aros? To cos co zainteresuje jedynie jakiegos uber hipstera z nadmiarem nud i wolnego czasu...
[#20] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@Agrabowski, post #1

Prezent świąteczny, podobnie jak w 2015 dostaliśmy Quake na Dark Places i Quake HD. Możesz założyć że końcem 2017 Huno ponownie wypuści jakieś porty gier.
[#21] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #17

Jako że nie odpowiedziałeś na moje pytania to zakaładam że:

- nie używałeś
- nie masz pojęcia o wydajności
- nie masz pojęcia o używalności
- nie masz pojęcia czy zadziałają gry z newsów
- nie masz pojęcia czy AOS4 dostał jakiegokolwiek kopa

Myślę że po męczarniach związanych z konfiguracją WinUAE i późniejszym nudnym przestawianiu ikonek pod AOS4, to większość ludzi sobie i tak odpuściła przygody z tym systemem.

Dlatego jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz
[#22] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@agrajek, post #21

Mną się przejmować nie musisz. Ciekawsze jest to dlaczego MorphOS ma tak śmiesznie mało użytkowników skoro taki fajny (AOS wcale nie ma lepiej)
Gdyby był fajny (ewentualnie użyteczny, wydajny) byliby użytkownicy i byłby soft. Proste
[#23] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@Agrabowski, post #1

Acha, dostałem info od HunoPPC że port ET: Legacy i World of Padman pojawią się na MorphOSa (kiedyś przeporcił 1941 Ex i Hurrican) ale ich priorytet jest niski.
Przy okazji, gdyby ktoś chciał okiełznać ET: Legacy na MorphOSa, to podaję linka do źródełek - Klik

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 17:12:44 przez waldiamiga
[#24] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #22

Mną się przejmować nie musisz.


Nie muszę, ale prostować głupoty które wypisujesz - mogę.
[#25] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #17

Czy ma sens "używanie" AmigaOS 4.x/MorphOS? Jasne, że nie ma.


Ma sens edukacyjny i rozrywkowy. AOS4 i MOS dają też wiekszą frajdę niż głupie gierki dla małych dzieci.OK


To nie kwestia sensu - tu raczej chodzi o ciekawość i bawienie się ikonkami na pulpicie.


Wierutne brednie zagrzybiałego pecetowca. Kolega chyba w ogóle nie ma pojęcia jeśli chodzi o Amigę i jej system.OK


Jeśli kogoś to bawi, ma takie hobby - dlaczego nie. Jego sprawa co robi z wolnym czasem.


No właśnie, niektórzy wolą odpalić PPainta, Youtube czy inne mp3 na AOS4/MOS, a inni wolą grać w stare i głupie giereczki na NESie.OK
[#26] Re: World of Padman dla AmigaOS 4.1

@Andrzej Drozd, post #25

Amiga to hobby, pożytek żaden i nie mówmy tu mowy o jakiejś szczególnej funkcji użytkowej.
Każdy ma w domu pc i na nim pracuje, ale odrywa się od tego do Amigi.

A propo gry. na Peg2 z radeonem 256 przycina nawet na 648x480 ( w zależności od perspektywy)

koment wysłany z odyssey na pegasosie2 właśnie ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem