Komentowana treść: Nowe wersje pci.library
[#1] Re: Nowe wersje pci.library
A propos tego sterownika w wersji 13.0 dla Mediatora 1200TX, to wiem, że Dennis Boon pracuje nad sterownikiem Sonneta dla Medka w A1200, ale na razie podobno bez powodzenia- zobaczymy, może jednak mu się uda, trzymam kciuki OK
[#2] Re: Nowe wersje pci.library

@BULI, post #1

Tutaj jest lista kart z procesorem PowerPC dla Maców PCI jeśli kogoś to interesuje. W sumie chyba najmocniejszy ma 1 GHz.
[#3] Re: Nowe wersje pci.library

@pgru2, post #2

Tutaj jest lista kart z procesorem PowerPC dla Maców PCI jeśli kogoś to interesuje. W sumie chyba najmocniejszy ma 1 GHz.


Temat byl juz wielokrotnie walkowany. Tylko Crescendo/7200 sie nadaje do Amigi bo jako jedyna siedzi na slocie PCI...
[#4] Re: Nowe wersje pci.library

@mschulz, post #3

Niestety tak
[#5] Re: Nowe wersje pci.library

@BULI, post #4

A nie da się zrobić mediatora z Macowym slotem na kartę procesorową? Nie wiem jak z wersjami procesora ale kart macowych jest o wiele więcej niż 7200 Crescendo. Tylko podstawka RAM pewnie też na mediatorze musiałaby się znajdować.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:41:10 przez PrzemasIII
[#6] Re: Nowe wersje pci.library

@PrzemasIII, post #5

Może nie cały Mediator, a wystarczyło by zrobić sam adapter tylko czym jest Mac-owe złącze kart vs to co na Sonet PCI. I czy to jest w ogóle w standardzie PCI czy tylko zostało użyte takie złącze.

Na pewno jeśli dało by się zrobić adapter, było by to bardziej realne niż wypuszczenie przez Elbox nowego Mediatora.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:45:08 przez TechNineWonder
[#7] Re: Nowe wersje pci.library

@TechNineWonder, post #6

Tylko że na tych pozostałych kartach nie ma RAMu
[#8] Re: Nowe wersje pci.library

@PrzemasIII, post #7

Dlatego najlepiej by było gdyby ktoś zrobił od zera klasyczną Amigę, zamiast się bawić w takie kanapki. Z płytą w standardzie ATX, a nie dziwnym.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 16:04:14 przez gilban
[#9] Re: Nowe wersje pci.library

@PrzemasIII, post #7

To zrobić adapter z ramem:) Nie wiem na ile Sonet przejmuje kontrolę na Amigą gdy jest wpięty, lub co gdy by użyć Zorro3 RAM.

Wydaje mi się że największym problemem jest to że tych kart i tak jest pewnie "kilka". A nakład czasu i pracy zbyt duży. Do tego zaraz ceny kart skoczą x10.



Co innego gdyby powstała nowa karta i dało by się kontrolować jakoś rynek. Ale też kiedyś skończą się podzespoły i projekt będzie martwy.


Wydaje mi się że jedyną drogą jest FPGA i albo Amigowcy się pogodzą z tym że będą mieli karty w tej technologi. Albo się nie pogodzą...

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 16:15:57 przez TechNineWonder
[#10] Re: Nowe wersje pci.library

@TechNineWonder, post #9

Ja to rozumiem ale się nie pogodzę :D Kart Sonnet i pochodnych do maców jest pełno na ebay.com (nie Crescendo 7200 oczywiście). Sam mam 3 czy 4 (G3 i jedna na pewno G4) takie karty kupiłem po 100-200 PLN z wliczoną przesyłką (G4 za 80 PLN z wliczoną przesyłką). Takie są ceny i to byłoby świetne rozwiązanie.
[#11] Re: Nowe wersje pci.library

@PrzemasIII, post #10

No to jest klika wyjść, bierzesz te karty na Party, do tego barykadujesz drzwi i nie wypuszczasz nikogo aż nie będzie postępów.

Sam się uczysz, i robisz to przez najbliższe kilka lat.

Lub też szukamy inżyniera wręczamy mu dokumentacje i czek, i jest wszystko tylko trzeba trochę siana $$.

Albo opcja B. jedziemy okupować siedzibę Elbox, widły pochodzie mile widziane. I jeszcze może wrócimy z TurboFlayer

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 21:05:44 przez TechNineWonder
[#12] Re: Nowe wersje pci.library

@TechNineWonder, post #11

Brzmi to jak niezły plan i niezły plan awaryjny :D
[#13] Re: Nowe wersje pci.library
It supports additional PCI space for PCI processor cards in Mediator 1200TX
Widać, że po cichu, bo po cichu ale Elbox idzie na rękę chłopakom od Sonneta Dobry krok. OK


Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 23:48:10 przez _arti
[#14] Re: Nowe wersje pci.library

@_arti, post #13

Może wreszcie coś się ruszy w tym temacie . Mediator wreszcie może dostanie dobrą dopałkę .
[#15] Re: Nowe wersje pci.library

@BULI, post #1

Z uwagi na nowe pci.library mam zamiar wyjąć mojego mediatora z szafy i powalczyć z nim w A4000D, poprzednia walka kończyła się zwiechami. Ani Virge ani Radeona nie udało mi się uruchomić.
Zdenerwował mnie i schowałem dziadostwo do szafy, może teraz się uda.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 17:34:42 przez Risc
[#16] Re: Nowe wersje pci.library

@Risc, post #15

Z mojego doświadczenia wiem że czasami wina leży po stronie A4000. U mnie było tak że po wylaniu baterii płyta była martwa. Wysłałem do Elboxu w celu naprawienia. Trochę się zeszło ale twierdzili że wszystko działa wystawili FV i odesłali płytę. Niestety po zainstalowaniu medka nie wszystko działało tak jak powinno. Okazało się że nadal brakowało kilku sygnałów (pomimo tego że komputer włączał się normalnie).
[#17] Re: Nowe wersje pci.library

@PrzemasIII, post #16

Za zorro wszytko śmiga, nie mam z ta płytą żadnych problemów, a karta graf. nie chce się zainstalowac, radeona nawet nie widzi pciinfo.
[#18] Re: Nowe wersje pci.library

@Risc, post #17

Jeśli to ta A4000, którą kupiłeś ode mnie to do końca wszystko działało - Voodoo, Terratec i sieciówka. Problemem była temperatura, ale ja miałem wiatrak na śledziu pod Voodoo.
[#19] Re: Nowe wersje pci.library

@Jenot, post #18

I to ta od Ciebie (wyremontowana) i jeszcze jedna. Ogólnie poddałem się ale niebawem wrócę do tematu.
żadna z kart GFX na PCI które mam nie zagadała, na pc działają.
[#20] Re: Nowe wersje pci.library

@Jenot, post #18

po 6 godzinach walki ani kroku do przodu.
radeona nie ma, virge się wiesza, tridenta juź nie chciałem sprawdzać.
jaki magik to uruchomi ?
nigdy takich problemów z sprzętem amigowym nie miałem.
[#21] Re: Nowe wersje pci.library

@Risc, post #20

A masz jakieś Voodoo?
[#22] Re: Nowe wersje pci.library

@Jenot, post #21

nie posiadam
ale ten virge powinien dzialac na picasso i cgx3 z pakietu elbox
[#23] Re: Nowe wersje pci.library

@Risc, post #22

Virge sobie odpuść- nie warto (pod CGX jakieś przekłamania kolorów itp).

W grę wchodzi tylko Voodoo 3 lub lepszy (najlepsza opcja) i Radeon 9250!
[#24] Re: Nowe wersje pci.library

@BULI, post #23

Mam radeona 9250 ale jego nie widzi w pciinfo.
Może dziś znowu pomęczę mediatora
[#25] Re: Nowe wersje pci.library

@Risc, post #24

Najpierw spróbuj odpalić cokolwiek - najlepiej rtl8139, sb128 albo fm801. Będziesz wiedział czy konfig jest OK, grafiką zajmij się na końcu.
[#26] Re: Nowe wersje pci.library

@Jenot, post #25

Najlpiej niech najpierw odpali goły system bez żadnych łatko-upiększaczy i na takim niech testuje Medka.
[#27] Re: Nowe wersje pci.library

@TomK, post #26

Poddaje się.
Wgrałem minimalny system z dyskietki, nie zadziałało.
Jak dodaje kartę dzwiękową to dodatkowo wywala bład Mixer (nie może załadować mixer.library).
pciinfo karty widzi, ale sterownik picasso już nie.
Szukam pomocy kogos z 3miasta, kto zna mediatora.
Sam nie dam rady
wgrywam instalatorem, ręcznie i dooopa. pewnie znowu schowam to do szafy, przynajmniej do czasu aż mi przejdzie
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!
[#28] Re: Nowe wersje pci.library

@Risc, post #27

Pozamieniaj miejscami karty na PCI
Z tym mixerem też miałem problem , zamieniłem miejscami karty i dałem inny Ahi .
Poszło . najpierw zainstaluj grafikę , potem dźwiek, USB i inne mieszaj na je na PCI .
U mnie druga od góry to Grafa . Mam voodoo 4 lecz Radeon 9250 też tak działał nawet lepiej niż Voodoo .
[#29] Re: Nowe wersje pci.library

@Jacol, post #28

jutro powalczę, a jak z zworkami winsize i swapconfig? Bo różnie piszą.
[#30] Re: Nowe wersje pci.library

@Risc, post #24

Co do Radeona (nie widzi go w PCIinfo) to jest to wersja 5V?
Chyba, że twój medek obsługuje napięcie 3.3V?

Osobiście polecam zacząć instalować od grafiki, bo pamięć graficzna będzie robić za bufor dla pozostałych urządzeń (muzyka, USB, NET).

Jak instalujesz medka to zmieniasz odpowiednio odwołanie w toltypes do swojego sterownika w ikonce sterownika monitora?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem