Komentowana treść: Retro Gamer 177
[#1] Re: Retro Gamer 177
Wobec tego to czasopismo powinno nazywać się raczej "Modern Gamer".
Amiga powinna być na samej górze.
Chyba sami millennialsi głosowali.
[#2] Re: Retro Gamer 177

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

O czym ty piszesz? Playstation - premiera 1995 rok, Playstation 2 - 2000 rok, Dreamcast - 1998 rok, Mega Drive - 1988(1989), SNES - 1990
[#3] Re: Retro Gamer 177

@mailman, post #2

Ja milenialsem nie jestem, Amigę uwielbiam niemalże wyłącznie za gry a wątpię by wylądowała u mnie w pierwszej dziesiątce. Jedno jest pewne - SNES zdecydowanie byłby wyzej w takim "all time best" rankingu.
[#4] Re: Retro Gamer 177

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Przecież największe hiciory zarówno na A500 jak i na SNES powstały w tych samych latach.

Ale polscy Amigowcy widzieli i słyszeli hasła o królowaniu Amigi tyle razy, że nie dociera do nich to, że SNES był na świecie 10 razy bardziej popularny.

PS2 była aż 30 razy bardziej popularna a Amiga jest tuż za nią i wam mało? - Bo moim zdaniem skoro najlepiej sprzedająca się maszyna wszechczasów jest dopiero 5ta, to świadczy o tym że głosowała masa staruszków.


Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 20:16:41 przez ZbyniuR
[#5] Re: Retro Gamer 177

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Czyli numer 1 w komputerach.
A PS2 to rzeczywiście inne czasy.

Tutaj dobra pozycja dot. historii wojny Sega vs Nintendo: link do książki, polecam

Edit: tutaj lista w jakiej ilości sprzedała się która konsola: platforms total
Edit: domniemana sprzedaż Amig: link

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 12:29:49 przez sid777

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 12:32:02 przez sid777
[#6] Re: Retro Gamer 177

@michalmarek77, post #3

Owszem lubie SNESa, ale moim zdaniem ta maszyna była za słaba jak na lata w których wyszła i zawsze denerwowała mnie jej słaba rozdziałka, więc u mnie pomimo kiku świetnych tytułów była by poniżej SMD.

A piąte miejsce Amigi na tej liście, to całkiem zacny wynik zważywszy na konkurencję OK
Na szczęście najważniejszym kryterium nie były bzdurne statystyki marketingowe ok, racja
[#7] Re: Retro Gamer 177

@BULI, post #6

Serio? SNES słabszy od SMD?

Przecież w przeciwieństwie do ery 8bit w której Sega miała lepsze parametry i ładniejsze gry niż Famicom, to w 16bit Sega przy SNESie była jak ST przy Amidze.

Z wyjątkiem częstotliwości procka SNES ma wszystko lepsze od SMD. Choć MOSiek wykonuje rozkazy w mniejszej ilości taktów niż 68k, więc to też nie jest problem. A po YT krążą filmiki z krótkimi listami z trudem wynajdywanych gier z Mega Drive fajniejszych lub przynajmniej nie gorszych niż na Nintendo.
Noo chyba że po prostu wolisz Sonika od Mario, wtedy nie mam pytań.
[#8] Re: Retro Gamer 177

@ZbyniuR, post #7

Do mojej oceny biorę również pod uwagę kiedy została wypuszczona dana konsola.
Czas jaki minął od wyjścia SMD do wyjścia SNESA to moim zdaniem już prawie przepaść!
Więc moim zdaniem stosunek technologi, do czasów i do możliwości, działa na korzyść SMD
[#9] Re: Retro Gamer 177

@BULI, post #8

A czy ma zna ktoś dalsze miejsca z tej listy platform?

Bo jestem ciekaw gdzie wylądowało N64 i czy są tam jakieś 8bitówki.
[#10] Re: Retro Gamer 177

@ZbyniuR, post #9

30 - Switch
29 - Lynx
28 - Amstrad CPC 464
27 - 3DS
26 - PSP
25 - Neo-Geo
24 - PC Engine
23 - Playstation 3
22 - Playstation 4
21 - XBox
20 - Wii
19 - Master System
18 - DS
17 - Atari 2600
16 - PC
15 - GBA
14 - Sega Saturn
13 - GameCube
12 - Game Boy
11 - ZX Spectrum
10 - NES
9 - XBOX 360
8 - Commodore 64
7 - Nintendo 64
6 - Amiga 500
5 - Playstation 2
4 - Dreamcast
3 - Playstation
2 - Mega Drive
1 - SNES
[#11] Re: Retro Gamer 177

@ZbyniuR, post #9

mailman mnie ubiegł ale co tam :) z komentarzami:

30 Nintendo Switch (wg mnie, za 10+ lat będzie mieć status podobny do tego jaki dziś ma SNES)
29 Atari Lynx (HW, za który odpowiedzialni są m.in. R.J. Mical i Dave Needle - ojcowie Amigi)
28 Amstrad CPC 464
27 Nintendo 3DS ( zdecydowanie za nisko!!!!!)
26 Sony PSP ( zdecydowanie za nisko!!!!!)
25 Neo-Geo (juggernaut Pixel Artu, cudo technologiczne, na sprite'y z gier na ten sprzęt można gapić się godzinami...tylko te ceny, na szczęście konwersje gier są od wielu lat dostępne na wszystko)
24 PC - Engine (zbrodnia przeciw ludzkości - powinno być w Top10, no ale nie dziwi bo ten sprzęt w Europie oficjalnie nigdy nie występował)
23 Playstation 3
22 Playstation 4 (hmn, "świeży system" więc trudno był wyżej, dla mnie osobiście - najlepsze Playstation)
21 Xbox (Ninja Gaiden + Halo + Dead or Alive 3 + Panzer Dragoon Orta = pełniam szczęścia)
20 Wii - (osobiście dałbym znacznie, znacznie wyżej)
19 Sega Master System
18 Nintendo DS
17 Atari 2600 (mimo wszytsko, nadal najważniejszy sprzęt w dziejach elektronicznej rozrywki)
16 PC (bez konkretnego modelu - "wieczna maszyna")
15 Nintendo Game boy Advance
14 Sega Saturn
13 Nintendo GameCube (za nisko, zdecydowanie za nisko)
12 Nintendo Game Boy
11 ZX Spectrum
10 Nintendo Entertainment System
9 Xbox 360 (IMO bardzo dobra i zasłużona pozycja - fanomenalny sprzęt, któyn w osobistym rankingu stanąłby deko wyżej...chyba)
8 Commodore C64
7 Nintendo 64 (hmn...jeden z niewielu sprzętów Ninny, za którym nie przepadam. Choć oczywiście, Ocarina of Time czy Super Mario 64 bawią dziś tak samo jak dekady temu...na szczęście dziś już nie trzeba się męczyć z tymi cudeńkami na N64)
6 AMIGA 500 (nie Amiga tylko "Amiga 500" - to cholernie istotne. Zasłużenie wysoka pozycja)
5 Playstation 2
4 Sega Dreamcast (uwielbiam ale za wysoko, IMO)
3 Sony Playstation
2 Sega Mega Drive (za wysoko)
1 SNES (nic innego wygrać po prostu nie mogło, szanuję)
[#12] Re: Retro Gamer 177

@michalmarek77, post #11

Amiga za nisko. Wystarczy obejrzeć poniższe porównanie.
Amiga sprzętowo jest o wiele bardziej zaawansowana
technicznie niż konsole.

[#13] Re: Retro Gamer 177

@michalmarek77, post #11

Dzięki chłopaki za listę. :)

Zastanawiam się jak ta lista powstała?
Redakcja urządziła burzę mózgów, czy głosowali czytelnicy?

I czy ktoś wie jaki jest nakład Retro Gamera, oraz na jakich kontynentach czy krajach najwięcej się go sprzedaje?

A co do filmiku ze SotB. - Często mam wrażenie że Amigowcy są jak źle wychowany chłopczyk, który lubi sobie podrwić albo pobić jakiegoś malucha aby sobie poprawić humor, ale jak dostanie w nos od starszaka, to beczy jak mazgaj i leci naskarżyć mamie. No bo przecież jego nie wolno bić.
[#14] Re: Retro Gamer 177

@ZbyniuR, post #13

Czytałeś wiadomość? szeroki uśmiech

W 177. numerze magazynu Retro Gamer zamieszczono wyniki ankiety wśród czytelników

Retro Gamer jest angielskim czasopismem, które jest wysyłane na cały świat. W Polsce można kupić w Empiku (za cenę taką samą, po jakiej możesz sobie sam kupić w UK z dostawą, co moim zdaniem jest skandalem i się nie opłaca - zwłaszcza że Empik ma na pewno zniżki a dodatkowo w Polsce znajduje się dystrybutor. Zamawiając samemu i sprowadzając 2 sztuki (na przykład jeszcze jedno pismo) wychodzi taniej). Magazyn jest również dostępny w wersji elektronicznej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem