Komentowana treść: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup
[#1] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup
Pierwszego dnia będzie (...) prezentacja systemu MorphOS poprowadzona przez Grzegorza Kraszewskiego


[#2] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup
No i gitara, tylko kamerki nie zapomnijcie. OK
[#3] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@recedent, post #1

Nie rozumiem zdziwienia, będzie Krashan, będzie MorphOS.
[#4] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@recedent, post #1

No ciekawe, Krashan, który MorphOSa nie używa już (strzelam) ze 2-3 lata będzie robił "wywody" na jego temat. Mam nadzieję, że weźmie pod uwagę wersję 3.11, a nie tę na której przestał używać tego systemu.
[#5] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@deez, post #4

Nikt inny nie chciał... Możesz przyjechać i opowiedzieć o 3.11.
[#6] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@Krashan, post #5

Mogłbym może i przyjechać... aczkolwiek jestem przekonany, ze mimo, iż nie używasz już MorphOSa zrobisz to dużo lepiej ode mnie, pod każdym względem. Trzymam kciuki, powodzenia! :)
[#7] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@deez, post #6

Założenie z naszej strony jest proste: 99% osób używa Amigi do odpalania gier, w najlepszym przypadku dem.

Prezentacja MorphOS czy warsztaty z AMOSa czy podstaw robienia muzyki na trackerach to taka próba „aktywowania” dla ludzi i u ludzi czegoś więcej niż tyko odpalanie gierek. Za rok spróbujemy już stricte demoscenowej imprezy, a w tym roku trochę integracji plus drugi dzień z warsztatami. Będą dwa stanowiska z MorphOS - będzie można przyjść, pobawić się tym systemem, zapytać. Sam chętnie zobaczę i podpytam Krashana o parę rzeczy. Pewnie po Bring Your Balls nasz miniak z MorphOS zagości na stałe w pierwszym pomieszczeniu z kompami.

W listopadzie jest plan warsztatów już pod kątem programowania pod ten system. Też Krashan.
[#8] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup
Na pewno pojawię się w sobotę.
[#9] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@tooloud, post #7

Fajnie że założeniem imprezy jest "aktywizacja kłoderów" szeroki uśmiech
Sam jestem własnie takim "kłoderem" - uczę się pisać proste programy dla własnej przyjemności. Tak przyjemności - bo jak jakikolwiek mój program działa, nie robi Guru, Recoverable Alert czy w końcu działa jak powinien to cieszę sie jak dziecko. ok, racja
Programowanie może dawać dużo przyjemności zwłaszcza uprawiane hobbystycznie
Dla osób które nigdy w życiu nie napisały żadnego programu na początku może sie to wydawać jak jakaś wiedza tajemna, ale zapewniam że jeśli poświęcą na to trochę swojego czasu, zrobią tzw. RTFM i podpytają kogoś kto ma więcej wiedzy od nich (np. na IRCowym kanale #ppa - gdzie zbiera się śmietanka amigowych programistów ) to szybko powstaną pierwsze działajace programy. A zaczynanie od AMOSa czy trackerów bardzo fajny pomysł. Dobrze by było jeszcze zabrac się za podstawy DPainta też. Takie trio kod,grafika,muzyka.
[#10] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@pisklak, post #9

grafikę w sumie możesz robić na PC i konwertować na IFF.
[#11] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@tooloud, post #10

W zasadzie wszystko można "robić na PC i konwertować". Liczy się przecież wykorzystanie software na Amigę. Skoro są warsztaty AMOSa i Trackerów, to czemu nie może być warsztatu DPainta?

Życzę Wam udanego spotkania!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 11:06:19 przez Hexmage960
[#12] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@Hexmage960, post #11

Bo ktoś je musi poprowadzić? A chętnych jak widzisz taki tłum, że mało Crapteamu pod BigScreenem nie stratują...
[#13] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup
Nie wiem jak Wy, ale ja jestem już na miejscu .
[#14] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@Krashan, post #13

To raczej dobrze, skoro zaczynacie o 14:00, prawda?
Pytanie tylko - czy jest tam ktoś jeszcze?

Uprzedzając pytania - mnie nie będzie. Musiałbym urwać się 1,5 h wcześniej z pracy i przebyć 320 km w 30 minut. Nie jest to może niemożliwe, ale...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 13:31:36 przez recedent
[#15] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@recedent, post #14

Niestety dzis juz nie moglem byc ale wczoraj bylo swietnie.
Dzis pewnie bylo jeszcze lepiej.
Dziekuje organizatorom!
[#16] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@stefkos, post #15

Ehh... była okazja aby pogadać o Krayu, a mnie wywiało 2k kilometrów od Warszawy :]
Swoją drogą jakiś czas temu wymotałem na tym silniku pod MorphOSem komercyjną grafikę, która wisiała ze 3 lata właśnie na Chmielnej :)
[#17] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup
Na stronie fb organizatora pojawiły się dwa niepełne materiały video, jeden o MorphOS drugi o Craptro.

OK
[#18] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@morph123, post #17

Nie kręciliśmy materiałów wideo poza tymi zajawkami, z prostej przyczyny - nie uzgadnialiśmy wcześniej czegoś takiego z prowadzącymi prezentację. Zdjęcia pojawiły się teraz w jakiejś ilości na naszym profilu FB.

Mega podziękowania dla Crapteamu, Krashana i reszty ekipy - oraz wszystkich, którzy nas odwiedzili. Zastępne BYB za rok, postaramy się do tego czasu dopracować formułę (mam nadzieję z aktywnym elementem demoscenowym, dorwać sponsorów i generalnie... być może będzie to impreza coroczna - póki mamy ten lokal).

Koszulki będą jeszcze dostępne (parę osób się zagapiło i nie dopisało do listy), będziemy też drukować plakat z podpisami uczestników tej edycji - więc jakby ktoś był chętny to proszę o kontakt.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 16:17:52 przez tooloud
[#19] Re: Bring Your Balls Amiga Hackroom122 Meetup

@tooloud, post #18

Szkoda bo z perspektywy nooba, który grzebie w amosie 2 miesiące w wolnych chwilach chętnie zobaczyłbym choć skrawek kodu z takiego craptra dla walorów edukacyjnych. Przyjazd do W-wy z prowincji 300 km dalej 'for fun' to nie taka prosta sprawa czasami i video byłoby mega pomocne. Co nie zmienia faktu, że oczywiście idea jest zacna i miejmy nadzieję rozwojowa :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem