Komentowana treść: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!
[#31] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@michalmarek77, post #12

...nikomu niepotrzebne dziwactwa A-Eonu

Ludzie jakoś nabyli, użytkują i mają z tego fun, więc nie rozumiem skąd wyciągasz takie niedorzeczne rewelacje, w sumie to wprowadzasz w błąd. Każda Twoja wypowiedź jest nacechowana negatywnie względem czy to użytkowników NG czy NG jako takiego. Może już czas sobie odpocząć od ppa jakoś tak na dłużej (najlepiej na stałe)? Siejesz tylko ferment i bardzo często obrażasz i dyskredytujesz userów NG i ich pasje i co gorsza jeszcze kłamiesz tak jak to zrobiłeś powyższym cytacie. Skoro tak bardzo przeszkadza Ci ów sprzet to po prostu będąc na PH ominiesz go i już, i nie ma problemu skoro to nie leży w zasięgu Twoich zainteresowanie aczkolwiek inni pewnie będą zainteresowani czy tego chcesz czy nie.
[#32] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@RadziN, post #31

Ale po co ten hejt. Owszem, nie lubię neoAmig, podobnie jak wielu rzeczy, które swym istnieniem niczego nie wniosły/wnoszą do jakiejkolwiek dziedziny.
Nie mam ochoty drążyć tematu, bo tylko flame z tego będzie. Także nikomu niepotrzebny.
A wypowiadać się, nadal, jak najbardziej mam ochotę.
[#33] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@michalmarek77, post #32

To po co to porównanie do ZX, może ktoś z fanów Spectruma, poczuł się urażony
[#34] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@michalmarek77, post #32

...które swym istnieniem niczego nie wniosły/wnoszą do jakiejkolwiek dziedziny.
I takimi właśnie wypowiedziami wprowadzasz zamieszanie bo dobrze zdajesz sobie sprawę, że to nie prawda. Tylko jakaś Twoja niczym niepoparta dywagacja. Ba i jeszcze mi segerujesz hate? Kiedy sam zaczynasz wątek od oczerniania użyteczności NG? Człowieku co Ci szkodzi, że ja i kilka innych osób lubi NG. Gdybyś jeszcze wypowiadał się z sensem bez emocjonalniego zabarwienia to można by to było zrozumieć. Ale notorycznie wrzucasz na NG i to właśnie takie 'kwiatki' jak w/w cytacie. Amiguj sobie jak tylko chcesz ale nie wprowadzaj ludzi w błąd kategoryzującymi, niczym nie popartymi stwierdzeniami. Każdy NG user zdaje sobie sprawę z ograniczeń z jakimi się boryka, więc co cię gryzie, że Kowalski woli gruszki, a nie jabłka? Ja tylko Cię proszę o zaprzestanie tej nagonki tyle i tylko tyle.
[#35] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@RadziN, post #34

Radzin, ja nie wypowiadam się ad personam, piszę o sprzęcie.
I, niestety, zdanie, które zacytowałeś jest w pełni prawdziwe.
A jeśli sądzisz inaczej, fajnie. Nie chcę byś miał tę samą opinię co ja - możesz np, napisać artka/polemikę do PPA.pl i przedstawić co neoAmigi wniosły do technologii/ kultury/rozrywki/sztuki/czegokolwiek. Chętnie przeczytam i poszerzę swój światopogląd.
[#36] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@michalmarek77, post #35

Neoamigi wniosły MUI5 i Reggae.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 21:32:13 przez michal_zukowski
[#37] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@michal_zukowski, post #36

A to do czegos sie przydaje/dziala poza Neoamigami?
[#38] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@Krashan, post #4

Więcej w temacie retro i OS4 można znaleźć w Wikipedii:

Sam460ex made its debut at the Vintage Computer Festival at Bletchley Park in the UK on 19 June 2010


Jak widać w innych krajach NG już od dawna jest uznawane za retro, to tylko w Polsce niektórzy pielęgnują jeszcze iluzję że nie jest.

Pomimo tego, że wydajność hardware jest najmniejszym z problemów NG, trudno nie zauważyć, że ostatnie wysiłki hardwareowe OS4 są wręcz kuriozalne. Tabor ma szansę mieć podobną wydajność jak low-endowy sprzęt sprzed 8 lat zaprezentowany na festiwalu retro komputerów, sam460ex.

Amiga Power magazine (...) review mentioned among weak points CPU speed, problems with audio(...)


Skoro w 2010 Amiga Power czepiał się słabej wydajności CPU w sam460ex, to co mógłby uczciwie powiedzieć o Taborze w 2018 roku? Tragiczna wydajność?

8 lat to jest więcej czasu niż upłynęło pomiędzy premierą Amigi 500 a 4000 (5 lat). Z tej perspektywy wysiłki Commodore wyglądają na niesamowity i błyskawiczny postęp.
[#39] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@jubi, post #38

Jak widać w innych krajach NG już od dawna jest uznawane za retro, to tylko w Polsce niektórzy pielęgnują jeszcze iluzję że nie jest.


"..Szukajcie a znajdziecie.."- to co tu napisałeś to zwykła "manipulacja", naprawdę nie rozumiem tej osobistej wojny z NG, co poniektórych.
Tym bardziej, że na tym już wręcz fanatycznym zacietrzewieniu, po prostu tracicie jako ludzie!
[#40] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@BULI, post #39

Wciąż wbijają NG szpilki.
To nie ludzie, tylko wilki!
[#41] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@Aniol, post #37

MUI5 dziala na klasyku poza tym to technologia, nie musi sie przydawac poza NG.
[#42] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@recedent, post #40

ta szare wilki
he he he
[#43] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!
Mi się wydaje (byłem x2) że PH nie jest największą imprezą retro.

Jest to na pewno największa impreza łącząca retro+neo (multiplatformowe).

Ja tylko żałuję, że nie dam rady po raz kolejny zajechać, bo mam "inny termin" w tym czasie...
[#44] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@Tom Rain, post #43

Smutno nam Będzie bez Ciebie...
[#45] Re: Trevor Dickinson gościem Pixel Heaven 2018!

@Tom Rain, post #43

Gratulacje...?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem