Komentowana treść: Iris beta dla systemu MorphOS
[#1] Re: Iris beta dla systemu MorphOS
Kurka wodna, człowiek nie nadąża testować wszystkich tych nowości! A jeszcze wiszę BigFootowi raport z (nie)działania Radeona X1950 pod AGP, ech...
[#2] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@recedent, post #1

Ja mam to samo przeświadczenie odnośnie wydawnictw pana Adama Zalepy. Bardzo trudno nadążyć za nowymi wydawnictwami, które pojawiają się jak grzyby po deszczu.

Fajnie, że wiele dzieje się w systemie MorphOS. Najpierw długa cisza przed burzą.

Ciekawe, że koledze KM nawet taki wysyp nowości w 3.10 nie wystarcza. Najważniejsze to cieszyć się z tego co jest.

Życzę Wam wszystkiego dobrego, tak jak sobie - nowości w świecie Amigi klasycznej.
[#3] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@recedent, post #1

Śmiechłem :)
Prima aprilis jutro, Recedencie. Choć, w sumie, strojenia żartów nigdy dość ;)
[#4] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@michalmarek77, post #3

Nie każdy siedzi cały dzień przed komputerem, Michalemarku77. Ja na ten przykład nie zdążyłem jeszcze sobie optymalnie pokonfigurować MorphOSa 3.10 pod siebie, mam do dokończenia renowację G5 Dual 2,0 GHz, dokończenie artka o flaszowaniu Radeonów itp. itd; a do tego jeszcze pracę, dzieci i święta na karku. Iris to świetna wiadomość, bo od dawna mam już dość rozwijającego się w żółwim tempie YAMa. Ale zainstaluję go dopiero po południu (o ile znajdę czas), bo dziś na przykład do 16:00 jestem w pracy.
[#5] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@recedent, post #4

Czasem sobie myślę, że to dobrze, że a amigowym świecie wszystko dzieje się wolniej.
Mamy więcej obowiązków, mniej czasu, no i my się po prostu starzejemy, nasze timingi, energia życiowa niestety zwalniają ok, racja
[#6] Re: Iris beta dla systemu MorphOS
Fajny program (wielkie dzięki, czekałem na niego długo), ale mam pytania, gdyż u mnie nie działa wszystko jak trzeba:
1. wiadomości pobierają się bez problemu, ale testowałem na jakimś spamie i niektóre nie wyświetlają się poprawnie - grafika jest w załącznikach a nie w treści,
2. nie mogę skasować niechcianych e-maili,
3. przy testowaniu autentyczności wiadomości jest ok, ale jak wysłałem maile (pokazał, że wysyła) nie doszły,
4. wiem, że to wersja beta, ale parę razy się zamroził - przy poprawianiu ustawień konta.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 16:30:00 przez AS
[#7] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@BULI, post #5

Nie zauwazylem tego u siebie. Dla mnie wszystko dzieje sie za wolno, czasu coraz mniej a tyle interesujacych rzeczy sie dzieje. Pewnie dlatego nigdy zbytnio nie przywiazywalem sie do hardware/software. Szkoda czasu na starocie inaczej niz z sentymentu. Za rogiem juz czeka nowe, z mojego punktu widzenia zazwyczaj lepsze.
[#8] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@AS, post #6

@AS

1. Jeśli to nic prywatnego, zapisz email do pliku i podeślij do mnie - postaram się sprawdzić o co chodzi z grafiką. Może po prostu nie są załączone jako treść emaila?
2. Odnośnie kasowania to działa tylko dla IMAP.
3. Niestety tak działa SMTP, że o poprawności konfiguracji dowiadujesz się przy wysyłaniu... będzie to poprawione później.
4. Logi?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 18:12:06 przez Jacek Piszczek
[#9] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #8

Dzięki. Postaram się jak najszybciej podesłać - maile to zwykły spam, więc podeślę.
Kasowanie - ja ustawiłem pocztę na próbę w pop3, więc pewnie tu problem.
Dzięki jeszcze raz, będę dalej testował.
[#10] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Aniol, post #7

Może to i słuszna koncepcja, daje namiastkę wrażenia, że ciągle biegniesz do przodu, zdobywasz świat..
[#11] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@BULI, post #10

Nie wiem o co chodzi. Mnie to wszystko naprawde, zwyczajnie bawi. Od dziecka, nieprzerwanie. To moje hobby i praca zarazem.
[#12] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Aniol, post #11

OK
[#13] Re: Iris beta dla systemu MorphOS
obsługuje IMAPS?
[#14] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@QkiZ, post #13

Raczej IMAP.
Tak, obsługuje.
[#15] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@QkiZ, post #13

IMAPS to IMAP z transportem TLS. Tak, obsługuje.
[#16] Re: Iris beta dla systemu MorphOS
OAuth2 na IMAP i SMTP?
[#17] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@hrw, post #16

No, autoryzacja jest jedna i ta sama, więc jak już masz IMAP to dodać to do SMTP to żaden problem.
[#18] Re: Iris beta dla systemu MorphOS
Mam problem z uruchomieniem. A może raczej z zainstalowaniem. Podając mój adres na gmail zaczyna się autokonfiguracja, otwiera się OWB, loguje się do mojego konta w przeglądarce, pojawiają sie przyciski "Zezwól" oraz "Odmów" ale nieaktywne. I na tym się kończy impreza. Na Ambiencie pracuje okno z "Configuring your email" ale dalej się nic nie posuwa. Katalog z Iris wrzuciłem w całości do mojego katalogu NET i tylko plik z libs przeniosłem do libs:. Co zrobiłem źle?
[#19] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Pero, post #18

A na pewno w OpenURL masz wpięte OWB 1.24 z 3.10? Wersje Faba nie będą działać.

Nie ma potrzeby kopiowania nic z archiwum do libs.
[#20] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #19

Problemem były ustawienia OWB - podawaj się za... Ustawiłem Safari Mac i poszło.
Dzięki za odpowiedź.
[#21] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Pero, post #20

O, dzięki za info. Dopiszę do README...
[#22] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #21

A u mnie poszło na domyślnych.
[#23] Re: Iris beta dla systemu MorphOS
Wielkie dzięki za nowy program pocztowy :)
Niestety u mnie wystąpił jakiś problem. Konto na wp. Zsynchronizowało się i zobaczyłem listę maili ale nie udało się podejrzeć treści żadnego maila. Po restarcie okno programu jest puste tzn nie widzę już nawet listy maili.
edit:
OK, już sobie poradziłem. W ustawieniach konto nie było aktywne :)

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 19:42:13 przez Bohun
[#24] Re: Iris beta dla systemu MorphOS
Zobaczyłem, zainstalowałem, sprawdziłem - fajny ten Iris, zwłaszcza, że to wersja beta, dzięki! Gmail i wp śmigają.

Przyznam, że już do YAMa cierpliwości nie za bardzo starczało, w efekcie coraz rzadziej używałem. A tu imap nareszcie działa

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 22:22:48 przez Adam_K
[#25] Re: Iris beta dla systemu MorphOS

@Adam_K, post #24

Dostępna jest nowa wersja beta programu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem