Komentowana treść: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1
[#31] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@Sir_Lucas, post #26

Na bank bank będzie problem ze starym softem. Nawet jak już sobie połatamy tego WB 3.1 i wrzucimy wsparcie do obsługi długich nazw plików + nowe filesystemy to gro softu sobie GURUje tylko dlatego, że nie może tam czegoś odczytać/zapisać/sprawdzić dostępność ścieżek i plików.

Coanto ma poprawiony plik scsi.library, który poprawnie widzi dyski nawet 128 GB.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:08:26 przez pong777
[#32] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@pong777, post #31

Bardzo ciekawe - używam PFS III z obsługą długich nazw plików i nic mi przez to nie guruje. To raczej ROM Cloanto jest znany ze sprawiania kłopotów.
[#33] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1
Żenada do sześcianu. Update 3.1? A 3.5 i 3.9 to czym niby było? Robienie burdelu ciąg dalszy.
[#34] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@Dopuser, post #23

Przeca łatka PowerWindows pozwala na takie cuda od dwudziestu lat conajmniej...


napisalem o tym przeciez. zanim zajalem sie arosem 68k bylem wieloletnim uzytkownikiem powerwindows i znam wartosc tego softu. w pozytywnym znaczeniu. ale instalacja pozwalajaca na wysuwanie okna w kazda strone wymagala modyfikacji kicka, i tak tez uzywalem wlasnego zasemblowanego romu ladowanego z flasha deneb. niemniej rozwiazanie zintegrowane w systemie tak jak pod arosem wydaje mi sie warte zachodu.
[#35] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@pong777, post #31

Długie nazwy plików to akurat AmigaDOS umiał od dawna. Nie mam pod ręką nagłówków od <2.04 więc nie wiem czy wcześniej też umiał.

z dos/dos.h:

char fib_FileName[108]; /* Null terminated. Max 30 chars used for now */
[#36] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@hrw, post #35

Od 1995 roku, dzięki PFS3 można było używać do 107 znaków w nazwach plików.
[#37] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@Pinto, post #33

A 3.5 i 3.9 to czym niby było?


Porażką i zwieszką.OK
[#38] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1
Nic nie robia płacz i narzekanie. Zaczęli aktualizować płacz i narzekanie.

Gorzej jak stare baby.

Fajnie ze wreszcie ktoś się wziął za rozwój AOS3.x.
Akurat Olaf i Thomas to jedni z lepszych programistów.

Thomas jest odpowiedzialny chociażby na nową layers.library i mmu.library. Olaf jest autorem Roadshowa. Obydwaj brali udział przy rozwoju Amiga OS3.5 i 3.9.

Cudów nie będzie ale miło mieć patche juz zintegorwane, a nie instalować ich potem dziesiątki i zastanawiać sie co się znów pogryzło.

Ja kupie na pewno. "Shut up and take my money Hyperion" szeroki uśmiech
[#39] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@tom256, post #38

Ja tylko zacytuję dzisiejszą kartkę z kalendarza.

Kalendarium
30.11.2007
Do sprzedaży trafia AmigaOS 4.0 Classic.
[#40] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@XaVeR, post #39

Ja tylko zacytuję poetę, barda -- Kubę Sienkiewicza:

Wszystko wuj
O ja wam mówię wszystko wuj
Może czasem trochę mniejszy
Ale potem jeszcze większy
[#41] Re: Trwają prace nad uaktualnieniem AmigaOS 3.1

@SokOK, post #40

Przypomniałeś mi "Twardowskiego" i ślady łazika na powierzchni Ksieżyca ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem