Komentowana treść: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!
[#1] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!
Małe uzupełnienie:

1). Obowiązuje zasada z lat poprzednich - jeśli w konkursie jest prac mniej niż 4 (cztery) to wypłacana jest tylko nagroda za pierwsze miejsce. Odbiór nagród wyłącznie na miejscu, za pokwitowaniem (odsyłamy do opisu zasad konkursów). Jeśli praca przesyłana jest zdalnie - nagrodę może odebrać upoważniona osoba, ale taką osobę należy zgłosić przy przesyłaniu pracy (w razie wątpliwości - prosimy o kontakt).

2). WAŻNE: Sponsor nagród pieniężnych i nasz Gospodarz (Scena Muzyczna GAK) ma również gorąca prośbę (a w zasadzie warunek). W trakcie sobotniego "Dnia Otwartego zlotu RetroKomp" (sobota 10:00-17:00), spożycie alkoholu będzie dozwolone WYŁĄCZNIE w strefie gastronomicznej, czyli w obrębię tradycyjnego namiotu, który ponownie zostanie rozstawiony z boku głównej sali. Podczas godzin otwartych odwiedzają nas zarówno rodziny z dziećmi, jak i lokalne czy ogólnokrajowe media (radio, TV, portale). SM GAK to instytucja publiczna i musi z oczywistych względów dbać o swój wizerunek. W strefie gastronomicznej przewidywany jest food truck, ławeczki, stoły i nagrzewnice. Tam też możliwy będzie zakup alkoholu. Podczas całej imprezy prosimy również o ograniczenie spożycia na głównej sali, m.in. ze względu na bezpieczeństwo eksponatów. W latach poprzednich zdarzały się "polania i rozlania" nad sporo wartymi sprzętami - mieliśmy prośby od wystawców by to ryzyko ograniczać. Jesteśmy pewni, że doskonale rozumiecie sytuację.

3). Opcja biletu "Wystawca" - Jako Wystawca traktowana jest osoba, która przywiezie ze sobą co najmniej 3 stacjonarne retro komputery lub retro konsole, z czego przynajmniej jeden zestaw powinien zawierać wyświetlacz (monitor/TV), być sprawny/uruchomiony oraz udostępniony uczestnikom imprezy (komputery i konsole przenośne nie wliczają się do obowiązkowych trzech sztuk dających zniżkę). Uczestników będą identyfikowały odpowiednie identyfikatory i/lub opaski.

W razie wątpliwości - prosimy o kontakt mailowy (mali jest podany na stronie imprezy).

Zapraszamy :)
[#2] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@sachy, post #1

Ad.2 No jakoś się przecierpi ten moment ;)

Slay: A będzie granie w Sensibla? :)
[#3] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Davka, post #2

Czy można wystawić na konkurs grę napisaną w Amiga Basic?
[#4] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@poweredjj, post #3

Pewnie, ze tak. Jedynie co jest zakazane to uzywanie tzw. gamemakerow, backbone itp.
[#5] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@sachy, post #1

A ile zapłacę za wejście jak będę wystawcą na sobotę ?
[#6] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Davka, post #2

Oficjalny turniej Sensible raczej nie przypominam sobie by na tej imprezie kiedykolwiek byl, ale spokojna glowa juz my tam sobie znajdziemy jakis komputer zeby pyknac kilka partyjek przy Jamesoniku :) Biore swoj joystkick co bym Wam wiecej goli nastukal :)
[#7] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!
Czy GAMEDEV COMPETITION odbywa się co roku czy to dopiero będzie drugi raz w historii imprezy? Pytam bo nie mogę nigdzie znaleźć wyników z ostatnich lat.
[#8] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Leon, post #7

[#9] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@sordan, post #8

Dzięki za linki. OK
Podsumowując tak to wyglądało na przełomie lat:

GameDev 2013 (10 gier w tym 6 na Amigę):
- montezuma,
- metro-cross,
- magic ball,
- solomon's key,
- bomber,
- key master

GameDev 2015 (13 gier w tym 3 na Amigę):
- alter ego,
- crazy priest,
- chase

GameDev 2016 (10 gier w tym 4 na Amigę):
- bridge strike,
- small cars drag race,
- blazing guns,
- ferrari testarossa turbo challenge 2 deluxe
[#10] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Leon, post #9

Gier bylo wiecej. W samym roku 2015 bylo 7 gier na Amige. Nie wiem jaki jest tego powod, ale nie wszystkie gry sa wrzucone na pounet.net.

Tutaj masz pelne wyniki:
2013
2015
2016


Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 20:17:47 przez sordan
[#11] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@sordan, post #10

Cześć,

Tak jak Sordan napisał (dzięki!), w RKGDC można napisać grę w czymkolwiek i na jakąkolwiek retro-platformę (powstałą do końca XXw.). Wystrzegać należy się game-maker'ow, SDL i uważać z portami. Zasady opisane są tu: RKGDC rules.

Wszystkie gry z compos zostały opublikowane i gdzieś są do odszukania. To, czy ktoś umieścił swoją produkcje na pouet, to już trochę indywidualna sprawa. Może Tfardy (opiekun RKGDC) wrzucał coś za kogoś po ustaleniach - nie wiem.

@Risc: jeśli chcesz przyjść tylko na sobotnie godziny otwarte to opcja 3. Jeśli zechcesz zostać dłużej (na scenowe compos i koncerty) - dopłacisz różnice między 3 a 2 i jest ok. SM GAK nie miał z tym problemu w zeszłych latach.
[#12] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!
moze jakiego fillera do gfx compo uda mi sie podeslac:)
[#13] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@aszu, post #12

Ja również dam compo fillera w tym roku. Ale dopiero jak zaliczę projekt, do którego kończę pisać dokumentację w TeXu
[#14] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@aszu, post #12

Dobry pomysł. W końcu można podesłać cokolwiek, byle ci najlepsi mieli szansę zgarnąć nagrodę. pomysł

Chyba że jakaś preselekcja jest...
[#15] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@recedent, post #14

Ja podeślę grafikę, małą grę lub krótkie demko.
[#16] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@aszu, post #12

miej wiare:) nie wysle czegos, czego bym sie pozniej wstydzilpomysł
[#17] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@aszu, post #16

Ja to do siebie pisałem :)
[#18] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Hexmage960, post #15

Ja podeślę grafikę, małą grę lub krótkie demko.


Miesiąc do party, a to trochę mało, by móc pozwolić sobie na komfort niezdecydowania IMO :) Na Twoim miejscu zrobiłbym małą produkcję pokazującą możliwości Twojego enginu c2p, a żeby było trudniej to np. na 020 bez fastu. Tym bardziej, że przewidujemy drobną, motywacyjną nagrodę dla najciekawszego amigowego debiutanta (szczegóły wkrótce) :)
[#19] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Jazzcat, post #18

Brzmi interesująco. OK

Właśnie jestem wolny, ukończyłem projekt na studia, więc pewnie przygotuję coś ciekawego na RetroKomp.
[#20] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Jazzcat, post #18

Już wiem, że startuję w konkursie w "Amiga Graphics Competition" na 100% OK
[#21] Re: RK/LE 2017 - nagrody w konkursach scenowych!

@Hexmage960, post #20

Wbijaj się choćby na HAMa!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem