Komentowana treść: MorphOS SDK 3.12
[#1] Re: MorphOS SDK 3.12
SDK waży więcej niż system!
[#2] Re: MorphOS SDK 3.12
Pozwolę sobie zauważyć, że SDK zawiera własny port gita i to w nowszej wersji niż "ten mój", więc jeśli ktoś instalował wcześniej, to można spokojnie skasować.
[#3] Re: MorphOS SDK 3.12

@widelec, post #2

... ale trzeba też zauważyć, że ty byłeś latarnią wskazującą drogę MorphOS Teamowi jak dobry port gita zrobić trzeba. piwo
[#4] Re: MorphOS SDK 3.12

@michal_zukowski, post #3

To kiedy migrujecie z cvs (czy czego tam używacie) na gita?
[#5] Re: MorphOS SDK 3.12

@hrw, post #4

Nigdy :)
[#6] Re: MorphOS SDK 3.12

@hrw, post #4

a jaki jest plus posiadania gita skoro każdy z developerów ma stały dostęp do netu i żaden z projektów mosowych nie ma potrzeby być branchowany?
[#7] Re: MorphOS SDK 3.12

@michal_zukowski, post #6

Np. taki że możesz lokalne eksperymenty trzymać w lokalnym branczu i w ogóle ich nie pushowac do repo głównego. Później jak stwierdzisz że jednak coś z tego dzikiego brancha jest fajne to robisz cherrypick do mastera. Można commity do lokalnego repo robić na raty a przed pushemm można n commitow połączyć w jeden dzięki czemu changelog w repo jest dużo przejzystrzy. Generalnie dziwię się że komuś trzeba tłumaczyć zalety gita. Nie mówię że trzeba stosować w przypadku mosa ale git to nie tylko branche.
[#8] Re: MorphOS SDK 3.12

@jarokuczi, post #7

Mysle ze rzookolwi nie trzeba tlumaczyc. Trzeba jednak pamietac ze jak cos sie sprawdza gdzies to po co zaraz to wymieniac i robic sobie wiecej problemow.
[#9] Re: MorphOS SDK 3.12

@jarokuczi, post #7

git nie obsługuje uprawnień per ścieżka czy dany plik w ramach jednego repo. cvs tak. Proste. A jak chcesz lokalnego brancha, to sobie możesz zawsze do gita zaimportować źródło a potem commit patcha zrobić.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:23:04 przez Jacek Piszczek
[#10] Re: MorphOS SDK 3.12

@Jacek Piszczek, post #9

Uprawnienia - przy gicie robi się uprawnienia per repo. Z tego mniemam, że całe źródło morphosa to jedno repo cvs gdzie poszczególne osoby mają dostęp do różnych części.

Dla mnie największą zmianą przy przejściu cvs->svn była obsługa changesetów. Koniec z commitami per plik jak miałem drobną zmianę w 30 plikach na raz. Git dał mi offline i darmowe branche.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem