Komentowana treść: Czasopismo "Amiga NG" - numer #4
[#1] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #4
Ten tego, przeczytalem na muforum, że można czytać online więc dwa wtrącenia po krótkim przejrzeniu
- do spisu maków należało by dodać, że ten model NIE jest wspierany
https://everymac.com/systems/apple/powermac_g5/specs/powermac_g5_1.8_2.html
Owszem jest wtrącenie o A1047, ale potem jest opis ze wystarczy zeby nie mial PCIe i bedzie wspierany, a to błąd !!!

Do Powerbooków warto dodać informacje o standardzie touchpada w poszczególnyh modelach bo te z ADB nie obslugują gestów palcami, a te z USB obsługują

Co do przechowywania daty to akurat w morphosie data była przechowywana w najbardziej standardowy amigowy sposób. Natomiast nijak nie przystawalo to do innych systemów i moglo dawac rozne czasy na dwoch systemach uruchomionych na tej samej maszynie. Teraz jest bardziej sensownie. Trzeba tez wspomniec, że uporządkowanie obslugi czasu to poniekąd zasługa widelca który swoim portem gita wymusił ustandaryzowanie obslugi czasu do innych systemow.
[#2] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #4

@michal_zukowski, post #1

Do Powerbooków warto dodać informacje o standardzie touchpada w poszczególnyh modelach bo te z ADB nie obslugują gestów palcami, a te z USB obsługują


No to jeszcze wypada dodać, że ostatnie iBooki (a na pewno A1133) też obsługują "bieda multitouch". Nie jest to bez znaczenia w sytuacji, gdy mamy tylko jeden przycisk pod trackpadem.
[#3] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #4

@michal_zukowski, post #1

Ten tego, przeczytalem na muforum, że można czytać online więc dwa wtrącenia po krótkim przejrzeniu

To nie kupujesz czasopisma w pięknej i pachnącej wersji mahoniowej? Myślałem, że użytkownicy MorphOSa to jeden z głównych targetów tego czasopisma. A tak, jeden z głównych deweloperów czyta wersję on-line dopiero pod pewnym naciskiem/wpływem.
[#4] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #4

@Hexmage960, post #3

Kiedyś kupię :) i to chyba po to, żeby poczytać artykuły o AmigaOS4 bo 99% informacji o MorphOSie przecież znam. Mam 19 maszynek od Apple, z czego na 18 mam MorphOSa. Chciałem napisać komentarz, żeby autorzy jeśli by mogli wprowadzili zmiany do artykułów. Naprawdę, głupio będzie jak ktoś przeczyta artykuł, wyda aż 150zł na PowerMaca G5 i mu nie zadziała bo nie jest supportowany.
[#5] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #4

@michal_zukowski, post #4

Chciałem napisać komentarz, żeby autorzy jeśli by mogli wprowadzili zmiany do artykułów. Naprawdę, głupio będzie jak ktoś przeczyta artykuł, wyda aż 150zł na PowerMaca G5 i mu nie zadziała bo nie jest supportowany.

Ależ nie ma problemu, że to sprostowałeś. Od tego właśnie są komentarze dot. pisma Amiga NG.

Co do tych 99% - to moim zdaniem czytając pismo możesz lepiej poznać system od strony zwyczajnych użytkowników, bo rozumiem, że system "od kuchni" znasz doskonale.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 17:33:35 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem