Komentowana treść: OpenXCom 1.0.74
[#1] Re: OpenXCom 1.0.74
Jak ktos wczesniej pobral to niech zaktualizuje. Zmienilem jedna rzecz, ktora wydaje mi sie ze mocno poprawila stabilnosc.
Niestety ale wyglada na to ze developerzy juz nie urzymuja kodu odpowiedzialnego za "wyswietlanie softwarowe".
[#2] Re: OpenXCom 1.0.74
O. I to się nadaje do prasy. Zawsze sobie obiecywałem, że przejdę "Terror From The Deep", nawet zacząłem przechodzić (najpierw na klasyku pod PC-Taskiem, potem na Efice pod DosBoxem), ale jakoś nigdy nie ukończyłem. Nadarza się dobra okazja.
[#3] Re: OpenXCom 1.0.74

@recedent, post #2

Ja ukończyłem Terror w szkole, w latach 90-tych na PC kolegi. Uwielbiam tę grę.
[#4] Re: OpenXCom 1.0.74

@il_capitano, post #3

Ja trochę pograłem, nie skończyłem - okropnie długie misje taktyczne. Zdaje się że wymiękłem na 1 misji terroru na statku - oczyściłem sobie ładnie górę, a tu niespodzianka - jeszcze dół do zrobienia. Nie wytrzymałem.
[#5] Re: OpenXCom 1.0.74

@stefkos, post #1

Wersja na Vampira bylaby mozliwa?
[#6] Re: OpenXCom 1.0.74

@twardy, post #5

Potrzebujesz nowsze gcc (5), libyaml w wersji 0.52 i wyzej tyle ze i tak mialbys problem z predkoscia (chociaz moze jakbys gral 320x200 to daloby rade). Jak dla mnie gra za duzo razy wywoluje "rysowanie grafiki".
[#7] Re: OpenXCom 1.0.74

@stefkos, post #6

Hmm... Nie żebym się czepiał, ale czemu gra nie działa? Przekopiowałem katalogi z oryginalnego UFO do głównego z grą i nic. Nie wykrywa zainstalowanej gry. W jakimś subdirze muszą być, czy co?
[#8] Re: OpenXCom 1.0.74

@recedent, post #7

W katalogu openxcom:
UFO - wgraj tam UFO enemy unknown
TFTD - UFO Terror From The Deep
Pamietaj ze tam musza byc dane gry zainstalowanej. Wiekszosc stron na sieci udostepnia instalke gry (ja instalowalem gre na DOSBox a potem kopiowalem).
[#9] Re: OpenXCom 1.0.74

@stefkos, post #8

A, OK - próbowałem wrzucić do katalogu Xcom1. Spróbuję jeszcze raz. Pamiętam, że w starej wersji po prostu wrzucało się do głównego katalogu z grą wszystko.
[#10] Re: OpenXCom 1.0.74

@recedent, post #9

OK, kupiłem na GOGu i działa (chociaż bez muzyki, ale chyba tak ma być ZTCW). Swoją drogą - wersja z GOG ma soundtrack w mp3 - nie szłoby supportować?

Mam niejaki problem w części taktycznej - obszar gry nie scrolluje gdy mysz przesuwa się do krawędzi ekranu (gram w okienku - ma to jakieś znaczenie?).

EDIT: Czasowo pomaga "łapanie myszy" w opcjach, żeby nie wychodziła poza krawędź okienka. Ale się buguje losowo - raz przesuwa, raz nie, raz znowu wchodzi w tryb przesuwania i nie da się nic zaznaczyć... Przełączanie tej opcji wtę i wewtę pomaga - na jakiś czas.

EDIT2: Chyba wyłączenie "Letterboxed" w opcjach Video pomaga na te bóle. Testuję dalej.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 14:43:50 przez recedent
[#11] Re: OpenXCom 1.0.74

@recedent, post #10

1 mp3, ogg czy inna muzyka to glownie problemy naszego powersdl'a. Sproboj moze skonwertowac te muzyczki na .ogg i podloz do gry. Jeszcze odnosnie dzwieku. Tak naprawde oryginalna gra w ogole sie nie odpala jak nie moze odpalic muzyki:) Tak wiec MorphOS +1:)
2 Nigdy nie grzebalem w tej czesci silnika. Moze tak jest oryginalnie (w starym UFO) . Jak znajde czas zerkne w to.
[#12] Re: OpenXCom 1.0.74
Zakochałem sie w UFO jak tylko zobaczyłem recenzje Kaczora (broń Boze nie mylić z politykiem).
Pierwszy raz ukonczylem na A600 mimo, że prędkość gry nie powalala. Jako 12 latek wpadłem na pomysl by dyskietke nr 3 zawierająca wybuchy wrzucić w całości do Ramu przed uruchomieniem gry. Napisałem skrypt i udało się nieco grę przyspieszyć ;)
Po przesiadce na PSX oszalałem ponownie..moja ukochana gra z lepszą grafika, dźwiękiem, animacjami! No i przede wszystkim o niebo szybszą. Na Psx ukończyłem właśnie Terror From The Deep po raz pierwszy.
Teraz na Pc moduje według własnych potrzeb openXcom tworząc grę idealna...
Gra ponadczasowa...i gdybym miał wskazać 1 grę było to by właśnie UFO
[#13] Re: OpenXCom 1.0.74

@stefkos, post #11

Chyba znalazłem przyczynę błędu z blokowaniem myszki. I obawiam się, że tkwi ona między moim fotelem a monitorem. Wygląda na to, że używana przeze mnie Mighty Mouse łatwo aktywuje trzeci przycisk (są po bokach), a gra ma skonfigurowany trzeci przycisk jako "toggle mouselook". Wyłączyłem i zobaczymy.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 13:36:44 przez recedent
[#14] Re: OpenXCom 1.0.74

@recedent, post #13

Hehe super!
Ja za to w weekend postaram sie zajrzec w "mody", Trollo pisac ze nie chca dzialac. Czas to naprawic.
[#15] Re: OpenXCom 1.0.74

@stefkos, post #11

Już mi wszystko działa. Gotowe pliki .ogg można pobrać z tej strony, a następnie wrzucić do TFTD/sound. I gotowe.
[#16] Re: OpenXCom 1.0.74
Łomatko, przeszedłem dziada. Popełniłem jeden krytyczny błąd (za wcześnie badając Deep One Terrorist, zanim miałem rozpracowany Ion Beam Accelerator) i na kolejnego Deep One musiałem czekać przez długie miesiące (czasu gry), bo przestali się pojawiać. Dobrze, że w ogóle udało się grę ukończyć (miałem wersję z GOG, tam jest chyba najnowszy patch zaaplikowany).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem