Komentowana treść: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1
[#1] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1
Jest coś lepszego od MPlayera?
[#2] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@agrajek, post #1

Zabawne. Z tego co pisze Adam czy Mufa, wydajnosc tego programu jest gorsza od darmowych odpowiednikow...Wyglada to troche jakby "zrobmy cokolwiek, amigowcy i tak to kupia".
Inna sprawa, ze placenie 100zl za cos co wszedzie jest za free jest zastanawiajace.
[#3] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@michalmarek77, post #2

No z tym "wszędzie jest za free" to słaby argument, przecież wiadome jest że jesteśmy niszą w niszy, w tym rezerwacie obowiązują inne prawa No i nikt nikomu nie zabiera dostępności darmowych odtwarzaczy.
Płaci się za natywne amigowe rozwiązanie (obsługa AREXX-a, jest ReAction), za wygodę (zintegrowane GUI, nie jak w MPlayer który wymaga nakładki), i jest potencjał rozwoju (wsparcie nowoczesnych kart RadeonHD). Autorzy to dobrzy programiści.
Więc dlaczego jest tak wolno? To jest zagadka. Będą musieli coś z tym zrobić, inaczej większość z użytkowników komputerów poniżej X1000 tego nie kupi.
[#4] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@adam_mierzwa, post #3

Więc dlaczego jest tak wolno? To jest zagadka. Będą musieli coś z tym zrobić, inaczej większość z użytkowników komputerów poniżej X1000 tego nie kupi.

Myślę, że odpowiedź jest prosta: odtwarzacz nie jest napisany pod filozofię AmigaOS4/PowerPC, bez znajomości formatów, które odtwarza.

Nie to, że się wymądrzam i zrobiłbym to lepiej. To nie takie łatwe. Po prostu przy takim programie trzeba trochę posiedzieć, żeby zoptymalizować. Wymaga to sporo pracy i czasu oraz znajomości formatów i działania systemu AmigaOS4 i procesorów PPC.
[#5] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@adam_mierzwa, post #3

Problemem jest FFmpeg, zoptymalizowane pod x86.
[#6] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1
Tak na szybko. Na pewno stabilniejszy niż przeportowany z Mosa Mplayer. No mioim konfigu wystarczająco szybki.
[#7] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #6

Chcesz powiedzieć, że pod OS4 MPlayer się wiesza?
[#8] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #7

Nie powiedziałbym że wieszanie się jest częste. To jest różnie, zależy który MPlayer i na czym. Ja nie narzekam.
Są pewne niedogodności, np. standardem dla nas obecnie jest Liveforit Mplayer + Mplayer GUI, ale w nim nie działa przewijanie filmiku na panelu - działa tylko skrótami klawiaturowymi. Takie drobiazgi.
[#9] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #6

Na pewno stabilniejszy niż przeportowany z Mosa Mplayer.
To świadczy o portujących i jakości docelowego systemu.
[#10] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #7

Myślałem że wyraziłem się jasno. Pisałem o tzw MUI-Mplayer czyli tym bezpośrednim porcie z Mosa. Nie zawsze się wiesza ale Grimmuje potem można używać. Myślę że dzieje się to przy konkretnych kodekach.
Pozostałe Mplayery działają właściwie bezbłędnie.
[#11] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@Krashan, post #9

Czyli rozumiem że Mosowy Mplayer NIGDY się nie wiesza?
[#12] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #11

No mi się jeszcze nie zawiesił, oczywiście na MorphOSie, na AmigaOS4.x nie używam tego typu programów (i7 8GHz lub optymalizacja QEmu)
[#13] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #11

Nie wiem, czy nigdy. Używałem przez jakiś rok i mi się nie powiesił, a kilkaset różnych klipów i filmów na nim obejrzałem.
[#14] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@Krashan, post #13

Ja dodatkowo slucham na nim modułów, mp3 i nieraz streamow z sieci. Nigdy sie nie zawiesil.
[#15] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #11

Mosowy Mplayer NIGDY się nie wiesza?


Jamais.
[#16] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #11

Potwierdzam - nigdy mi się nie zawiesił.
[#17] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #15

J'ai aussi! (mnie też).
[#18] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@il_capitano, post #17

Mi też
[#19] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@agrajek, post #18

Wpisujcie miasta!
[#20] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #19

Odpadam, mieszkam na wsi :(
[#21] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #19

Kielce. Mplayer nigdy się nie powiesił
[#22] Re: Emotion - nowy odtwarzacz filmów dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #19

Wrocław (i dawniej Legnica) - nie przypominam sobie zawieszonego MPlayera dla MorphOS. Fakt, że niewiele go używałem, bo na komputerze filmów raczej nie oglądam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem