Komentowana treść: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
[#61] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@adam_mierzwa, post #60

Akurat boot screen całkiem mniamuśny.

Ale tak poza tym to mnie to #nikogo. Wątpię abym kiedykolwiek kupił osobnego kompa tylko po to, żeby coś emulować..
[#62] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
Wg. mnie sprzedaż detaliczna A1222 od dawna jest opóźniania celowo, dla sprzedaży zapasów AmigaOne X5000, albo też dla większego zysku z X5000. Impreza AmiWest 2017 miała być z oficjalną konsumencką finalną wersją A1222 i prezentacją w pełni działąjącego komputera, dostępnego finansowo dla każdego klienta. Takie praktyki i ciągłe pisanie o braku sterowników do obsługi karty sieciowej oraz dźwięku, mogą zniechęcić każdego klienta, także tych najwytrwalszych i najbardziej zainteresowanych Amigą.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 12:33:23 przez rgrg2
[#63] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@rgrg2, post #62

Słuszna uwaga, też uważam, że to jedna z istotniejszych przyczyn. Jeśli AEON jest zadowolone ze sprzedaży X-ów, to nie ma potrzeby wprowadzać słabszego sprzętu póki rynek na zapotrzebowanie na sprzęt z serii X jeszcze się nie nasyciło. Co nie znaczy, że na opóźnienie nie wpływają niedoróbki. Ewidentnie nadal pisane są sterowniki i dostosowywany jest system, choćby pod to FPU.
[#64] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@SokOK, post #63

A mnie się wydaje (niestety), że porwali się z motyką na słońce i sprawa emulacji FPU (sensownej) ich przerosła, a że mają już kilka opóźnień, pustych obietnic na koncie nie chcą wkurzyć wiary. Mnie zastanawia dlaczego nie dogadali się z ACube i nie zrobili SAM 480 z tym nowym prockiem, stery już były napisane, więc... . Po co oni za każdym razem wymyślają koło na nowo (nowa płyta), zamiast zmodyfikować to co jest. Programistów nie przybywa, lat nam nie ubywa, no i jakoś coraz gorzej znosimy jak nas ktoś robi w konia.
[#65] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@KM, post #64

No wygląda na to, że nie PowerPC nie przebije pułapu 2.7GHz 970FX/2.5GHz 970MP, ale już o tym mówiłem w Amiwigilii, za 3,4lat będziemy (mosowcy) mocno w tyle, os4owcy osiągną granice niedenerwowania się z kompem pod www, max za rok, 2 lata.
[#66] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michal_zukowski, post #65

Inwestycja w X5000 na dwa lata. Czy Kolega żartuje?
[#67] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Hexmage960, post #66

To już zależy, ile kto chce wydać na sprzęt, jaką będzie miał frajdę z posiadania, a jaką z używania. Jeśli ktoś nie będzie wykorzystywał tego kompa do siedzenia na necie to będzie całkiem sensowną zabawką, poza tym uśredniałem predkość sprzętów, a tu OS4 kuleje przez Samy gdzie z MorphOSem mało kto ma coś poniżej 1GHz + Altivek. Na MorphOSie z G5 2GHz da się przeglądac internet wygodnie (nie licząc paru stron z dużą ilością Javascriptu), ale widzę że powoli to się zmienia (i powstają problemy typu rozjechane allegro (fix w drodze)).
[#68] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michal_zukowski, post #67

Sensowna zabawka za mniej sensowne pieniądze. Przecież X5000 kupuje się głównie do nowoczesnych zastosowań typu Internet (WWW, e-mail itp.). Jakbym kupował samochód Rover albo Rolls-Royce to po to by sobie pojeździć prawda? Niepełnosprawny samochód mnie by nie interesował.

Poza tym ja na swoim PC 2,6 GHz Dual-Core mogę korzystać z Windows 8/10 bez najmniejszych problemów. Internet to wygoda na maxa na takim sprzęcie i nie potrzeba szybszych. Wytłumaczysz dlaczego MorphOS/AmigaOS 4.1 na X5000 takiego czegoś by nie potrafił?
[#69] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Hexmage960, post #68

Jakbym kupował samochód Rover albo Rolls-Royce to po to by sobie pojeździć prawda? Niepełnosprawny samochód mnie by nie interesował.


Opowiedz mi jeszcze o tym jak używasz klasycznej Amigi i ile pieniędzy ona kosztuje

PC 2,6 GHz Dual-Core (...). Internet to wygoda na maxa na takim sprzęcie i nie potrzeba szybszych. Wytłumaczysz dlaczego MorphOS/AmigaOS 4.1 na X5000 takiego czegoś by nie potrafił?


A wyłącz jeden rdzeń, wyciągnij trochę ramu (i deaktywuj wirtualkę w Windowsie), a potem uruchom przeglądarkę w wersji sprzed 5 lat i bez Javascript JIT. Chętnie zobaczę na którym sprzęcie będzie wtedy wygodniej LOL

A w ogóle to uruchom benchmark Kraken na tym swoim Dual-Core. Zawsze będzie jeden wynik więcej dla Jubiego.
[#70] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@recedent, post #69

Przecież to co starałem się dowieść, to że na "Waszym" X5000 (nieważne MOS czy AOS4) jest możliwy Internet w 100% wygody. Odpowiedź nieadekwatna moim zdaniem.

Przeglądarka może być pewnie Netszkapa, a będzie zasuwać (mimo, że nie obsłuży HTML5 i nowych technologii).

2,6GHz mam od dobrych kilku lat (ponad 10 lat!). Windows 8 32-bit zasuwa i obsługuje 100% WWW z 2017 roku, ale AmigaOS4.1 według Rzookola już nie może. Gdzie tu logika?

Moim zdaniem potencjał w tych maszynach jest i te Rzookolowe "rok max dwa lata wygody" to gruba przesada.

Opowiedz mi jeszcze o tym jak używasz klasycznej Amigi i ile pieniędzy ona kosztuje

Mojej A1200 używam do normalnych użytków. Oraz gier. Ma mnóstwo zastosowań. I moja Amiga w klasie samochodów nie kosztuje tylko co Rolls-Royce, a zwykły Ford Focus. A pali tyle samo i nie pojeżdżę sobie w mieście specjalnie wolniej niż gdybym jeździł tym pierwszym.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 13:17:58 przez Hexmage960
[#71] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Hexmage960, post #70

Przecież to co starałem się dowieść, to że na "Waszym" X5000 (nieważne MOS czy AOS4) jest możliwy Internet w 100% wygody


Oczywiście, trzeba tylko uruchomić odpowiednie oprogramowanie. Filmiki z użytkowania pod Linuxem nagrane na PowerMacu G5 Quad pokazują to bardzo dobitnie.

Windows 8 32-bit zasuwa i obsługuje 100% WWW z 2017 roku, ale AmigaOS4.1 według Rzookola już nie może


Ależ może. Tylko musisz napisać dla niego odpowiednio dobrą przeglądarkę internetową. Sprzęt już masz, doświadczenie w kodowaniu duże (mnóstwo projektów za sobą)...
[#72] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@recedent, post #71

Ależ może. Tylko musisz napisać dla niego odpowiednio dobrą przeglądarkę internetową. Sprzęt już masz, doświadczenie w kodowaniu duże (mnóstwo projektów za sobą)...

Ale nie mam zupełnie czasu na takie ogromne i arcytrudne przedsięwzięcia.

Robię w tym roku licencjat z informatyki i mam sporo obowiązków. Po godzinach siedzę sobie (aktualnie) przy edytorze map do mojej gry RTS dla Amigi 1200.

Mam w swoich planach zawodowych parę programów użytkowych - pchełek na Amigę.

Taki mój np. edytor ikon dla AOS4 zdobył pozytywne reakcje ("jest szybki", "jest stabilny jak skała") oraz negatywne ("mało funkcji").

Teraz zrobiłbym go z większą ilością funkcji (przy zachowaniu prędkości działania).

Myślę, że za dwa lata kwestia Internetu w AOS4.1 będzie co najwyżej taka sama jak dziś. Czyli to, na co narzeka Radzik i koledzy - brak aktualnej przeglądarki. Ale gorzej nie będzie...

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 14:07:57 przez Hexmage960
[#73] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Hexmage960, post #72

I trzeba było trzymać się tego edytora ikon. Dziś pewnie byłby z niego jakiś program do grafiki.
Andy Broad stworzył Sketchblocka w 3 lata. Sam.
Jak to celnie ujął przedmówca "Sprzęt już masz, doświadczenie w kodowaniu duże (mnóstwo projektów za sobą)..."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem