Komentowana treść: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS
[#1] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS
O super. Bedzie co czytac w zimowe wieczory
[#2] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@aKlon, post #1

Może skrobniesz recenzję dla PPA? Oczywiście najpierw tomu pierwszego byś napisał, póki drugiego nie ma.
[#3] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@recedent, post #2

No co Ty on napisze esej pt. "Dlaczego tak długo zwlekałem z kupnem MorphOS-a" .
A tak na serio marzy mi się książka programowanie pod systemem MorphOS w AmiBlitz, AmigaE/PortablE, C/C++, Python C-Objektive. Taki przegląd co, jak, dlaczego warto, a dlaczego nie. Chociaż taki artykuł to byłoby coś dla tych co wchodzą, chcą spróbować a kiedyś programowali lub programują na PC/Mac/Linux.
[#4] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@KM, post #3

Podpisuje sie obiema rekoma i nogami pod tym komentarzem KMa :)
[#5] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@KM, post #3

Do takiej książki trzebaby autora, który spróbował pod MorphOS-em wszystkich tych języków...
[#6] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@KM, post #3

Tak z ciekawości to czego poszukujesz? Bo widzę (w sumie to czytam) Twoje wypowiedzi i nie wiem co Cię właściwie powstrzymuję przed np. programowaniem w C na MOSie?
[#7] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@RadziN, post #6

Uczę się C co prawda na Linuxie częściej, ale to bez różnicy ponoć. Ten artykuł to taki drogowskaz mógłby być, bo książka to faktycznie jak pisze Grzegorz musiałby programista/programiści napisać. (Aha na Mincie, bo fajny, a netbook mały, więc się przyzwyczaiłem, ale i tak desktop rządzi).

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 20:40:05 przez KM
[#8] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS
Na pewno zakupie, skoro mam tom pierwszy wypada mieć też drugi.
[#9] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@waldiamiga, post #8

Przy takim podejściu pewnie Adam zastanowi się, czy nie wydać trzeciego i czwartego :)
[#10] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@recedent, post #9

A niech wydaje, do tego czasu MorphOS będzie na x64 więc będzie miał o czym pisać :D
[#11] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS
Jeżeli spis treści będzie za miesiąc to chyba oznacza, że ta książka jest w trakcie jej pisania.
[#12] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@adam_mierzwa, post #11

Dostępność: luty 2018.
[#13] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@waldiamiga, post #10

@waldiamiga
Jak się prezentuje część pierwsza? Tak w kilku słowach?
[#14] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@RadziN, post #13

Wporzo, ale IMO za dużo miejsca poświęcono komendom systemowym z katalogu C
[#15] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@adam_mierzwa, post #11

Z tego co pamiętam ludzie przy poprzednich książkach użytkowych zarzucali głównie:
- zbyt literackie opisy
- wielką czcionkę
- masę pustej przestrzeni na stronach - marginesy, odstępy między wierszami

Coś się zmieniło w tej materii?
[#16] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@SokOK, post #15

Przy pierwszej nowej książce, jak również przy pierwszych numerach Amigazynu mieliśmy dużo zgłoszeń odnośnie zbyt małej czcionki i gęstego upakowania treści. Były też maile z prośbą o zmianę kroju czcionki i stosowanie większych ilustracji ze względu na dokładność druku (co zresztą pojawiło się też w recenzjach). Dlatego zostało to zmienione przy kolejnych wydaniach.

Co do zawartości - podręczniki zawierają od 100 do 200 KB czystego tekstu na każde 100 stron (w zależności od ilustracji). Zmienia się natomiast układ graficzny, z powodów jak wyżej.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 14:07:03 przez A2
[#17] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@A2, post #16

thx.
[#18] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@A2, post #16

@ A2
Czy tom drugi będzie skierowany już do bardziej zaawansowanych użytkowników, i w związku z tym, będzie pisany mniej "rozwlekłym" językiem? Przyznam, że mam taką nadzieję, gdyż męczące jest (przynajmniej dla mnie) czytanie zdać takich jak
"W tym celu wystarczy najechać wskaźnikiem na przycisk, a następnie nacisnąć lewy klawisz".
[#19] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@R-Tea, post #18

Tak, książka jest pisana w trochę innym stylu. W drugim tomie musi się zmieścić większa ilość informacji, więc odchodzę od takich opisów jak podany wyżej. W kilku miejscach znajdą się tylko odniesienia do poprzedniego tomu, aby było wiadomo, gdzie szukać informacji podanych "łopatologicznie". Siłą rzeczy będzie też użyta mniejsza czcionka. Mam nadzieję, że te zmiany zadowolą większość Czytelników.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 16:02:08 przez A2
[#20] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@A2, post #19

Dla mnie brzmi dobrze!
[#21] Re: Drugi tom podręcznika systemu MorphOS

@SokOK, post #20

Dla nie tez!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem