Komentowana treść: MUIMapparium 0.4
[#1] Re: MUIMapparium 0.4
No, wreszcie jakaś konkurencja na horyzoncie.
[#2] Re: MUIMapparium 0.4

@virago, post #1

No wreszcie... dodatkowa motywacja dla kolegi Virago...
[#3] Re: MUIMapparium 0.4
Owszem Ciekawy projekt- trzeba będzie sprawdzić jak to może działać na Amidze ok, racja
[#4] Re: MUIMapparium 0.4
Nawet fajnie to działa. Obiecujący projekt OK
[#5] Re: MUIMapparium 0.4

@R-Tea, post #4

Odpalal ktos na 68k?
[#6] Re: MUIMapparium 0.4

@virago, post #1

Wygląda ciekawie. Nie mogę na razie odpalić, ale czy gpx ma wysokości tylko z pliku, czy można to korygować np. z SRTM-u?
I szkoda, że tylko OSM. Virago, jeśli dodasz (a może dodałeś?) WMS, do czego Cię nad Białym namawiałem, to będziesz kilka kroków do przodu względem konkurencji :).

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 11:00:02 przez Leander
[#7] Re: MUIMapparium 0.4

@Leander, post #6

Odpaliłem dziś Mapparium.
Z rzeczy które sprawdziłem to fajnie zrobione są waypointy oraz wyszukiwanie. U mnie w Mapniku wyszukiwanie od razu przenosi do szukanego miejsca (pierwszego znalezionego). W Mapparium jest lista miejsc które zwraca wyszukiwanie. Waypointy to też lista pozycji.

Sprawdzałem głównie na Pegazosie, więc prędkość programu była w miarę dobra. Na Apollo040 na klasyku chodzi tak sobie. Plusem jest możliwość ustalenia wielkości keszu w pamięci co czasem mocno poprawia odświeżanie mapy.

Śladów GPS jeszcze nie sprawdzałem bo wszystkie moje są w formacie KML :)

Z rzeczy odróżniających Mapparium od Mapnika należy wymienić ilość obsługiwanych rodzajów map. Tu jest 1 a u mnie 7 w tym 2 satelitarne.

Przewaga Mapnika jeśli chodzi o wyświetlanie zdjęć chwilowo nie istnieje bo od zamknięcia Panoramio po prostu program ich nie wczytuje. Tzn. wczytuje, ale z wcześniej zapamiętanych w keszu metadanych. Musiałbym albo dorobić proxy, do czego mam trochę za mało metadanych albo wreszcie format Googla rozpracować.

Co do STRM/DEM to wiem, że wysokości z GPS są na tyle do kitu, że nawet DEM o małej rozdzielczość jest lepszy. Mam jakieś stare DEMy ale tu wchodzi kwestia wielkości danych do zahostowania.

Jeśli chodzi o wykres ścieżki to chwilowo mam to opanowane, ale w SVG/HTML na przeglądarce :) Mógłbym podpiąć przez OpenURL. Wersja MUIowa to zapewne kwestia ilości wolnego czasu.

Do WMS po ostatniej naszej rozmowie podejście jedynie rozpoznawcze zrobiłem. Dużo parsowania i interakcji z użytkownikiem przy tym. Musiałbyś mnie bardziej szczegółowo w temat wprowadzić :)

Generalnie od roku Mapnika nie ruszałem wcale. A z ostatnich poprawek to nie były to rzeczy dla użytkownika, tylko raczej "koderskie" kwestie.
[#8] Re: MUIMapparium 0.4

@virago, post #7

Obejrzałem sobie Mapnik w akcji na YouTube i porusza się to całkiem zgrabnie OK
[#9] Re: MUIMapparium 0.4

@BULI, post #8

Pojawiła się wersja 0.5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem