Komentowana treść: Poradnik instalacji systemu MorphOS
[#1] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Raczej
[#2] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Korni, post #1

No poradnik to chyba za dużo powiedziane, mimo to projektanci MOS-a mogliby wziąć sobie kilka jego komentarzy do serca odnośnie usability i pewnych domyślnych ustawień systemu. Też się z nimi borykalem.
[#3] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Oglądałem tylko fragment filmju ale był zabawny/interesujący. Człowiek ściągnął "Alien vs Predator", rozpakował. W środku był tylko jeden plik ważący trochę ponad 4MB. No i facet miał nadzieję, że uruchamiając ten plik uruchomi mu się kompletna gra "Alien vs Predator" i będzie mógł grać. Reszta filmu też jest w takim klimacie?
[#4] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Sokok, post #2

Masz na myśli np. automatyczne ustawienie opcji że okna można przesuwać poza krawędź ekranu?

Autor "poradnika" trochę się zdziwił
[#5] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
A najlepsze to jest to:
My intention was to install AmigaOS, NOT MorphOS which is just amiga-like.
[#6] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@agrajek, post #4

Dokładnie tak.
[#7] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Obejrzalem z ciekawosci.
Nawet moja gre (MarioBros) odpalil. Ale nie potrafil w nia zagrac. Tak to jest jak sie opisu nie czyta...
[#8] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Lepiej ktos z was by wrzucil wlasny filmik z instrukcja instalacji MorphOS.
Nie rozumiem po co dawac kiepski filmik z jakims lamerem do news.
[#9] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Phibrizzo, post #7

To jest właśnie problem niszowych twórców. Gra powinna być intuicyjna, do uruchomienia przez trzylatka, a nie wymagająca doktoryzacji z readme.
[#10] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Sokok, post #9

Gra powinna być intuicyjna, do uruchomienia przez trzylatka, a nie wymagająca doktoryzacji z readme.


A ja nie lubię tego dzisiejszego podejścia do użytkownika, pewne minima powinny być wymagane- jak np mózg o możliwościach większych niż wspomniany trzylatek
[#11] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@BULI, post #10

Nie obrażać 3- latków oni są mądrzejsi jak się niektórym wydaje.
[#12] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@BULI, post #10

Potrzeba czytania readme w grze video to nic innego jak nieudolnisc tworcy.
[#13] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@powerzx, post #8

Ale ten filmik ma dużo wyświetleń i polubień. Tylko jakoś na PPA niedoceniany
Co do pytania - bo nie ma innych?
Gdybym np. ja nakręcił - byłby pewnie podobny. Taki filmik powinna nakręcić osoba która używa MorphOS i zna.
To już ten co zgłaszał news powinien powiedzieć co nim kierowało.
[#14] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Dziadziomiecio, post #11

#Dziadziomiecio
Nie obrażać 3- latków oni są mądrzejsi jak się niektórym wydaje.


Z reguły takie dzieci najmądrzejsze są dla własnych rodziców/babć/dziadków itp- wiem co piszę, bo jestem ojcem 2,5 rocznej Oli

#michalmarek77
Potrzeba czytania readme w grze video to nic innego jak nieudolnisc tworcy.


Fajny frazes, szkoda, że nie pasuje do tego przypadku (mamy do czynienia z portem gry). Nawet jak ktoś jest na tyle "leniwy", że nie jest w stanie przeczytać 'readme' to wypadło by by miał świadomość co ściąga z internetu ok, racja
[#15] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@adam_mierzwa, post #13

Jak się instaluje i użytkuje Windows 10 to trzeba mieć sporo wiedzy i samozaparcia, aby wszystko dobrze działało. Jako argument jest ta strona: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10, gdzie system ten tworzy armia ludzi. A co dopiero mówić o MorphOS, którego stworzyła garstka ludzi? Zupełnie jest to nieporównywalne.

Jak widać nasz autor szybko MorphOS'a zainstalował i się bardzo podniecał że mu się szybko uruchamia. Najbardziej śmieszne było dla mnie jak kabelek z zasilacza odwijał jedną ręką.


Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 11:36:20 przez gilban
[#16] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@gilban, post #15

Nie w tym rzecz, bo taki filmik można nakręcić o dowolnym systemie, niezależnie od wsparcia.
Treść i tytuł newsa nieadekwatne do rego co przedstawia. Post #1 to jest właściwe streszczenie.
Pytanie - skąd taka obstrukcja wśród użytkowników MorphOS że sami nie zrobią dobrego filmiku?
[#17] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@adam_mierzwa, post #16

Bo nie umiejo? Toż to bidne ludzie som, w śmietniku stare maki wygrzebujo i na nich swoje podróbki systemu instalujo. W kartonach po DigiBoosterze sypiajo gdzie byle na ulicy. Gdzie im tam do amerykańskich profesjonałów z Jutuba...
[#18] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@adam_mierzwa, post #16

Najwidoczniej Polacy sobie radzą bez filmiku :)
Amerykanin zrobił filmik nie po to żeby się pochwalić znajomością MorphOSa, ale po to żeby hajs z jutuba się zgadzał :)

Jeśli ktoś chce to znajdzie czas na wejście w ustawienia MOSa i zapoznanie się z tym, proste.

Ja miałem kiedyś takiego kolegę co posiadał A1200 z hdd, ale nie potrafił kopiować plików pod filemasterem, to że jego to przerosło to nie znaczy że filemaster jest do pupy.
[#19] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@recedent, post #17

Ja swojego PB G4 1,67 znalazłem opartego o kontener na śmietniku w blokowisku
[#20] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@amigachelm, post #19

Pewnikiem właściciel PB spał za kontenerem przykryty gazetą po śledziach, nieświadomy że ktoś mu struclę zabiera, śnił o pracy we młynie
[#21] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@michalmarek77, post #12

Potrzeba czytania readme w grze video to nic innego jak nieudolnisc tworcy.

Matko, to w jakie gry grasz, kolego?

Są gry trochę bardziej skomplikowane niż bijatyki typu SotB na PS4, Doom i inne.

Weźmy chociażby strategie jak Laser Squad, czy ekonomiczne, jak SimCity, albo jakieś gry logiczne. Trzeba troszkę bardziej wysilić szare komórki.

Gry w Szachy trzeba się nauczyć. Czy to dowodzi nieudolności twórcy?

Moim zdaniem złożona instrukcja tylko dowodzi, że produkt jest dobrze przygotowany. Czasami instrukcja jest zintegrowana z grą.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 13:20:47 przez Hexmage960
[#22] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@amigachelm, post #19

Ja swojego PB G4 1,67 znalazłem opartego o kontener na śmietniku w blokowisku

To miałeś niezłe szczęście, że akurat najmocniejszy laptop z G4. Ja za taki model zapłaciłem 500 zł. Do tego jeszcze wymieniłem dysk na większy i znacznie szybszy.
[#23] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Hexmage960, post #21

Civilization V czy nawet I jest również dosyć skomplikowana, ale to nie oznacza, że trzeba się doktoryzować z readme aby cokolwiek na ekranie się zadziało.

Twórcy sami sobie gola strzelają gdy np nie przemysla sterowania czy klawiszologii, większość szarych ludzi zwyczajnie ominie tytuł nazywając go niegrywalnym i mają rację moim zdaniem.
[#24] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Sokok, post #23

Ta... A wystarczylo wcisnac F1... Czlowiek wcisnal chyba wszystkie mozliwe jakie mial na klawiaturze, tylko nie ten. Moze za duzo ich mial?
[#25] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Phibrizzo, post #24

Ale po co miał wciskać F1? Serio pytam, nie znam produkcji i nie wiem czego ona wymaga.
[#26] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@Phibrizzo, post #24

Trza było na ekranie tytułowym wrzucić informację "Press F1 for help"
[#27] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@michalmarek77, post #26

Masz racje. Nie pomyslalem o tym.
[#28] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@recedent, post #17

No comments Siada lajk jak na fejsie.
MDW: Ja dałem tauzena, fakt że rok przed premierą 3.0, ale wtedy mniej więcej po tyle chodziły.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 17:13:28 przez waldiamiga
[#29] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@MDW, post #22

Tez znaleziony PB ma dwie wady: nie działa jeden slot pamięci i obudowa ma dwa poważne wgniecenia.

Niemniej jednak pomimo, że nie jestem jak wszyscy wiedzą entuzjastą MOS'a sam zainstalowałem ten dziwny system obok MacOS z dostępnych pomocy w necie.
[#30] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

@amigachelm, post #29

Ja sobie poradziłem bez pomocy, w końcu to system amigowy.
A że amigowe systemy są dla innych dziwne, to już nic nie poradzimy.

Instalowałem MorphOSa na takich sprzętach:

- Pegasos 1 G3
- Minimac
- PowerMac G4
- eMac G4
- PowerMac G5
- PowerBook G4

I nie miałem problemu...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem