Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17
Miło słyszeć, że jest kolejny odcinek AmiWigilii! OK
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17
Słaby odcinek. Zmarnowany potencjał tematu przewodniego (AmiWest i Neuss), można było o każdym z wystawców powiedzieć choć z dwa zdania. Zamiast tego kolejne wydanie tego samego - dyskusja o Vampire i przeglądarce.
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@adam_mierzwa, post #2

I naprawdę nic a nic o Fake5? Na pewno pojawiła by się masa ciekawych komentarzy...
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@_arti, post #3

Było przez chwilę ale szybko cennik kart został skojarzony z cenami Vampire ;]
Ten odcinek był nagrywany chyba "chwilę temu", przed ostatnimi informacjami o masie.
Jasne że coś musiało być wspomniane poza przeglądarką i Vampire, ale te odcinki WS zrobiły się... słuchałeś jeden - słyszałeś wszystkie. Żeby chociaż wejście w szczegóły, a to takie "gdzieś dzwonili". Przykładowo wspomniane jest o Apollo OS i nielegalności (Lightwave, Scala), i pyk... powrót do memłania. Nie czuję merytorycznej dyskusji, te same stwierdzenia w kółko, z przymiotnikami odmienianymi przez wszystkie przypadki. To jest taj nudne, jakbyś słuchał dwie przekupy trajkoczące o tym samym. Na pewno coś można w tym wylapać, ale nie polecam.
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@adam_mierzwa, post #4

Fakt, że nagrane to było z miesiąc temu. Miedzy remontami. Przyjmuje krytykę, że nudne. ;) W sumie nie bardzo co było powiedzieć Ciekawego, bo ten rok jest słaby dla amiświata.
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@adam_mierzwa, post #4

te odcinki WS zrobiły się... słuchałeś jeden - słyszałeś wszystkie.


Z jednej strony racja, ale z drugiej, skoro w tym temacie który jest ulubionym konikiem prowadzącego (rozwój OS4, przeglądarka) nic się absolutnie od lat nie zmienia, to nie ma co oczekiwać, że każdy odcinek będzie inny. Po prostu nic się nie dzieje.

Mogę taki harc/challenge zaproponować jako próbę rozruszania odcinków specjalnych - następny odcinek próbujemy zrobić bez wymawiania dwóch słów: "endżi" i "przeglądarka". Za każde takie wymsknięte słowo wymawiający pije karniaka. Może wtedy tematy zrobią się ciekawsze.
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@jubi, post #6

Odcinek kończyłby się wznoszeniem toastów i dźwiękiem tłuczonego szkła zmiksowanym z odgłosami stacji dysków.
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@radzik, post #5

W sumie nie bardzo co było powiedzieć Ciekawego, bo ten rok jest słaby dla amiświata.

To po co robić audycję, jeśli nie ma niczego ciekawego do powiedzenia?
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@michal_zukowski, post #7

[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@BULI, post #9

Bardzo dynamiczny odcinek,oby tak zawsze.
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17
Po przesłuchaniu około połowy odcinka odniosłem następujące wrażenie. Panowie komentatorzy odczuwają pewien dyskomfort wynikający z tego, że rozwój systemów NG w ogólności, a AmigaOS 4 w szczególności stanął w miejscu. Próbują to sobie zrekompensować tanimi żartami na temat aktualizacji 3.1.4. Cenię sobie cięty język w podcastach. Tym razem jednak, moim zdaniem, obiekt do żartów został źle wybrany. Bo co w tym takiego śmiesznego, że dość znani w amiświatku programiści postanowili zaktualizować kilka elementów starego systemu. Jest to rzeczowa aktualizacja, wnosząca szereg konkretów, żaden przełom, ale temat potraktowany serio. Nie zaś jakiś zestaw nowych ikonek czy animowanych tapet na blat.

Znacznie lepszym obiektem do – zasłużonych – żartów byłby pan Gomez, ale może Radzik boi się procesu .
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17
A mi sie podobal, moze przez to ze ostatnio nie mialem okazji posluchac poprzednich odcinkow (wiec dla mnie to caly ponad rok w pigulce :D).
Jedynie z czym sie nie moge zgodzic, to padlo stwierdzenie ze programista z firmy napisalby stery do karty w sieciowej czy dzwiekowej w dwa tygodnie. Mysle ze ktos ma strasznie wygurowana samoocene (albo brak doswiadczenia). Nawet jakby mial napisac na PC gdzie otoczka systemu jest znana dobrze opisana i jest wiele roznych przykladow to by polegl, a w przyadku systemu AmigaOS dwa tygodnie brakloby na samo poznanie co trzeba zrobic, zeby dopiero moc dzialac, a pozniej walic po rejestrach karty.
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@radzik, post #5

bo ten rok jest słaby dla amiświata.

Możliwe, aczkolwiek weź poprawkę, że jeszcze ten rok trwa, jeszcze do końca pozostał niecały miesiąc.
[#14] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@flops, post #12

Dawno, dawno temu (czasy DOS-a) widziałem książkę o pisaniu sterowników do karty dźwiękowej. Miała może ze 150 stron. To nie jest wiedza tajemna. Pewnie że jest postęp, ale odrzucając różne czynniki, poprzez proste porównanie: ACube jest w stanie dostarczyć komplet sterowników do SAM, A-Eon do Tabora nie jest w stanie. To nie jest kwestia że to jest niesamowicie trudne, tyko raczej specjalizacji. Ktoś kto jest dobry w pisaniu sterowników nie potrzebuje tyle czasu żeby się wgryzać.
I z tym PC nie wiem czy jest aż tak źle, już ładnych kilka lat temu wychodziły modowane sterowniki do niektórych kart robione przez fanów. No ale tu przyznaję, moja wiedza jest znikoma.
Niemniej nie zrobić sterownika w 3 lata to jest obciach.
Może radzik kiedyś zaprosi do nagrania jakiegoś programistę specjalizującego się w tym, może być spoza środowiska, i dowiemy się jak to z tym pisaniem sterowników jest.

#13
No to jest fakt, ja w zeszłym roku opublikowałem podsumowanie 27 grudnia, i bodaj w przedostatni dzień roku Huno PPC wypuścił dwie gry.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 18:37:06 przez adam_mierzwa
[#15] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17
Dzięki za wydanie specjalne, mimo wszystko brakowało.

To prawda, że jesteście zafiksowani na przeglądarce i wampirze, no ale to wiadomo od dawna, więc czego tu oczekiwać. ;)

Trevor mówił mi, że cena Tabora zawiera OS4.

Trochę mnie to drażni sprowadzanie wszystkiego do zarabiania kasy. Deweloperskie Eldorado normalnie.. ci ludzie pracują przy czym lubią pracować, profity ze sprzedaży mają tu najmniejsze znaczenie. Mimo wszystko jest to dla nich hobby, chęć zrobienia czegoś przy czymś z czym czują się związani. Stąd update ibrowse a nie owb.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:20:40 przez SokOK
[#16] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@SokOK, post #15

A mi się ten odcinek podoba i słucham już poraz drugi. Uwielbiam słuchać o Amidze i zacznę chyba sam coś nagrywać, ale bardziej o retro i wykorzystaniu Amigi dziś. Szkoda, że zwyczajnie nie stać mnie na te nowości. Miałem chwilę Furię 020 , ale jak pewnie niektórzy pamiętają miałem problemy najpierw z osadzeniem na procku (ciasna jak 40 stoletnia dziewica) , a potem nie chiał HD startować (ponoć za długi kabelek) i już nie mam tej karty.
O V to nawet nie myślę bo to kosmos cenowy o kolejce "do mięsnego" już nie wpominając.
[#17] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@xtro, post #16

Spoko, daj znać gdy coś opublikujesz.
[#18] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17

@SokOK, post #17

Pomijając temat Onetu to historie poczatkowania Amigowego zaproszonych gości
Są niezwykle wciągające. Trochę zbyt techniczny język żeby zaciekawić
Szerszą publikę i zbyt ogólnikowo dla zawodowców.
Niemniej 4/5 bym ocenił.
Do samochodu zawsze jakiś odcinek amiwigili Lubie sobie zapodać OK
[#19] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #17
Dobrze, że jest nowy odcinek. Ostatnio nieczęsto AmiWigilia nagrywana :(
Nawet jak tematycznie trochę niezgodne z nazwą podcastu - podobno o AmiWest i Amiga32 miało być szeroki uśmiech - to i tak KR i AZ zawsze lubię usłyszeć!

Szkoda, że na początku podcastu decyzja, że o newsach nie będziemy rozmawiali. Ale i tak dzięki 100% !
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem