Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs
A może być Cerber NG stoi na straży zaświatów reto Amigi.
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs
Hej, mam pytanie: gdzie słać prace?
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@Hexmage960, post #2

Najlepiej do mnie, adres ten co w stopce w gazecie jest.
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@adam_mierzwa, post #3

OK.

EDIT: Akurat mam numer 3 czasopisma w wersji papierowej, więc odczytałem z niego Twój adres e-mailowy. Już wysłałem moją pracę na ten adres i powinna być już u Ciebie w skrzynce.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 20:38:57 przez Hexmage960
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs
Z uwagi że nie umiem rysować i się wzorowałem na jakimś żółwiu znalezionym w necie, poza konkursem moja koncepcja:



Praca symbolizuje obecny stan amigowego środowiska i rynku - powolutku, bez pośpiechu - ale do przodu. W wolnej chwili, w końcu to hobby ;)
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@vojo, post #5

Kojarzy mi się trochę z obrazkiem (nie mój), który kiedyś użyłem do zilustrowania testów wydajnościowych. obrazek

Twoja praca jest fajna, więc ja ją widzę w konkursie a nie poza :)
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@adam_mierzwa, post #6

Do kiedy jest termin nadsyłania prac?
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@KM, post #7

Do października. Tu są zasady klik
Dwa i pół miesiąca to nie jest mało.
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@vojo, post #5

@vojo - bardzo fajny pomysł, taki żółw pasuje do jednego z atrybutów NG - żółwiego tempa rozwoju. Ale można spojrzeć szerzej. Zwykle w takich wypadkach robi się burzę mózgów. Zaczynamy od wypisania haseł które pierwsze przychodzą do głowy gdy ktoś pomyśli o "NG". Przykładowo:

- zacofanie
- zastój
- brak perspektyw
- mgliste cele
- pościg bez szans na wygraną
- kłótnie i niesnaski (czerwonych z niebieskimi)
- podszywanie się (przemalowywanie pecetów z PPC na tzw. "Amigi")

Teraz można się zastanowić, jakie symbole dobrze zobrazują te skojarzenia. Np.:

- opona z której uszło powietrze
- człowieczek na hulajnodze w pogoni za bolidami Formuły 1
- farbowany lis
- czerwony na twarzy człowieczek (najlepiej w czerw.-białą szachownicę jak fan Chorwacji) wygrażający pięścią drugiemu człowieczkowi w kostiumie niebieskiego motyla ze skrzydełkami

Można z tego złożyć na przykład taką maskotkę: farbowany lis pompujący sflaczałą oponę w hulajnodze, podczas gdy mijają go pędzące bolidy F1. W tle drugi człowieczek z przeciwnego obozu podkłada mu nogę.

Żeby nie było, że tylko narzekam, to trzeba przyznać, że są też inne, często pozytywne hasła kojarzące się z NG:

- otwartość, open source (dotyczy tylko Arosa)
- przyjazna, bezkompleksowa społeczność (dotyczy MorphOS i Arosa)
- dogmatyzm, fanatyzm, fundamentalizm (dotyczy części fanów AOS4)

Tu zwłaszcza przyjazna społeczność Arosa i MorphOSa wyróżniają się na plus. Bez spiny o naklejki ci ludzie rozwijają to co ich bawi i daje przyjemność. Nie bardzo dotyczy to OS4 i jeśli chcesz uniwersalne logo dla całego spektrum postaw NG to trudno to będzie pogodzić pod jednym symbolem.
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@jubi, post #9

Ech Jubi, Jubi naprawdę nie wiem dla czego to NG tak cię wciąż boli.
To nie jest twoja bajka, napisałeś to już kilka razy i to dosadnie- wszysco to już wiemy!
Myśle że warto powściągnąć te nikomu niepotrzebne emocje- szkoda twojego życia, enrgii, głowy itp..
Żyj i daj żyć innym- tak jak chcą żyć ok, racja
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@jubi, post #9

Za bardzo skupiłeś się na hasłach. Bywają pomocne w szukaniu pomysłu, ale skoro już masz kilka to mógłbyś spróbować je narysować. Technicznie to może być wyzwanie.
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@jubi, post #9

Przepraszam za fragment OT, poniżej piszę w temacie:

Tu zwłaszcza przyjazna społeczność Arosa i MorphOSa wyróżniają się na plus.

Społeczność AmigaOS 4.1 (szczególnie zagraniczna) należy do najmilszych jakie spotkałem w Internecie! Naprawdę! Zerknij sobie chociażby na amigans.net.

Społeczność Amigi się podzieliła - to normalny proces po tylu latach. Szanujmy jednak wybór drugiego amigowca. Ja też jestem za oryginalną Amigą, uwielbiam moją Amigę 1200, zaś piszę ten post z mojego PC.

Z drugiej strony filozofia rozwoju Amigi ludzi od AmigaOS4.1 oraz moja różnią się diametralnie i dlatego ja zostałem z Amigą i chipsetem AGA.

Ciągłe podwyższanie wymogów oprogramowania to nie jest dobra droga dla Amigi, bo sprzęt staje się coraz droższy i mniej dostępny. A już osiągnął zbyt wysoką cenę.

@Vojo
Żółw z Boing Ballem - bardzo fajne i pomysłowe! Startuj z nim w konkursie!

Ja skleciłem tylko 3 piłeczki Boing Ball na wzór diagramu Venna. Ma on symbolizować, że wszystkie "odmiany" Amiga OS mają części wspólne.



Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 15:45:12 przez Hexmage960
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@Hexmage960, post #12

Cieszę się że się żółwik podoba. A co do udziału w konkursie - tak jak pisałem, mój żółw jest przerysowany i przerobiony z innego, znalezionego w necie. Gdybym przypadkiem wygrał mógłbym być posądzony o plagiat. I chociaż na demoscenie przechodziły gorsze zrzyny, to ja jednak podziękuję :) Ale gdyby ktoś chciał podejść w konkursie do koncepcji z żółwiem bardziej twórczo, to nie mam nic przeciwko temu, powodzenia, do wszelkich ewentualnych praw w kwestii powyższego obrazka się zrzekam, jak ktoś chce może nawet robić maskotki ;)

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:00:46 przez vojo
[#14] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@vojo, post #13

Odświeżam wątek.
Ze względu na znikomy odzew, po konsultacji z fundatorem nagród, ogłaszam, że jedna z nagród to nie będzie literatura na temat "NG".

Doszedłem do wniosku, że niepotrzebnie pośrednio wykluczyłem (przez taki dobór nagród) większość osób, których zwyczajnie NG nie interesuje, więc takie nagrody nie są dla nich dostatecznie motywujące do działania.
Tak że jedna z nagród powinna trafić w gust miłośnika Amigi by Commodore.

Termin nadsyłania - do ukazania się kolejnego numeru magazynu "Amiga NG". Najlepiej jakby wpłynęły do końca października, choć pewnie standardowo prace spóźnialskich będą zakwalifikowane.
[#15] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@adam_mierzwa, post #14

"Ze względu na znikomy odzew..."

[#16] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@adam_mierzwa, post #14

O właśnie. Przypomniałeś mi, że miałem pewną koncepcję. I choćby na złość selurowi coś przygotuję.
[#17] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@recedent, post #16

a wiec podejmujesz wyzwanie ? Let the fight begin!

[#18] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@adam_mierzwa, post #14

A to jest do końca października, czy do 1.10 miało być?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 19:01:50 przez KM
[#19] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@recedent, post #16

Ja też coś narysuję, choćby dla frajdy. W weekend.
[#20] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@selur, post #17

Next-Geny? Dziękuję, ja już to przerabiałem.


A które dokładnie, i dlaczego Ci nie podeszły? Tak poważnie pytam
[#21] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@KM, post #18

Bynajmniej odpowiadałem na to w poście do którego się odnosisz.

Poza tym mam nowy projekt - podcast.
Ogólnie staram się, ale zasięgi mam słabe, trzeba próbować różnych rzeczy.
[#22] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@jubi, post #19

Typuję jednego z Friedenów jako Golluma, trzymającego boinga i syczącego "Ssskarb... jest mój... mój..." ;)
Wszystkie prace będą zamieszczone drukiem.
[#23] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@adam_mierzwa, post #22

[#24] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@adam_mierzwa, post #22

Narysowałem według własnego briefu:

Można z tego złożyć na przykład taką maskotkę: farbowany lis pompujący sflaczałą oponę w hulajnodze, podczas gdy mijają go pędzące bolidy F1. W tle drugi człowieczek z przeciwnego obozu podkłada mu nogę.


Wypisałem na kartce jakie elementy ma zawierać ta postać - smutne, podkrążone oczy, przygarbiona sylwetka itd. Później kilka szkiców postawy, można na przykład prześledzić jak robiłem z wersji na wersję coraz bardziej oklapłe uszy. Gdybym miał więcej czasu to można by zrobić jeszcze kilka iteracji i popróbować inne pozy, ale nie mam, ta wersja jest finalna. Rysunki są analogowe, kredką na kartce.









Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 20:05:02 przez jubi
[#25] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@jubi, post #24

A mógłbyś narysować jeszcze tego faceta, okładającego batem martwego konia o tęczowej grzywie? Jest na rysunku kilkadziesiąt kilometrów wcześniej :)

[#26] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@recedent, post #25

Tęczowe koniki są zwykle bardzo zadbane przez swoich właścicieli, mają zęby wybielone retrobrite i czasem nawet różne przeszczepy i bypassy (vampire) i jeszcze wiele lat pociągną. A jak tam Twój projekt? Podrzucam słowo kluczowe - Syzyf.
[#27] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs

@jubi, post #26

Wysłałem już moją pracę do Adama. I nie, nie jest to Syzyf.
[#28] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #20 - konkurs
Informuję, że mam prace autorów: Robert Szacki, Czesław Mnich, Piotr Zgodziński, Konrad Czuba i Zuza Pawłowska.
Jeżeli ktoś jest tutaj niewymieniony proszę o niezwłoczny kontakt, bo będziemy oceniać na dniach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem