Komentowana treść: DeTerm
[#1] Re: DeTerm
Dzięki! OK Brakowało mi właśnie programu do przechwytywania logów ze złącza szeregowego.
[#2] Re: DeTerm

@snajper, post #1

A jaki sprzęt serwisujesz?
[#3] Re: DeTerm

@recedent, post #2

wolę nie zdradzać. Konkurencja nie śpi...
[#4] Re: DeTerm

@snajper, post #3

Kolejny z podpisanym NDA? ;)
[#5] Re: DeTerm

@waldiamiga, post #4

Raczej zobowiązał się nie do NDA, tylko do DNA. W komentowaniu.
[#6] Re: DeTerm

@recedent, post #5

no skoro dla Ciebie uznanie DeTerma za pomocny jest dnem, to luz. Sami kopiecie sobie dołek tego typu wypowiedziami. OK
[#7] Re: DeTerm

@snajper, post #6

A Ty trolowaniem bana sobie kopiesz pod sobą. Jako użytkownik MOSa, naprawdę jestem ciekawy, do czego używasz DeTerma?
[#8] Re: DeTerm

@morph123, post #7

no teraz to już do niczego, bo właśnie wyczytałem w dokumentacji, że on wymaga mosa 3.11, a ja nie mam takiego. Nadal jednak, jako student informatyki, mogę wykorzystać go jako przykład w nauce programowania przy użyciu rozszerzenia Objective-C. Ale rozumiem, że zainteresowanie tym programem to jakiś grzech, skoro jest traktowane w ten sposób. Jednak zdążyłem już się przyzwyczaić - typowe dla niebieskich. eot.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 18:26:59 przez snajper
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#10] Re: DeTerm

@MarcinLP, post #9

Młody stażem jesteś... Życia nie znasz... Wybaczam.

@snajper: Spokojnie, instalacja 3.11 na Macu Mini, którego podobno posiadasz to 10 minut. Dasz radę.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 20:14:49 przez recedent
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: DeTerm
Cieszy mnie, że Widelec ciągle dla nas tworzy OK
[#13] Re: DeTerm

@recedent, post #10

Spokojnie, instalacja 3.11 na Macu Mini, którego podobno posiadasz to 10 minut.


a owszem, posiadam. Jak ktoś potrzebuje dowodów, to są na 2 ostatnich zdjęciach w moim graffiti. Jest też działająca kompilacja wczesnej wersji Super Turra, którą wykonałem dla MOS-a. Filmiku niestety nie ma, bo MOS nie posiada nawet dobrego programu do zrzutów wideo (jedyne co znalazłem, to jakieś coś, co produkuje gify). Pewnie wrzucę gdzieś niedługo źródła, bo u mnie tak leżą i się kurzą, a tak to może przynajmniej sobie ktoś w to popyka, oceni i/lub wyedytuje jakąś planszę - co jest najbardziej mozolnym zajęciem przy produkcji tej gry, głównie ze względu na ograniczenia edytora. Ale to tak na marginesie.
jednak apdejtować mi się jakoś nie chce (tudzież bulić za wersję bez ograniczenia czasowego - żeby jeszcze dopłacać środowisku, od którego się dostaje kopa).

@MarcinLP też miałem skomentować tamtą wypowiedź, ale odpuściłem sobie - recedent jest morphosowecem, trzeba brać poprawkę na to, że czasami przejawia takie symptomy manii wielkości. A dwóch morphosowców w jednym wątku po plecach klepać się musi. Co prawda nie wiem jak wyglądają dyrektywy bycia moderatorem w wersji dla niebieskich, ale widać na pewne rzeczy przymyka się oko.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 21:07:59 przez snajper
[#14] Re: DeTerm

@snajper, post #13

Jeśli naprawdę podłączyłeś jakiś sprzęt do swojego Miniacza kablem null-modem i odczytałeś debuglog po serialu to serdecznie przepraszam. Ale - zważywszy na to, że jeszcze nie zainstalowałeś 3.11 - najwyraźniej nie mam za co. A komentarze w stylu "mam, używam, a jakże - tylko nie powiem do czego bo to tajemnica" sobie odpuść na przyszłość.

P.S. ScreenRecordera działającego pod MorphOSem możesz spokojnie pobrać z Aminetu.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 21:05:24 przez recedent
[#15] Re: DeTerm

@recedent, post #14

P.S. ScreenRecordera działającego pod MorphOSem możesz spokojnie pobrać z Aminetu.


dzięki, sprawdzę.
[#16] Re: DeTerm

@snajper, post #13

jednak apdejtować mi się jakoś nie chce


Wymaganie 3.11 jest pewnie na wyrost na 3.10 (bo wcześniejsze z tego co pamiętam nie miały obsługi rzeczy związanych z obj-c) również może zadziałać, tylko raczej nie gotowa binarka, trzeba skompilować ze źródeł. Też jestem leniwy, tylko w drugą stronę, więc zawsze jako minimalne wymagania podaję te wersje systemów/bibliotek, które mam aktualnie zainstalowane i na których testowałem .

@R-Tea: Dzięki.
[#17] Re: DeTerm
Warto dodać, że DeTerm powstał z wykorzystaniem języka Objective-C


No i fajnie.
[#18] Re: DeTerm

@Jacek Piszczek, post #17

Warto dodać, że DeTerm powstał z wykorzystaniem języka Objective-C


No i fajnie.


Warto jeszcze dodac, ze kod MUI w wersji na objC bardzo zgrabnie wyglada :) Niemal tak jakby MUI bylo dla objC stworzone (bo i w sumie formula BOOPSI do objC dosc ladnie pasuje )
[#19] Re: DeTerm

@mschulz, post #18

Warto jeszcze dodac, ze kod MUI w wersji na objC bardzo zgrabnie wyglada :) Niemal tak jakby MUI bylo dla objC stworzone (bo i w sumie formula BOOPSI do objC dosc ladnie pasuje )

Nic dziwnego, Objective-C był wzorowany na Smalltalku, na którym BOOPSI bazuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem