Komentowana treść: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3
[#1] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3
Widelec zrób port dla 68k to chętnie przetestuję. OK
[#2] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3
Dobra robota, jak zwykle :) Dzięki OK
[#3] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3
Genialnie :) Działa super! Dzieki.OK
[#4] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3
Oboszesztymój! Widelec coś zrobił! Co się stało?! Dzwońcie po jakiegoś szamana czy coś!
[#5] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@Leon, post #1

Pytanie czy klasyczne MUI da radę..
[#6] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@MaaG^dA, post #5

I czy Widelec znajdzie w sobie motywację (pamiętajcie co powiedział grx w wywiadzie!).
[#7] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@recedent, post #6

A co powiedział, bo mi umknęło najwyraźniej?
[#8] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@fazior, post #7

Trzeba mieć wewnętrzną motywację do tworzenia oprogramowanie.
[#9] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3
Dzięki Widelec, za aktualizację KwaKwa i twóje zaangażowanie! OK
[#10] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@R-Tea, post #9

Wszyscy zaśpiewajmy dla Widelca!

Cóż pocznie mosowca gdyby znikł Widelec?
MorphOSa półświatek utraci tak wiele!
Radujmy się wielce, weźmy się za ręce
I cieszmy się naszym kochanym Widelcem!


i wszyscy razem...
[#11] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@recedent, post #10

A Łyżka na to nie możliwe
[#12] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@TechNineWonder, post #11

Nie bądź taki, a nuż się uda.
[#13] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@recedent, post #10

Koniecznie musisz wydać tomik poezji Amigowej, szkoda by Twój talent się marnował:)
[#14] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@MaaG^dA, post #5

@ MaaG
Pytanie czy klasyczne MUI da radę..


Myślę, że te z newsa piętro niżej by dało.
[#15] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3
Mam pytanie: jak obecnie można wstawiać emotki (mam wgrane z Windowsowej wersji). Jak naciskam na ikonki nie mam listy tych wgranych.
[#16] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@AS, post #15

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą listą. Jeśli chodzi o ustawienia to z menu wybierasz "Ustawienia" -> "KwaKwa..." i tam na liście (po lewej stronie) "Emotikony" i masz listę tzw. "emotikon krótkich" czyli takich jak te:
:-)
:-D
:-\
Tam możesz zmienić przypisania do obrazków (domyślnie nazwy plików są takie jak w GG). Do tego są jeszcze "emotikony długie" czyli takie, które wstawia się tekstem zamkniętym w nawiasy ostrokątne np.
<szok>
Tych na liście w ustawieniach nie ma, bo teoretycznie może ich być nieskończoność. Do utworzenia ścieżki do pliku jest brany tekst spomiędzy nawiasów, doklejane jest rozszerzenie ".gif" i na początek "PROGDIR:gfx/emots/", czyli dla przykładu to będzie "PROGDIR:gfx/emots/szok.gif". Żeby grafika emotikony została użyta wystarczy więc wrzucić pliki do PROGDIR:gfx/emots. Plus oczywiście w ustawieniach trzeba zaznaczyć "Włącz animowane emotikony".
[#17] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@widelec, post #16

Dzięki. Rozumiem teraz, że trzeba wpisać skrót. Myślałem, że pisząc nacisnę na ikonkę np. emotki i pojawi mi się wykaz graficzny emotek, następnie nacisnę tę, którą chcę i mam :)
[#18] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@AS, post #17

Ach, o to chodziło z listą. Myślałem o takim rozwiązaniu, ale doszedłem do wniosku, że to mogłoby sugerować, że grafika emotikony zostanie wysłana (co byłoby błędne, bo wysyłany jest tylko tekst, który lokalnie jest podmieniany na grafikę). W przypadku samego GG to raczej nie byłby problem (o ile założymy, że druga strona używa oficjalnego klienta lub takiego z kompatybilnymi emotikonami). Gorzej byłoby w sytuacji gdy mając emotikony kompatybilne z GG rozmawiamy z kimś przez GTalka.
Przy okazji - emotikony nie muszą być koniecznie w formacie GIF, może być wszystko co jest obsługiwane przez Reggae. Tylko niestety nazwę musi mieć z ".gif", mimo, że będzie np. w PNG.
[#19] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@widelec, post #18

Byłoby pewnie tak, że jak ktoś by nie miał jakiegoś emotikona graficznie, to pojawiałby się mu napis w nawiasach<> np. <płacz>.
I jeszcze jedno. Nie wiem czy to błąd, ale jak wybiorę kogoś do rozmowy i zamykam okno rozmowy, to zamraża mi się na jakieś 10 sekund system (może trochę krócej). Po 10 sekundach wszystko wraca do normy. Nie miałem tego we wcześniejszej wersji. Wywaliłem wszystko z wcześniejszej wersji, zostawiłem tylko ustawienia aby nie wklepywać wszystkiego od początku.
[#20] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@AS, post #19

Czy to samo występuje jak zamykasz tylko zakładkę? Zamknięcie zakładki powoduje zapis do pliku z logiem rozmowy. Brzmi to dla mnie jak mocno pofragmentowana partycja. Czy mógłbyś zrobić defragmentację i przy okazji upewnić się, że masz klasę TextEditor.mcc w wersji 15.45?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 15:58:44 przez widelec
[#21] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@widelec, post #20

Dzieje się tak jak zamykam okno rozmowy lub w oknie rozmowy zakładkę (nawet przy teście zawisieła mi się aplikacja przy zamknięciu zakładki). Partycja nie pofragmentowana, zresztą zajęte jest tylko 6%. TextEditor.mcc mam w wersji 15.47.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 17:07:45 przez AS
[#22] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@AS, post #21

Czy to samo dzieje się jak wyłączysz zapis do plików i zapis do archiwum? (z menu: Ustawienia->KwaKwa...->Ustawienia archiwum i tam "Zapisuj rozmowy do plików" i "Zapisuj rozmowy do archiwum")?

I jeszcze jedno pytanie - czy w momencie zamykania masz jakiś tekst? Czy są to puste zakładki (bez żadnych wiadomości)?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 17:26:12 przez widelec
[#23] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@widelec, post #22

Tak samo się dzieje niezależnie czy mam włączony zapis czy nie. Mam włączony zapis do pliku, do archiwum cały czas wyłączony.
W momencie zamykania okno jest bez tekstu - akurat nie jestem z nikim połączony.
[#24] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@AS, post #23

Muszę przyznać, że zrobiłeś mi teraz niezłą zagadkę. Zostaje ostatni pomysł - czy mógłbyś sprawdzić czy tak samo będzie z TextEditor.mcc 15.45? W razie jakbyś nie mógł znaleźć to tutaj jest dokładnie ta, której ja używam. Nie zapomnij zrestartować system po podmienieniu klasy.
[#25] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@widelec, post #24

Po podmianie TextEditor.mcc i mcp na te, które podałeś problem zniknął. Widać najnowsze klasy powodują problem.
Dziękuję za szybką interwencję no i przede wszystkim za najnowszy program. szeroki uśmiech

Ps. Co prawda Yam się upomina za najnowsza wersją TextEditor, ale działa na tej wcześniejszej bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 18:46:42 przez AS
[#26] Re: KwaKwa 1.8 oraz gg.module 1.3

@AS, post #25

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Jeśli będę robił następną wersję to postaram się uczynić ją kompatybilną z nowszymi wersjami tej klasy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem