• Opis

zamieścił: ZbyniuR

data: 2017.06.17 19:23

kategoria: Ciekawostki / Blaty

rozdzielczość: 1228x456

odsłon: 306

komentarzy: 10

Ocena użytkowników: 3.8 (oceniających: 5)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: mniej szare MagicWB
Myślę że w tak trochę bardziej nasyconych kolorach ikonki robione pod tą szarą paletę MWB wyglądają spoko. I zyskujemy możliwość bardziej wiernego oddania kolorów w obrazkach konwertowanych pod tą "kolorowszą" paletę, ale czy równie dobrze będą wyglądały te jakże przecież liczne obrazki robione pod te "stare" szare kolorki to nie jestem pewien. A wy jak myślicie?
[#2] Re: mniej szare MagicWB

@ZbyniuR, post #1

Ja myślę że całe piękno MWB polega właśnie na jego szarości i 8 kolorach. Można trochę podbić ten niebieski i łososiowaty i reszty nie tykać :).
[#3] Re: mniej szare MagicWB

@ZbyniuR, post #1

A co myślisz o takiej palecie kolorów?
[#4] Re: mniej szare MagicWB

@Leon, post #3

Myślę że 1sza zmiana wiele nie zmienia i gdybym nie miał oryginalnych kolorków na sąsiednim ekranie dla porównania, to nie miał bym poczucia że jest jakoś inaczej. Druga propozycja już ciekawsza, (dla kogoś komu się znudziły szarości, złotości są miłą odmianą), ale wolałbym niebieski zostawić niebieski, a róż wyjaskrawić zamiast ubladzić. :)
[#5] Re: mniej szare MagicWB

@ZbyniuR, post #4

To jeszcze takie warianty mam.
[#6] Re: mniej szare MagicWB

@Leon, post #5

Te dwie na dole wydają mi się najciekawsze, bo najbardziej zmieniają charakter oryginalnych szarości.

Ale najbardziej mnie interesuje jakby w zmodyfikowanej palecie wyglądały obrazki robione pod MWB. Stąd te modyfikacje nie mogą być zbyt daleko idące. Trzeba by kiedyś sprawdzić parę takich tapetek, a nawet spróbować przekonwertować niektóre (z tych co mamy ich kolorowe pierwowzory), do tych nowych palet.
[#7] Re: mniej szare MagicWB

@ZbyniuR, post #6

Tutaj masz przykład jak obrazki z MWB będą prezentować się w nowej palecie (fioletowa).
Tutaj
do pobrania paleta kolorów, którą trzeba wrzucić do Prefs/Presets.
[#8] Re: mniej szare MagicWB

@Leon, post #5

Bardzo fajne zestawy kolorystyczne. W odróżnieniu jednak od standardowych spada czytelność fontów. Przypomnijcie mi czym się robi te ikonki na dole?.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 21:15:15 przez miro_78
[#9] Re: mniej szare MagicWB

@Leon, post #7

Coś mi nie pasowało w tym obrazku do którego podałeś linka.
Dopiero dziś spojrzałem że wszystkie 3 jakie się na nim znajdują masz w swoim graffiti, i że one mają po 10, a nie po 8 kolorów.

2 ekstra kolory to szarości użyte do gadżetu w prawym górnym rogu, oraz do paska z programami na dole. W dodatku jasny i średni szary są niemal identyczne. I wygląda jakbyś każdy z tych obrazków osobno degradował do 8 kolorów, przez co 2 różne odcienie szarości zlały się w jeden. W dodatku w obrazku z drzewkiem zlały się i zniknął inny odcień szarości (jeszcze zanim dodałeś fioletu), niż w pozostałych dwóch, przez co elementy ikonek mają inne kolory niż w pozostałych.

No i efekt końcowy jest inny niż powinien wyjść. Chyba sam to zauważyłeś po czasie, i dodałeś go z innymi ikonkami, ale także inna ze szarości ci w nim zniknęła. A w piesku ci się róż z beżem pomylił. A ja nie mogłem dojść do ładu czemu gdy zmieniałem paletę jednocześnie w 3ech obrazkach to ciągle otrzymywałem przypadkowe kolory.

Bo te obrazki po lewej powinny mieć taką samą 8 kolorowa paletę, a mają po 7, tyle że w każdym z nich brakuje innego koloru. A ja się zastanawiam czemu ciągle jak w jednym coś pasowało to nie chciało w innym. Teraz już mi pasuje i mogę spać spokojnie. ;)
[#10] Re: mniej szare MagicWB
Entuzjazm do mojego pomysłu nie wielki. Ale... :)


Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem