Komentowana treść: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
[#1] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
Montaż zasilacza z wentylatorem skierowanym na szyba, to ma jakiś sens ? Nigdy nie spotkałem się z taką metodą :)?
[#2] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
Bardzo ładna ta buda. Tylko dlaczego taka droga? Swojego czasu zawiedziony plastikową wieżą Micronika sprawiłem sobie obudowę Gift (czy jakoś tak). Nawet jeszcze ją mam. Za ułamek ceny ówczesnego Elboksa miałem solidną metalową budę z dobrym zasilaczem i wszelkimi możliwymi kabelkami. Tylko nie świeciła tak ładnie, jak tamten Elbox.
[#3] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@Harry, post #2

Zważywszy że oryginał będący podstawą kosztuje 180 zł (bez zasilacza) chętnie zapoznałbym się z recenzją produktu. Chodzi mi o skalę, trudność i koszt przeróbek.
[#4] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
wszyscy marudza ze drogo, a pierwsza partia poszla. gratulacje, Elbox :)
[#5] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
Cena zabija
[#6] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@Valwit, post #4

poszła pewnie na tzw. "zachodzie", bo głównie tam jest target, ciekawe ile sprzedało się w Polsce.
[#7] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
Ładna obudowa i ładna cena. Szkoda, że takie kupczenie nostalgią/hobby właśnie je zabija.
[#8] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@KM, post #7

@KM

Że jak? To mają je oddawać za darmo? To jest kwestia ilości pod dane zamowienie oraz wiadomo, że to nie na nasz rynek jest przeznaczone. Już było sporo takich wątków gdzie nasi producenci(z ppa) tłumaczyli jak wyglada wyprodukowanie niszowego sprzętu, więc po co marudzić?
[#9] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@RadziN, post #8

więc po co marudzić?
Otóż to. Weź se jeden z drugim kup pierwowzór za te 180 złotych i przerób. Pieniądze w kieszeni, a satysfakcja podwójna .
[#10] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@RadziN, post #8

To jest moje zdanie i nie zamierzam go zmienić. NIE DAM takiej kasy za żadną obudowę czy to będzie Amiga, NG, PC, ta cena jest chora i nic jej nie usprawiedliwia. Amiga nie jest sprzętem bez którego nie można się obejść. Przykro mi, że moje zdanie kogoś urazi, ale go nie zmienię.
[#11] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@KM, post #10

ta cena jest chora i nic jej nie usprawiedliwia


Usprawiedliwiają 3 argumenty:
Podatki, ZUSy, i istniejący rynek zbytu.

Przecież nawet za czasów obudowy E/BOX okazało się, że w DE musieli podnieść cenę, bo jak było za tanie to ludzie nie chcieli kupować, bo myśleli że jakiś tani szajs.

Można coś robić charytatywnie albo dla konkretnego zysku.
[#12] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
Piękna obudowa.
Jednak w dobie pieszczenia zestawów retro szkoda by mi było wyjąć amigę z oryginalnej obudowy, zwłaszcza a4k.
[#13] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@KM, post #10

Tym bardziej, że podstawka za 180 zeta szału nie robi. Mam z tej firmy obudowę pod blaszaka za podobną cenę i srogo się zawiodłem. O ile rozwiązania w środku są okey, to jakość wykonania po prostu słaba. Obudowa źle wypoziomowana, "tekturowe" blachy, plastikowe nóżki. Bez kombinacji z dystansami płyta wyginała się jak banan. W starym Modecomie za 110 zeta nie miałem takich problemów.
Co do ceny, tak jest chora, tym bardziej że elbox miał już "patenty" na przeróbki obudów z pc i jakoś wielce przy tym kombinować nie musieli. Dobrze, że chociaż dołączają interfejs klawiatury.
[#14] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@Newhousik, post #1

Bo na "płasko" by się nie zmieścił. Ciekawe kiedy się skapnęli o tym. Bo wygląda mi to na źle dobraną obudowę. Powinna być po prostu wyższa.
[#15] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@KM, post #10

Nie no, jasne. Bo...
żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne
:)
[#16] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@Bibek, post #14

O ile pamiętam, to ta pierwsza biała obudowa z kolorowymi lampkami z przodu tak samo miała montowany zasilacz, czyli u nich to jest już norma. Z drugiej strony ten wentylator zasysa powietrze, więc w sumie co za różnica jak jest zamontowany, a podzespoły w Amidze 1200 aż tyle ciepła nie oddają co w PC, aby układ zasilacza miał jakieś znaczenie.
[#17] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@gilban, post #16

Zgadza się. Wentylator bierze powietrze od szyby i wrzuca je wewnątrz zasilacza.
Czasami jednak nabiera się brudu i szybka nie wygląda estetycznie.
Ale jak ktoś dba to ma zawsze czysto.
Dziś ciężko znaleźć obudowę z solidnej blachy. Wszystko przez rynek PC.
Tam komp się starzeje w 1 rok. A w drugim trafia do recyklingu.
Wiem bo to obserwuje w UK.
Czasami lepiej starą obudowę odnowić. Nawet profesjonalnie pomalować.
Nowe to szajs z dennym plastikiem. Sam mam teraz obudowę Zalman Z9 i na kolana nie powala.
[#18] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@Voyox, post #17

"Dziś ciężko znaleźć obudowę z solidnej blachy."

Że co proszę? Do Amigi może tak ale do PC z łatwością.
[#19] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@Newhousik, post #1

Montaż zasilacza z wentylatorem skierowanym na szyba, to ma jakiś sens ? Nigdy nie spotkałem się z taką metodą :)?


D-BOX 1200 miał dokładnie tak samo umieszczony zasilacz.

Wentylator zasilacza BlackBOXa 1200 wciąga powietrze do środka zasilacza z przestrzeni widocznej za szybą i wyrzuca je z zasilacza na zewnątrz przez tylną ścianę komputera. Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze dla jego pracy niż gdyby ciągnął powietrze znad karty turbo.

Dziś ciężko znaleźć obudowę z solidnej blachy. Wszystko przez rynek PC.


To prawda, obudowy do PC są teraz robione z cieńszej blachy niż miało to miejsce kilka - kilkanaście lat temu. BlackBOX 1200 jest jednak znacznie sztywniejszy niż Zalman R1 - tylna ściana BlackBOXa jest z blachy o grubości 2 razy większej niż w Zalmanie. Wszystkie elementy konstrukcyjne są właściwie spasowane i odpowiednio przygotowane do montażu Amigi.


Co do ceny, to oczywiście bardzo istotne znaczenie ma w tym wypadku stosunek nakładów na przygotowanie produktu do wielkości produkowanych serii. Koszty przygotowania produkcji rozbijają się na znacznie mniejszą ilość produkowanych egzemplarzy niż miało to miejsce w przypadku E/BOXów 1200.

Na pewno cena wyglądałaby korzystniej gdybyśmy oferowali BlackBOXa, tak jak na rynku sprzedawane są niektóre inne urządzenia, w postaci wielu odrębnych elementów, które trzeba dokupić aby uzyskać kompletny produkt. Uznaliśmy jednak, że oferujemy system tower od razu z pełnym kompletem akcesoriów. W BlackBOXie zainstalowany jest zasilacz wystarczający do zasilenia najbardziej rozbudowanych A1200, dołączony jest interfejs klawiatury, panel frontowy ma już zabudowany front do stacji FDD montowanych w A1200, a w górnym panelu zamontowany jest odpowiedni układ sterowania LEDów.
[#20] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200
No no, nie ma to jak zawołać za obudowę do Amigi 1200 cenę samej amigi 1200 :D
Myślę że za taką różnicę w cenie to warto się pokusić o samodzielną przeróbkę.
[#21] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@elbox, post #19

Wiem, jestem maruda, nie mam Amigi, ale zastanawiam się, skoro mieliście zarąbistą obudowę w latach 90. i skoro jest ona poszukiwana, to czy nie warto zrobić kolejnej serii EBox-a? Jak pokazuje przykład obudów desktopowych A1200 prawdopodobnie byliby chętni, a może udałoby się zejść z ceny.
[#22] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@KM, post #21

Tylko gdyby obudowa Zalmana była sprzedawana w latach 90 to teraz była by poszukiwana.

Nie wiem co miałeś na myśli pisząc
mieliście zarąbistą obudowę



ale wydaje mi się że zarąbistość Zalman jest na podobnym poziomie EBox może mieć grubszą blachę. Ewentualnie mniejszą cenę i wartość sentymentalną.

Mam obudowę podobną do EBox z tej samej serii obudów. Czyli szersza niż normalna ATX kawał blaszyska jednym słowem.



Co innego gdyby powstała obudowa dedykowany i nowy mediator na styl A3/A4



Trzy sloty PCI po lewej trzy sloty Zorro po prawej. Chodzi o lewą stronę i prawą mobo aby obudowa mogła być niższa. Case typu desktop mała zgrabna i co najlepsze dedykowana i to jest HIT.

Gdyby Elbox wyskoczył z jakąś zbiórką na Kickstartet lub podobne, to mogło by coś z tego wyjść. Ludzie mogli by zapomnieć te animozje z "lat młodości" z Sharkiem Turbo FLayer i co tam jeszcze było i rzucić trochę grosza.

Z 1200 się udało i klawisze jeszcze mają być.

Może to jest ta droga, zawszę można poświęcić kilka wieczorów zaprojektować coś z senesem i spróbować. Renoma jest tak że tylko projekt potrzeba.ok, racjaOK

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 21:28:47 przez TechNineWonder
[#23] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@TechNineWonder, post #22

Obudowa A1200 też jest niedzisiejsza, a ludzie ją chcą. Podobnie mogłoby być ze starym Eboxem. Nostalgia za młodością i tym na co nas wtedy nie było stać dziś jest w cenie.
[#24] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@KM, post #23

Obudowa A1200 jest na wzór oryginału, EboX zaistniał w buntowniczych latach. Gdzie PeCety były złe i wtedy się przyjął.

Dzisiaj raczej jest trend odwrotny, wraca się do oryginalnej obudowy. Lecz nie znaczy to że nie ma ludzi którym tower bardziej pasuje.

Nie wiem z skąd w ogóle te dane że Ebox jest poszukiwany? Masz jakieś statystyki kupna/sprzedaży, czy może takowe prowadzisz? Bo pod tagiem Ebox na AmiBay za dużo się nie dzieje.
[#25] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@KM, post #21

A skąd mają wziąć bazę do tego EBoxa, czyli pecetową obudowę z lat 90-tych, do przeróbki?
[#26] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@Daclaw, post #25

Zamówić i wyprodukować u Chińczyka?
[#27] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@TechNineWonder, post #22

Eboxa mam w wersji dla A1200 oraz A4000D. Najlepsze obudowy jakie miałem do tych komputerów. A miałem ich wiele.
[#28] Re: Nowa partia obudów BlackBOX 1200

@PrzemasIII, post #27

Najlepsze obudowy


Tylko że Elbox nie ma za bardzo nic z tym wspólnego po za tym że poddał obudowę przeróbce i był odpowiedzialny za dystrybucje.


Nie wiem jak się nazywa ten typ obudów czy to jest mini atx czy też nie ale jest dość specyficzny.

I ta najlepszość wynikała pewnie z bocznej ściany na której było montowane mobo. Jak pisałem wcześniej mam obudowę podobną i patrzyłem przed chwilą dla A500 jak znalazł. A sama przeróbka to wręcz poezja.

Tak wygląda moja obudowa podobna do Mirage 4000 Pro.





Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem