Komentowana treść: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE
[#1] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE
Kurcze, to jest całkiem dobra wiadomość dla użytkowników AOS4.1 i pozostałych, którzy chcieli by mieć legalną kopię tej gry.

Chyba się skuszę..

Jak już odgrzewamy, to może by chłopaki przypomnieli sobie o grze "SIN" i wydali ją w końcu na Amigę ok, racja
[#2] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@BULI, post #1

dla użytkowników AOS4.1 i pozostałych, którzy chcieli by mieć legalną kopię tej gry.


Ja jestem z tych "pozostałych", którzy mają legalną kopię. Zakupiłem na GOG, z dodatkiem "Silent Threat" i przeszedłem całość na MorphOSie. Smakowita gra, podobnie jak jedynka.
[#3] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@recedent, post #2

Świetna gra, też przeszedłem na Morphosie.
[#4] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@wali7, post #3

A ja doszedlem tylko do połowy :(
Port kierownika dużo lepszy niż to co wypuścił Hyperion.
[#5] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@michal_zukowski, post #4

Port kierownika dużo lepszy niż to co wypuścił Hyperion.

Bo Kiero to Mega Hero
Zassałem demowersję, obaczym ją pod WinUAE.
[#6] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@waldiamiga, post #5

Bo Kiero to Mega Hero


No niby taki mucho-heroes, ale nie dał rady przeportować tego na 68k/WOS
[#7] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@BULI, post #6

ale nie dał rady przeportować tego na 68k/WOS

Są dwie możliwości:
1. Albo już dawno przeporcił i trzyma na dysku tylko dla siebie.
2. Albo mu się nie chce.
[#8] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@michal_zukowski, post #4

Pracując nad jednym projektem, przypadkiem natknąłem się na tego newsa. Zarówno sam news jak i komentarze, wymagają sprostowania, a więc...

A ja doszedlem tylko do połowy :(
Port kierownika dużo lepszy niż to co wypuścił Hyperion.


Oczywiście zdania na temat dwójki są podzielone, niektórzy uważają że była lepsza, ale są też gracze ceniący wyżej jedynkę. News jest o jedynce, mimo iż dołączona grafika mylnie może sugerować dwojkę. Tak więc drogi rzookolu, pomimo że od lat nie zawodzisz i jak zwykle piszesz "rzecz x, y, z jest lepsza pod MOS niż pod AmigaOS", ten news dobitnie pokazuje że jak zwykle userzy MOSa mają gorzej niż my. My mamy możliwość zagrania natywnie pod systemem zarówno w dwójkę, o której Ty i koledzy w komentarzach piszą, jak i w jedynkę, której dotyczny ten news. Wy w jedynkę na swoim systemie natywnie nie zagracie, bo o ile wiem w przeciwieństwie do dwójki nigdy nie uwolniono do niej źródeł. Słowem w temacie Freespace wynik jest 2:1 dla Amigi.

Co do newsa, to poza ikonką od dwójki zabrakło informacji że chodzi o kompatybilność z Radeonem SI, a nie z Radeonem jako takim. Na starych Radeonach 9000 to chodzilo już lata temu. Ogólnie ta gra była prawdopodobnie pierwszym komercyjnym tytułem dla AmigaOS, wydanym jeszcze w 2004 roku, a potem po drodze było jeszcze jedno uaktualnienie, więc takie kwestie jak obsługa klasycznych Radeonów, zostały już wcześniej załatwione. Moją krótką recenzję, sprzed bardzo wielu lat można znaleźć tutaj.
[#9] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@MUFA-amigaone-pl, post #8

jak zwykle userzy MOSa mają gorzej niż my. My mamy możliwość zagrania natywnie pod systemem zarówno w dwójkę, o której Ty i koledzy w komentarzach piszą, jak i w jedynkę, której dotyczny ten news. Wy w jedynkę na swoim systemie natywnie nie zagracie, bo o ile wiem w przeciwieństwie do dwójki nigdy nie uwolniono do niej źródeł.


Hmm, a ja "jedynkę" pod MorphOSem ukończyłem (natywnie) i to dawno temu. Port do pobrania stąd.

Słowem w temacie Freespace wynik jest 2:1 dla Amigi.


No to mamy 2:2, Rhotax.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 10:48:41 przez recedent
[#10] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@recedent, post #9

To nie jest port Freespace, tylko Freespace 2, co pisze w dokumentacji. Chociaż dzięki sprytnym zabiegom działa pod tym jedynka, to na zasadzie takiej jak Alien Breed na silniku Dooma. Czyli to nie oryginał, choć może wyglądać lepiej (dzięki możliwościom silnika).

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:14:22 przez MUFA-amigaone-pl

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:15:31 przez MUFA-amigaone-pl
[#11] Re: Descent Freespace - uaktualnienie dla AmigaOS 4.1 FE

@MUFA-amigaone-pl, post #10

Złośliwe mosowce kochają podróbki wyglądające lepiej od oryginału, więc wiesz...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem